Życie na kasie

0
Życie na kasie

Czy praca na stanowisku kasjera i ekspedient jest łatwa? To zależy, z jakiego punktu widzenia będziemy patrzyli na to zagadnienie. Ze strony klienta praca ta wydawać by się mogła naprawdę bardzo łatwo. Bowiem co to jest nabijanie tylko na kasę – przesuwanie przed czytnikiem – i robienie podsumy wszystkiego. No tak wydawać by się mogło, że jest to praca łatwa. Jednak takie zdanie można w bardzo łatwy sposób zmienić, jeżeli tylko człowiek znajdzie się sam na takim stanowisku w pierwszym dniu i będzie uczestnikiem/świadkiem najróżniejszych sytuacji.

Praca kasjer / ekspedient, ekspedienta nie należy do najłatwiejszych. Tak samo jak praca członka ekipy budowlanej lub też dyrektora od spraw handlowych w wielkim konsorcjum biznesowym. Tak, są to zupełnie różne stanowiska, jednak zakres obowiązków jest bardzo duży. Jednak wracając do kasjera, który ma swoją pracę w jakimś sklepie, jak może wyglądać jego przykładowy dzień? To wszystko zależne jest oczywiście od tego, w jakim sklepie tę pracę dokładnie wykonuje. Inaczej będzie wyglądała jego praca w zwykłym warzywniaku, inaczej w perfumerii, a jeszcze zupełnie inaczej cała sprawa będzie wyglądała, jeżeli ktoś będzie zatrudniony w wielkim hipermarkecie, których u nas przecież nie brakuje.

W wielkim hipermarkecie na kasach są typowo kasjerzy, którzy rzadko mają w swoich obowiązkach wpisane wykładanie towaru. W ich obowiązkach wpisana jest obsługa kasy i tylko to. Ale nie oznacza to faktu, że nie znajdą się w sytuacji, że w przypadku braku ruchu nie znajdą się na innym dziale do pomocy. Tak również może być, jak najbardziej. Jednak ich obowiązki to na ogół obsługa kasy fiskalnej, terminala płatniczego, prawidłowe nabijanie wszystkich towarów na kasę i wszystkim, co jest związane z obsługą tego stanowiska. Również jego sprzątanie, jeżeli coś się zbije, rozwali, rozleje, jak to różnie bywa. Z kolei kasjer w małym sklepiku spożywczym lub w warzywniaku będzie miał więcej obowiązków do wykonania. Na ogół takich kasjerów jest dwóch lub nawet trzech na zmianie.

Jedna osoba kasuje a reszta zajmuje się na bieżąco wykładaniem towaru. W szczególności w sklepie warzywniczym taki asortyment należy uzupełniać na bieżąco, bowiem warzywa i owoce to bardzo chodliwy towar. Czasem bywa tak, że kasjerka, kasjer na zmianę kasuje. Jedna osoba po godzinie, druga osoba po godzinie, aby każdy mógł trochę odpocząć od kasy i przy okazji wykazać się przy innych czynnościach. Nie można jednak zapominać, że najważniejszym elementem pracy wszystkich kasjerów, niezależnie od sklepu, który będzie ich zatrudniał jest obsługa samego klienta. W końcu to on przynosi cały towar do kasy, aby kasjer mógł go nabić. I te spotkania są czasem bardzo trudne, bo jak sami wiemy klienci są najróżniejsi (wystarczy zresztą spojrzeć tylko na siebie!). Z niektórymi klientami można bez problemu porozmawiać o pogodzie lub nawet o bieżących wydarzeniach politycznych, a z niektórymi…. tak, jak najszybciej byśmy się chętnie pożegnali, bowiem do przyjaznych osób oni nie należą. Ale nic już z tym nie poradzimy.

Zakup sprzętu na kredyt po ukończeniu 18 lat

0
Zakup sprzętu na kredyt po ukończeniu 18 lat

Bardzo wielu osób rozpoczynających pracę w wieku 18 lat, myśli już o tym, co będą mogły kupić za zarobione pieniądze. Pierwszy telewizor, komputer a w przypadku niektórych osób pierwszy samochód. Czy dodatkową gotówkę na zakup tych rzeczy może uzyskać wcześniej, czy dopiero gdy uda nam się uzbierać odpowiednią sumę pieniędzy?

Osoby posiadające ukończone 18 lat na ogół mają problem z uzyskaniem dodatkowego kredytu czy pożyczki. Banki nie chętnie udzielają takiego finansowania, z racji tego, że osoba, która dopiero weszła w pełnoletność, nie posiada jeszcze żadnej historii kredytowej, a zdolność kredytową uzyskała dopiero nie dawno. Uzyskanie kredytu gotówkowego w takiej sytuacji na sam dowód i zaświadczenie o dochodach, graniczy praktycznie z cudem – mówi w rozmowie z nami Szymon Tracz, przedstawiciel portalu Portfel24.  No, chyba że mamy dodatkowych poręczycieli, którzy będą żyrować nam kredyt. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu może okazać się dużo łatwiejsze.

Zakup ratalny

Jeśli zależy nam stricte na zakupię sprzętu RTV, czy AGD, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup ratalny. Z takiej opcji możemy skorzystać bezpośrednio w każdej większej placówce, w której można taki sprzęt zakupić. Co więcej, taką opcję udostępniają również sklepy internetowe. Dzięki temu zakup sprzętu z rozłożonymi ratami miesięcznymi, możliwy jest praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać interesujący nas sprzęt, w zależności od tego, czy to ma być zmywarka, lodówka czy może telewizor. W podsumowaniu zakupów, przy opcji płatność wystarczy wybrać zakupy ratalne. Musimy się jednak w tym miejscu liczyć z tym, że do skorzystania z takiej opcji konieczne będzie przedstawienie dodatkowych dokumentów np. w postaci zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z rachunku bankowego.

Internetowa pożyczka

Jeszcze jedną alternatywną opcją mogą okazać się pożyczki internetowe. Udziela ich większość firm z sektora pozabankowego. Tutaj jednak musimy zachować szczególną czujność. Po pierwsze, dlatego że koszty takiej pożyczki mogą być znacznie wyższe niż w tradycyjnym banku. Są co prawda nieliczne firmy, które są w stanie zaoferować nam zbliżone koszty co banki udzielające kredyty internetowe, jednak takich firm jest na prawdę garstka. Dlatego też, szukając pożyczki od 18 lat, warto zwrócić szczególną uwagę na koszty tego typu pożyczek.

Można to na spokojnie sprawdzić za pomocą kalkulatorów, jakie zamieszczone są na stronach internetowych firm udzielających pożyczki przez internet. Wpisujemy interesującą nas kwotę pożyczki, okres jej spłaty i po podaniu tych danych, mamy już jasną i przejrzystą informację na temat kosztów pożyczki. Dopiero gdy oferta spełnia nasze oczekiwania, możemy podjąć decyzję o złożeniu internetowego wniosku o pożyczkę.

Dużym atutem tego typu internetowych pożyczek jest na pewno ich szybka realizacja, Tutaj praktycznie nie trzeba w nieskończoność czekać na uzyskanie decyzji kredytowej. Wnioski rozpatrywane są w błyskawicznym tempie a czas oczekiwania na przelew pożyczki bezpośrednio na nasze konto bankowe, najczęściej wynosi nie więcej jak kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Większość firm pożyczkowych korzysta z możliwości, jakie dają przelewy natychmiastowe, dzięki którym przelew pożyczki z jednego konta na drugie, zajmuje nie więcej jak kilka czy kilkanaście sekund.

3 sposoby na usprawnienie pracy handlowca w firmie

0
3 sposoby na usprawnienie pracy handlowca w firmie

Sprzedaż w oparciu o model 2B2 od zawsze opierała się na ciężkiej pracy i doświadczeniu handlowców. Jednak obecnie zespół skutecznych sprzedawców jest niewystarczający, aby firma w pełni zrealizowała swój potencjał sprzedażowy. Pracę ludzi coraz mocniej wspierają nowoczesne technologie. Chodzi o szybkość działania i automatyzację procesów. Poznaj trzy narzędzia, dzięki którym praca zespołu sprzedażowego stanie się jeszcze bardziej efektywna.

Konto dla dziecka

0
Konto dla dziecka

W dawnych czasach, jeżeli dziecko otrzymywało pieniądze, to odkładało je do swojej skarbonki lub rodzice trzymali je w kopercie do momentu, aż dziecko będzie w stanie wydać te pieniądze w rozsądny sposób. W dzisiejszych czasach te sprawy mają zupełnie inny obrót.

Obecnie mamy możliwość założenia naszym dzieciom kont lub lokat, gdzie pieniądze będą powoli rosnąć na przyszłość. O ile jednak z lokaty pieniądze można dopiero wyjąć po jakiś czasie, o tyle konto dla młodych: https://najlepszebanki.com/konto-dla-mlodych pozwala na stałe użytkowanie takich pieniędzy. Rodzice pozwalają sobie na założenie takich kont dla swoich dzieci, dzięki czemu nie muszą ciągle pamiętać o tym, że muszą dać im jakieś pieniądze. Wystarczy zrobić przelew i w kilka chwil dziecko będzie miało pieniądze na swoim koncie posiadającym kartę do bankomatu. Możemy założyć nawet konto dla osoby niepełnoletniej. Takie konta niekoniecznie musi posiadać tylko osoba pełnoletnia, aczkolwiek są specjalne konta bankowe dla osób powyżej 18 roku życia, niewykazujących dochodów.

Jakie są najlepsze konta bankowe dla młodych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Można wejść dla przykładu na stronę najlepszebanki.com/konto-dla-mlodych, gdzie został stworzony specjalny ranking takich kont w różnych bankach. Prawda jest jednak taka, że każdy dobiera konta bankowe według swoich potrzeb. Nie tylko należy wziąć pod uwagę, w jakim banku sami mamy konto, ale również kwoty, jakie będziemy chcieli na to konto stale przelewać. Czy będą to wypłaty stałe? Czy też raz na jakiś czas będziemy przelewać większą kwotę? Warto przeanalizować wszystkie odpowiednie czynniki, dzięki czemu uda nam się podjąć najtrafniejszą decyzję. Nie jest powiedziane, że nasze dziecko musi mieć takie konto w tym samym banku, jednak warto sprawdzić takie opcje. Może za założenie takiego konta otrzymamy jakiś korzystny rabat przy opłatach? Kto pyta nie błądzi – ta stara zasada doskonale sprawdza się również w takich wypadkach. Nie zapominajmy również o kontrolowaniu na bieżąco wydatków naszych dzieci.

Oprogramowanie do windykacji

0
Oprogramowanie do windykacji

Oprogramowanie do windykacji Conpeek.com oferuje przede wszystkim wyjątkowo elastyczny system komunikacji z klientem. Ponadto w bardzo prosty sposób będzie możliwe rozbudowanie go o kolejne funkcjonalności. Ogromnym atutem jaki ma ten program do windykacji jest fakt, że można go stale modyfikować. Użytkownik może bez żadnego problemu dodawać kolejne moduły, a także odpowiednio dopasować proces marketingu, obsługi klienta czy sprzedaży do potrzeb jakie ma organizacja.

Jak wiadomo w procesie windykacji zdecydowanie najbardziej istotna jest dobra komunikacja. System windykacyjny Conpeek.com pomoże użytkownikowi w niezwykle prosty sposób komunikować się z dłużnikami, a także bardzo efektywnie prowadzić negocjacje, które będą dotyczyły płatności.

Obniżenie kosztów windykacji

Oprogramowanie pozwoli na zautomatyzowanie deklaracji spłat przez dłużników, a także prowadzenie zautomatyzowanych kampanii telefonicznych, SMS, a także e-mail. Program pozwoli także użytkownikom ograniczyć do absolutnego minimum nieskuteczne połączenia.

Poprawienie skuteczności windykacji

Dzięki oprogramowaniu nie zostanie przegapione praktycznie żadne połączenie, które będzie przychodziło do zespołu windykacyjnego, możliwe jest w ten sposób zwiększenie skuteczności dodzwaniania się nawet o 300%. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że omawiane oprogramowanie do windykacji gwarantuje niezwykle szybki dostęp do wiedzy, umożliwia również na uregulowanie należności także podczas rozmowy windykacyjnej.

Rozwinięcie zasięgu windykacji

Program pozwala na zwiększenie liczby rozmów, a także wiadomości windykacyjnych w ciągu jednego dnia. Oprogramowanie umożliwia dodatkowo użytkownikowi na kontaktowanie się z dłużnikiem różnymi kanałami przede wszystkim przez zaproszenie do rozmów. Możliwe jest także monitorowanie oraz modyfikowanie kampanii windykacyjnych w oparciu o raporty.

Optymalizacja pracy działu windykacji

Oprogramowanie do windykacji pozwoli także użytkownikowi na bieżące śledzenie wskaźników efektywności czy zbieranie i analizowanie danych historycznych. Warto zatem wykorzystać narzędzia do oceny rozmowy, by mieć całkowitą kontrolę nad jakością komunikacji windykacyjnej.

Poznaj system do windykacji, który zautomatyzuje pracę działu windykacji i poprawia jego skuteczność >>

Szafy na dokumenty: metalowe czy drewniane?

0
Szafy na dokumenty: metalowe czy drewniane

Wybór wyposażenia do biura to często nie tylko kwestia wyglądu, ale i bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to takich elementów, jak drzwi, sejfy czy szafy do przechowywania dokumentów i innych istotnych rzeczy. Jeżeli musimy wybrać komplet takich szaf, powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się ich funkcjonalnością. Jakie zatem lepiej jest wybrać: metalowe czy drewniane?

Szafy na dokumenty do podstawa każdego biura

Wyposażenie biura zazwyczaj wygląda podobnie, niezależnie od profilu firmy, jaka w nim gości. Zwykle znajdziemy tam biurka z wyposażeniem, stolik do kawy i miejsce dla gości, a także zestaw szaf na dokumenty. W przypadku tych ostatnich często stajemy przed wyborem: lepiej wybrać drewniane czy metalowe? Obydwa warianty mają swoje plusy, jednak jeżeli zależy nam na wyjątkowej wytrzymałości i dużej ilości wariantów do wyboru, powinniśmy skłonić się bardziej w stronę tych metalowych.

Metalowe szafy lepiej znoszą upływ czasu

Najważniejszą zaletą metalowych mebli jest ich wytrzymałość. Nie ma znaczenia, czy będą nam służyć długo, czy wystawimy je na działanie wilgoci czy ryzyko uszkodzenia – wytrzymają takie warunki zdecydowanie lepiej, niż drewniane odpowiedniki. Nie ryzykujemy też sytuacji, gdy któraś z półek nie wytrzymuje nacisku leżących na niej rzeczy, a także nie musimy się martwić o deformację stelażu. Metal w porównaniu do drewna jest również śmiesznie łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy że raz na jakiś czas przejedziemy jego powierzchnię mokrą szmatką.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Metalowe szafy na dokumenty mają wiele różnych rodzajów zamków, dzięki czemu możemy dobrać dokładnie taki wariant, na jakim nam zależy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zróżnicować szafy pod względem zabezpieczeń i tego, kto może mieć do nich dostęp. Metal, z którego produkowane są meble cechuje się również dużą odpornością na ogień, czego nie można powiedzieć o drewnie. Jeżeli jednak mimo wszystko lubimy wygląd mebli drewnianych, możemy niejako połączyć obie te cechy. Istnieją bowiem producenci, którzy produkują meble metalowe o kolorze i teksturze bliźniaczo podobnej do naturalnych gatunków drewna.

Metalowe szafy na dokumenty to nie tylko wyposażenie, które będzie nam służyło przez lata, ale także kwestia bezpieczeństwa rzeczy przechowywanych wewnątrz. Jeżeli zależy nam przy okazji na nietuzinkowym wyglądzie, wystarczy że poszukamy producentów, którzy wykonują nieco bardziej designerskie wersje tych mebli. W rzeczywistości jednak nawet zwykła, prosta, szara szafa może być ciekawym wystrojem dla biura, jeżeli resztę pomieszczenia utrzymamy w podobnym stylu.

Sprawdź: Szafy na dokumenty

Oryginalne prezenty motywacyjne dla pracowników

0
Oryginalne prezenty motywacyjne dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że dobry pracownik to zmotywowany pracownik. W każdej firmie zdarzają się okresy wytężonej pracy, działania pod presją terminów i wymagań klienta, licznych nadgodzin. Później przychodzi jednak moment satysfakcji i sukcesu, czas, kiedy pracodawca może podziękować swojemu pracownikowi za jego trud i zaangażowanie.

Jak wyróżnić pracownika?

Szefowie w różny sposób mogą okazać swoją wdzięczność pracownikowi. Zdarza się, że wyróżniają go za jakieś szczególne osiągnięcia dla firmy, bezpośrednio po odniesionym sukcesie. Inni z kolei prowadzą cykliczne wydarzenia typu firmowa gala bądź spotkanie świątecznie. Mają wtedy okazję wyróżnić pracownika, który w ich ocenie najlepiej pracował przez cały rok bądź osiągnął najlepsze wyniki.

Nagrody przyznawane pracownikom mają duże znaczenie. Pokazują, że szef widzi nie tylko ich błędy i potknięcia, ale również trud i wysiłek. Dają motywację do dalszej pracy. Pozwalają pracownikowi budować pewność siebie i inspirują go do szukania nowych możliwości rozwoju.

Jaka nagroda motywacyjna będzie najodpowiedniejsza?

Nagroda często ma charakter finansowy, dobrze jednak, jeśli towarzyszy jej dodatkowy element, który podkreśli wagę wyróżnienia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, kiedy nagroda przyznawana jest publicznie, na oczach innych członków zespołu. Klasycznym pomysłem będzie przyznanie dyplomu, z wypisanymi osiągnięciami pracownika. Warto, by był graficznie atrakcyjny – w tym celu można zamówić unikatowy projekt, który wykonać może firma Tryumf. Dodatkowo, dyplom umieścić można w specjalnym, szklanym etui.

Kolejnym pomysłem, wyjątkowo trafnym w przypadku branżowych imprez i spotkań całego zespołu w odświętnych okolicznościach, jest wręczenie nagrody. Może mieć ona formę figurki, medalu bądź szklanego trofeum. Firma Tryumf oferuje szereg nagród biznesowych tego typu, wykonanych w sposób elegancki i przykuwający wzrok, dzięki czemu pracownik odbierający trofeum z pewnością poczuje się wyróżniony. Istnieje możliwość wygrawerowania na każdej z nagród zleconego tekstu – dzięki czemu przedmiot uzyska unikalny charakter i będzie stanowić piękną pamiątkę na lata.

Bogata oferta firmy Tryumf sprawi, że każdy znajdzie odpowiedni prezent motywacyjny dla pracownika, bądź dopasuje projekt nagrody to swoich oczekiwań. Wszystkie trofea cechują się wysoką jakością wykonania oraz przyjemnym dla oka wyglądem. Niewątpliwie podniosą prestiż branżowej imprezy, a wyróżnionym pracownikom pozwolą poczuć się wyjątkowo.

Oprogramowanie specjalistyczne

0
Oprogramowanie specjalistyczne

System zarządzania produkcją powinien cechować się dostosowaniem do danej branży i wysoką wydajnością. Większość firm w dzisiejszych czasach z powodzeniem korzysta z nowoczesnych technologii, które wpłyną na rozwój ich działalności. Co daje system zarządzania produkcją? Jakie zalety mają specjalistyczne oprogramowania?

Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na kredyt gotówkowy

0
Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na kredyt gotówkowy

Niektóre osoby bardzo starają się unikać długów i tak dysponować swoimi pieniędzmi, aby zawsze ich starczało, a nawet próbują oszczędzać. To bardzo ważne, aby mieć świadomość tego, jaką wartość mają pieniądze i unikać zaciągania niepotrzebnych zobowiązań.

Czasami może być to trudne, zwłaszcza jeśli bardzo chcemy sobie coś kupić i wydaje nam się, że ta rzecz jest nam potrzebna. Warto rozważyć wszystkie czynniki, które wpływają na naszą decyzję. Na przykład zanim zakupimy nowe auto, warto zastanowić się czy stare faktycznie już nie nadaje się do jazdy. Być może chcemy zrobić na kimś wrażenie, nawet kosztem znacznego osłabienia domowego budżetu. Warto jest podejmować mądre i wyważone decyzje, ponieważ to sami pracujemy na wszystko, co mamy i nie byłoby mądrze zbyt pochopnie wydawać swoje środki. Moglibyśmy wtedy wpakować się w kłopoty i mogłoby się okazać, że musimy pracować jeszcze więcej, a to z pewnością nie jest zbyt radosna perspektywa dla wielu osób. Chyba, że ktoś bardzo lubi swoją pracę.

Zazwyczaj mamy jednak mnóstwo obowiązków, które chcemy pogodzić. Czasami stoimy przed koniecznością zakupu czegoś, co jest potrzebne nam i naszej rodzinie. Wtedy jedynym rozwiązaniem może wydawać się kredyt gotówkowy online na get-money.pl Zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć zbyt wielu czasochłonnych formalności. Jest to dobre rozwiązanie. Niektóre pożyczki gotówkowe to bardzo dobra oferta dla osób, które chcą je spłacić. Dobrze jest zastanowić się, czy oferta, którą otrzymaliśmy z banku jest dla nas korzystna.

Część osób zastanawia się od czasu do czasu w jaki sposób sprawić, aby zarabiać więcej oczywiście. Najczęściej nie jest to zbyt łatwe. Musimy wiele się nauczyć albo dużo pracować, aby osiągnąć standard życia, o którym marzymy. Warto jednak jest cieszyć się z tego, co mamy i nie generować zbyt wielu potrzeb. Dzięki temu będziemy mieli zdrowy balans w życiu, który pomoże nam radzić sobie z każdych okolicznościach.

Jaki powinien być dobry pełnomocnik w procesie rozwodowym?

0
Jaki powinien być dobry pełnomocnik w procesie rozwodowym?

Wedle amerykańskich psychologów rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Większych cierpień przysparza jedynie śmierć bliskiej osoby. Przyczyną ogromnego stresu może być przebieg samej rozprawy, ale też ustalenia dotyczące podziału majątku czy opieki nad małoletnimi dziećmi…

ZOBACZ TEŻ