Inwestowanie w złoto – czego nie robić?

0

Od dawien dawna lokowanie pieniędzy w złocie stanowiło jedną z najpewniejszych oraz najbardziej podstawowych metod zabezpieczenia majątku. Obecnie trend ten cały czas utrzymuje się, a sam rynek inwestycji staje się coraz bardziej skomplikowany. Możemy zaobserwować wiele technik, trendów dotyczących kupna i sprzedaży złota. Jak zatem działać, aby inwestycje w złoto przynosiły nam zysk?

Systemy zarządzania to podstawa

0

Nowoczesne przedsiębiorstwo musi być dobrze zarządzane, aby odnieść sukces. Świetnym pomysłem jest wdrożenie gotowych i sprawdzonych przez lata norm ISO. Poniżej znajdziesz kilka z nich, które uważam za kluczowe dla dzisiejszego świata biznesu.

Zużycie paliwa floty aut w Twojej firmie nie daje Ci spokoju? Sprawdź system monitoringu floty!

0

Wydatki na paliwo stanowią istotny element kosztów ponoszonych przez każdą firmę dysponującą własną flotą samochodów służbowych. Choć oczywiste jest to, że całkowita eliminacja kosztów paliwa jest niemożliwa, to istnieją skuteczne działania, mające realny wpływ na ograniczenie jego zużycia, a co za tym idzie na znaczne oszczędności w budżecie firmy. Z pomocą w osiągnięciu tego celu przychodzą nowoczesne systemy monitoringu floty. Systemy telematyczne takie jak WEBFLEET marki TomTom Telematics pozwolą odkryć słabe punkty floty, które generują nadmierne zużycie paliwa. Dzięki tworzonym raportom, będziecie Państwo w stanie również sprawdzić czy zastosowane przez Was działania (mające na celu obniżenie kosztów zużycia paliwa) przyniosły oczekiwane rezultaty.

Czym są kwalifikacje FCE?

0

Jeśli jesteś w trakcie nauki języka angielskiego to warto pomyśleć o tym, by udokumentować jego znajomość. Posiadanie odpowiednich certyfikatów zdecydowanie przyda Ci się podczas aplikacji na uczelnie wyższe, ale też w trakcie szukania pracy – pracodawcy zdecydowanie przyjaźniejszym okiem patrzą na osoby, posiadające udokumentowane umiejętności. Jednym z rozwiązań jest posiadanie certyfikatu FCE.

Korzyści płynące z rejestracji firmy w wirtualnym biurze

0

W dzisiejszych czasach własna firma to nie odległe marzenie, tkwiące w głowie przez długie lata, ale coraz powszechniejszy sposób na zarobek. Daje ona większą swobodę, możliwości, często również wyższą pensję i poczucie stabilizacji. Proces rejestracji wiąże się z kilkoma formalnościami. Niezwykle istotną kwestią jest ustalenie i podanie adresu naszej firmy, co bywa dość problematyczne. W związku z tym coraz częściej firmy decydują się na rejestrację działalności w wirtualnym biurze. Czy to dobry pomysł? Już odpowiadamy.

Gadżety reklamowe w XXI wieku

0

W dobie banerowej ślepoty, adblocka oraz większej świadomości społeczeństwa, marketerzy muszą stawać na głowie, aby znaleźć sposób dotarcia do grupy docelowej. Jednym z sposobów są gadżety reklamowe.

Prawo w biznesie

0

Każdego roku tysiące maturzystów decyduje się na studia prawnicze. Deregulacja zawodów prawniczych sprawiła, że kandydatów jest jeszcze więcej, co wiąże się nie tylko z problemem dostania się na same studia, ale w późniejszej perspektywie – także na aplikację. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera inną ścieżkę kariery, czyli pracę w korporacji lub firmie finansowej. Wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu w takim miejscu można zdobyć nie tylko na studiach stricte prawniczych, ale także na takich kierunkach jak prawo w biznesie.

Czy darmowy program do faktur online to dobry pomysł?

0

Dobry program komputerowy do fakturowania znacznie ułatwia i bardzo przyspiesza wystawianie dokumentów i prowadzenie rachunkowości w przedsiębiorstwie. Różne firmy komputerowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują darmowe aplikacje online. Wydawałoby się, że jest to bardzo dobry pomysł, pozwalający zaoszczędzić na kupnie programów komercyjnych. Czy jest tak w rzeczywistości?

Wykorzystywanie zapachu w rozwoju biznesu

0

Marketing do oddziaływanie na zmysły. Specjaliści od reklamy wykorzystają obrazy i dźwięki do wpływania na decyzje zakupowe klientów. Niestety większość mediów, jak telewizja, Internet lub prasa, nie daje możliwości oddziaływania na zmysł powonienia. Tymczasem od wielu lat wiadomo, że oddziaływanie na klientów poprzez zapachy przynosi doskonałe efekty.

Jak prowadzić rekrutację?

0
Jak prowadzić rekrutację?

Najnowsze badania wskazują, że za niepowodzenia w pracy odpowiadają: brak zdolności przywódczych (26%), mała inteligencja emocjonalna (23%), słaba motywacja (17%) i cechy osobowościowe nie pasujące do danego stanowiska (15%).

Jeśli zwrócimy na to odpowiednią uwagę, to znajdziemy odpowiedniego pracownika. Często w czasie rekrutacji pomijamy zdolności interpersonalne. Jeśli poznamy przeszłość pracownika, będziemy wiedzieli jak będzie traktować przełożonych i współpracowników. Jak więc prowadzić rozmowę kwalifikacyjną?

Warto pytać o rzeczy, które związane są z tymi czterema, wyżej wymienionymi obszarami.

Zdolności przywódcze – czy kandydat potrafi wyznaczać kierunek podążania firmy i motywować do tego zespół?

Odpowiednie pytania:

– Proszę dać przykład, co według Pana/Pani wcześniejszy pracodawca powinien ulepszyć i jak radził sobie Pan/Pani z tym zadaniem?
– Jakie były zasady, z którymi się Pan/Pani nie zgadzał, a jednak przystał na nie.
– Proszę powiedzieć o sytuacji, w której były Panu/Pani zlecone nowe obowiązki lub funkcje. Czy uważa Pan/Pani, że odniósł na tym polu sukces?

Inteligencja emocjonalna – czy kandydat w sposób dojrzały odbiera, ocenia i wpływa na emocje swoje i swojego zespołu?

– Proszę powiedzieć o konflikcie z współpracownikiem. Jaka była jego przyczyna? Co zrobił Pan/Pani żeby go zmniejszyć?
– Proszę opisać sytuacje, w jakich dobrze wykazał się Pan/Pani taktem oraz dyplomacją.
– Jak radzi sobie Pan/Pani z tworzeniem dobrych relacji ze współpracownikami?

Motywacja – czy kandydat podnosi kwalifikacje i całkowicie wykorzystuje potencjał, żeby jak najlepiej wypełniać zadania?

– Jakie są Pana/Pani zawodowe cele krótko- i długookresowe?
– Proszę podać sytuację, w której postawił sobie Pan/Pani ambitny cel oraz powiedzieć w jaki sposób przezwyciężył Pan/Pani przeszkody w jego uzyskaniu.
– Proszę powiedzieć, kiedy nie wywiązywał się Pan/Pani z obowiązków, i o takich sytuacjach, gdy pracował Pan/Pani ponad normę.

Jak prowadzić rekrutację?

Temperament – Czy postawa i osobowość odpowiada stanowisku, które chce zająć.
Trzeba przeprowadzić sprawdzanie danego stanowiska. Określić wymagania potrzebne do odniesienia sukcesu. Może to odnosić się do: umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności podejmowania decyzji, rozmowy, zdolności interpersonalnych i przywódczych, motywacji, planowania i organizacji, tworzenia teamu, umiejętności oddziaływania na innych.

– Czy woli Pan/Pani pracować samodzielnie, czy w zespole?
– Proszę określić swój styl kierowania oraz to, na co zazwyczaj zwraca Pan/Pani uwagę kontrolując innych.
– Jak Pan/Pani uważa, na ile ważne na stanowisku, o które Pan/Pani się ubiega jest zorganizowanie?

Koniecznie trzeba patrzeć na całość. Ważny jest: wygląd, mowa ciała, profesjonalizm, wykształcenie, zdolności, doświadczenie, postawa, motywacja. Warto wybierać tych, którzy mogą się wykazać odpowiednimi relacjami z poprzednimi współpracownikami i którzy będą chcieli dać z siebie wszystko, aby uzyskać cele firmy, które przed nimi nakreślimy.

ZOBACZ TEŻ