Dlaczego „eko” biuro wirtualne ma znaczenie?

0
biuro wirtualne

O zaletach korzystania z wirtualnych biur podróży można by pisać, niemalże w nieskończoność. Jest jednak pewien aspekt, który bywa pomijany, zbyt mało wyróżniany, a jednak wnosi wiele ważnego w działalność biur wirtualnych, jak i ostateczną ocenę oferty. Mowa o „eko”, które dziś już jest nie tylko popularne, ale przede wszystkim wymagane. Wirtualne biura w Warszawie, które konstruują ofertę z myślą o byciu „eko”, mogą liczyć na jeszcze większą rzeszę zadowolonych klientów, a ci zaś na zaufanie tak stałych, jak i potencjalnych odbiorców.

EWIDENCJA I SPRAWOZDAWCZOŚĆ W FIRMIE

0
EWIDENCJA I SPRAWOZDAWCZOŚĆ W FIRMIEEWIDENCJA I SPRAWOZDAWCZOŚĆ W FIRMIE

Prowadzisz firmę, której działania mają wpływ na ochronę środowiska? Będziesz musiał rozliczać się ze swoich działań przed odpowiednimi organami. Popełnienie błędów przy kwestiach związanych z ochroną środowiska niestety jest nagminne. Wiele przedsiębiorstw nie radzi sobie z liczną dokumentacją oraz tym, że trzeba nieustannie przeprowadzać kontrole. Warto skorzystać z doradztwa z zakresu ochrony środowiska, by mieć pewność, że twoja firma nie popełnia żadnych błędów.

Co daje Ci wsparcie z zakresu ewidencji i sprawozdawczości w firmie?

Przede wszystkim utrzymujesz porządek w firmie. Wystarczy spojrzeć na harmonogram w zakresie sprawczości środowiskowej, by zauważyć, na jak wiele spraw firma musi zwrócić uwagę. Mowa tu chociażby o dokumentacji dotyczącej wytwarzania odpadów – przedsiębiorca musi zwrócić uwagę co najmniej na kilka (a częściej na kilkanaście) rzeczy, a dodatkowo każda z nich w przypadku zaniedbania wiąże się z karą grzywny co najmniej 500 złotych (a w niektórych przypadkach kwoty dochodzą nawet do 500 000 złotych)! Jak widać, z ochroną środowiska nie ma żartów, warto więc zadbać o solidną sprawozdawczość w firmie, by mieć pewność, że np. systemy zarządzania odpadami czy emisją gazów przebiegają w sposób prawidłowy.

Szczegółowa dokumentacja

Samo hasło „wytwarzanie odpadów” jest dość ogólne, ale wiąże się z nim wiele szczegółowych przepisów. Można tu wspomnieć chociażby o osobnych rozliczeniach z ilości wyprodukowanego sprzętu elektronicznego i zużytych bateriach oraz akumulatorach. Ponadto firma powinna również rozliczać się z działalności z zakresu recyklingu oraz z procesów odzysku. Dotyczą one przetwarzania takich odpadów jak np. baterie. Jak widać, dokumentacja z zakresu ochrony środowiska bywa bezlitosna. Wystarczy przegapić jeden element, by być skazanym na karę grzywny lub opłatę produktową. Jeśli wiesz, że nie masz wystarczająco dużo czasu, by samodzielnie ogarnąć wszelkie kwestie związane z dokumentacją dotyczącą ochrony środowiska, skorzystaj z usług firmy zajmującej się sprawozdawczością.

Zalety korzystania ze wsparcia przy ewidencji

  • Masz pewność, że wszystkie działania twojej firmy są legalne
  • Nie przeoczysz niczego i nie będziesz musiał płacić grzywny
  • Firma zajmująca się ewidencją całkowicie przejmuje na siebie obowiązki formalno-prawne związane z ochroną środowiska. W praktyce oznacza to, że doprowadzają współpracę aż do całkowitego zatwierdzenia dokumentacji przez odpowiednie organy
  • Otrzymujesz wsparcie specjalistów ds. ochrony środowiska, którzy w razie konieczności będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię pytania. Dodatkowo wiesz, że profesjonaliści dobrze znają się na przepisach dotyczących ochrony środowiska i wiedzą, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę w swojej firmie
  • Oszczędzasz czas i pieniądze (być może 500 złotych nie byłoby aż tak bolesne dla twojej firmy, ale pominięcie kilku lub kilkunastu dokumentów szybko mogłoby zmienić kwotę z 5 do nawet 500 000 tysięcy złotych… warto o tym pamiętać i nie oszczędzać na specjalistach!)

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Jak planuje się wydajnie działający magazyn?

0

Zbudowanie magazynu, który będzie działał wydajnie, może być sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego takie działania warto powierzyć ekspertom w dziedzinie magazynowania.

Jakie są zalety stosowania złączek do rur PE?

0

Polietylen to materiał wykorzystywany obecnie niemal we wszystkich typach instalacji wewnętrznych w budownictwie. Różnego rodzaju rury z polietylenu stosowane są do tworzenia instalacji kanalizacyjnych, sieci wodociągowych, ogrzewania podłogowego i centralnego ogrzewania oraz jako rury osłonowe do kabli elektroenergetycznych, czy telekomunikacyjnych.

Dlaczego warto wyposażyć biuro w profesjonalny ekspres do kawy?

0

Zależy Ci na podniesieniu prestiżu biura i rozbudzeniu w pracownikach motywacji? Postaw na wysokiej jakości sprzęt do kawy, a rytuał picia rano aromatycznej małej czarnej sprawi, że zespół będzie przychodził do pracy punktualnie. Smaczną kawę podaj także kontrahentom, a dobrze zapamiętają wizytę w Twojej siedzibie.

Drewniane skrzynie na owoce

0

Owoce to dość nietrwałe produkty – przechowywanie wiąże się z zapewnieniem im jak najlepszych warunków bytowych, by zimą cieszyć się znakomitym smakiem jabłek i gruszek.

Jak wdrożyć ISO 9001 i dlaczego warto?

0

System Zarządzania Jakością według ISO 9001 to najczęściej wdrażany system certyfikowany na świecie. Norma ta jest uniwersalna, co oznacza, że świetnie sprawdza się zarówno w prywatnych firmach, jednostkach administracji państwowej oraz jednostkach organizacjach pożytku publicznego.

ZAMIEŃ KRYPTOWALUTĘ NA REALNE PIENIĄDZE

0

Bitcoiny przebyły daleką drogę od 2009 roku. Na początku niewiele osób traktowało ją jako środek płatniczy z potencjałem. Nie była wiele warta, więc znikała z twardych dysków lub „zbierała kurz” w czeluściach zapomnianych folderów. Przez ten czas zyskała nie tylko popularność, ale i wartość. W tej chwili można wymienić ją na wiele walut fiducjarych. Wśród nich znajdują się funty, dolary, euro, a nawet złotówki. No dobrze, ale jak wypłacić bitcoin, który jest jedynie kryptowalutą? Okazuje się, że teraz to możliwe!

Jakie są sposoby docinania płytek gresowych?

0

Płytki gresowe są powszechnie wykorzystywane w aranżacjach wnętrz mieszkań, domów, biur, lokali usługowych. Znajdują również zastosowanie w przestrzeni publicznej. Są doskonałym sposobem wykończenia między innymi podłóg, ścian, blatów czy schodów. Układanie płytek gresowych wiąże się niestety z ich cięciem, które jest bardzo trudne.

Czy biorąc kredyt na samochód musisz mieć ubezpieczenie? Zobacz

0

Najpierw kredyt na samochód, a później nieprzewidziane zdarzenia losowe, np. wypadek i pobyt w szpitalu czy niezdolność do pracy. Takiego scenariusza nie możesz wykluczyć, ale nie musi on oznaczać problemów ze spłatą kolejnych rat kredytu. Zapewnić komfort finansowy swoim najbliższym można już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

ZOBACZ TEŻ