W jaki sposób podzielić majątek po rozwodzie?

0
W jaki sposób podzielić majątek po rozwodzie?

Rozwód jest ciężkim, nie rzadko traumatycznym przeżyciem dla obydwojga małżonków. Nie mniej jednak, po rozpadzie pożycia małżeńskiego, często stanowi on jedyne wyjście z zaistniałej sytuacji. Wiele osób będących w takiej sytuacji zastanawia się jak podzielić majątek?

Podział majątku to kolejny ważny i ciężki do przeprowadzenia etap rozwodu. Więc jak podzielić majątek, by podział był sumienny i sprawiedliwy a cały proces nie wiązał się z traumą i niepotrzebnymi emocjami? Najlepszym wyjściem z zaistniałej sytuacji jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Wytłumaczy on jak przeprowadzić podział majątku, jakie dokumenty wypełnić i gdzie należy je złożyć. Przydatne informacje na ten temat bez problemu można znaleźć w internecie, korzystając z przeglądarki internetowej.

Nie mniej jednak, każdy podział majątku musi zostać skrupulatnie przemyślany i zaplanowany. Obydwie strony postępowania muszą zgodzić się na jego warunki i postanowienia. Podziału majątku można dokonać już w trakcie trwania procesu rozwodowego lub po jego zakończeniu. Dokumenty należy złożyć do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania.

Podział majątku może zostać przeprowadzony na kilka różnych sposobów. Ich przebieg zależy od decyzji podjętych przez współwłaścicieli majątku. Jednym ze sposobów podziału jest sprawiedliwy i równy podział dokonany pomiędzy obydwojgiem małżonków. Każde z nich otrzymuje połowę własności majątkowej. Innym sposobem na podział jest przepisanie całości majątku, np. domu, działki, firmy na jednego ze współmałżonków. Wówczas, musi on zobowiązać się do spłaty połowy wartości majątku na rzecz drugiego współmałżonka. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie na sprawiedliwy podział majątku. Jest nim sprzedaż całości własności i równy podział otrzymanych środków.

Podsumowując, wiedząc jak podzielić majątek w równy i sprawiedliwy sposób, można sądzić, że przynależne do tego wydarzenia emocje zostaną ograniczone. Tym samym, niepotrzebny stres ominie obydwie strony.

Więcej na ten temat tutaj: Podział majątku po rozwodzie

Bezproblemowe przemieszczanie się – to możliwe!

0
Bezproblemowe przemieszczanie się – to możliwe!

Od lat potrzebujesz auta jednak przeraża Cię jego wysoki koszt? Szukasz rozwiązania, dzięki któremu umożliwisz sobie ochronę płynności finansowej? Świetnie Cię rozumiemy – u Nas znajdziesz to czego potrzebujesz!

Udostępniaj znajomym, grupuj, wyszukuj – twoje indywidualne foldery ze zdjęciami!

0
Udostępniaj znajomym, grupuj, wyszukuj – twoje indywidualne foldery ze zdjęciami!

W dobie fotografii analogowej powszechne w każdym domu były albumy ze zdjęciami. Każdy posiadał w domu opasły album z fotografiami. Sposoby katalogowania ich były najróżniejsze. Grunt, by zawsze było wiadomo, który z nich pokazać znajomym przybywającym obejrzeć zdjęcia z wesela, a które cioci poszukującej starych zdjęć swoich rodziców i dziadków. W dobie fotografii cyfrowej jest bardzo podobnie – ale i zdjęcia, i foldery mają wirtualny charakter.

Ciekawe kształty dywanów

0
Ciekawe kształty dywanów

Na oryginalny wygląd dywanu może wpływać nie tylko jego kolorystyka, ale również konkretny kształt. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych modeli w formie prostokąta mogą być kwadratowe lub okrągłe warianty. Amatorzy niebanalnych propozycji z pewnością będą usatysfakcjonowani aktualną ofertą przygotowaną przez sklep Topworld. W sprzedaży znajdują się dywany odpowiadające najróżniejszym figurom geometrycznym.

W jakich wnętrzach sprawdzi się kwadratowy dywan?

Dywan nie musi zajmować całego pokoju – z jego pomocą równie dobrze można wyznaczyć mniejszą lub większą przestrzeń, oddzielając ją od reszty pomieszczenia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w dużych wnętrzach typu living room, w których efektowna oprawa podłogi może znajdować się przy stole z krzesłami lub przy zestawie wypoczynkowym. Dywany kwadratowe (zobacz na: https://www.topworld.pl/produkty/ksztalt/dywany-kwadratowe,2,37544) znakomicie pasują do pomieszczeń o tym samym kształcie geometrycznym, ale nie tylko – z powodzeniem można dopasować wybrany model do salonu lub sypialni w kształcie prostokąta. W przestronnych pokojach warto położyć dwa różne dywany – taki trend świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach.

Dywan w roli dekoracji

Efektownym dywanom o niebanalnych kształtach nie sposób odmówić walorów dekoracyjnych. Poszczególne modele mogą być przysłowiową wisienką na torcie w niejednej aranżacji. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na dywany okrągłe, które są dostępne w najróżniejszych odsłonach designerskich. Do romantycznie urządzonego wnętrza można dopasować model utrzymany w różowej lub kremowej tonacji. Dobrym wyborem okażą się także wzorzyste warianty inspirowane kwiatowymi motywami. Okrągły dywan może również pełnić rolę kolorystycznego urozmaicenia wnętrza – wystarczy zdecydować się na wariant utrzymany w barwie kontrastującej do tonacji dominujących w danym wnętrzu. Błękitne, szare czy beżowe koło najlepiej położyć w centralnym miejscu, aby było widoczne na pierwszy rzut oka. Taki dywanik można także umieścić w bocznej części pokoju, na przykład pod oknem lub pod ścianą. Dekoracyjne walory posiadają również modele w ośmiokątnym kształcie, które są wymarzoną propozycją dla zwolenników bardziej awangardowych rozwiązań.

Aranżacje inspirowane geometrycznym wzornictwem są jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. W takim wystroju doskonale sprawdzi się kwadratowy, okrągły lub owalny dywan – można także zdecydować się na połączenie kilku dywanów o różnych kształtach. Dzięki szerokiej ofercie wzorów i kolorów stworzenie harmonijnej aranżacji nie będzie trudnym zadaniem.

Sejf czy szafa na dokumenty?

0
Sejf czy szafa na dokumenty?

Istnieją firmy, w których konieczne jest zapewnienie dokumentom, czy innym ważnym lub cennym przedmiotom wyjątkowej ochrony przed kradzieżą, lub zniszczeniem. Mogą to być również substancje łatwopalne i wybuchowe, stwarzające zagrożenie dla ludzi. Także w domu, czy mieszkaniu często znajdują się wartościowe przedmioty, które chcemy odpowiednio chronić. W tej sytuacji konieczne staje się umieszczenie tych dóbr w miejscu, do którego dostęp będą miały tylko osoby upoważnione. Dodatkowo będzie ono stanowiło ochronę przed ogniem w przypadku pożaru. Gdzie przechowuje się tego typu tajne, niebezpieczne i cenne rzeczy ? Do wyboru mamy sejfy oraz szafy pancerne i ognioodporne. Możemy dobrać dla siebie jeden lub kilka z nich, w zależności od tego, co ma być tam przechowywane.

Sejfy

Sejfy przeznaczone są do przechowywania materiałów wartościowych, w tym ważnych lub tajnych dokumentów. Istnieje możliwość wyboru sejfu ognioodpornego. Wtedy dobra będą zabezpieczone nie tylko przez dostaniem się w niepowołane ręce, ale również przed zniszczeniem w wyniku pożaru. Sejfy ognioodporne różnią się między sobą poziomem zabezpieczenia ich zawartości przed spaleniem. Istnieją dwie normy, wg których produkuje się sejfy. Norma PN-EN 1047-1 odnosi się do dokumentów i mamy tutaj dwa rodzaje sejfów. W pierwszym dokumenty będą bezpieczne przez 60 minut od momentu wybuchu pożaru, a w drugim przez 120 minut. Druga norma (PN-EN 15569) określa poziom zabezpieczenia nośników danych. Podobnie, jak w przypadku dokumentów mogą one być bezpieczne przez 60 lub 120 minut.

Szafy na dokumenty

Wszelkiego rodzaju dokumentacja może być trzymana w zwykłych szafach biurowych. Jeśli jednak są to dane ważne lub poufne, najlepiej zdecydować się na szafę pancerną. Dostępne są również szafy ognioodporne, jeżeli materiały są wyjątkowo ważne i istnieje konieczność maksymalnego ich zabezpieczenia przez zniszczeniem oraz, jeżeli mamy do czynienia z substancjami stwarzającymi ryzyko dla zdrowia lub życia, czyli toksycznymi, łatwopalnymi lub wybuchowymi. O ile wcześniej wspomniane sejfy służą przede wszystkim do ochrony przechowywanej w nich zawartości, o tyle szafy ognioodporne są już zabezpieczeniem osób pracujących bezpośrednio z materiałami niebezpiecznymi. Norma dla szaf ognioodpornych ma symbol PN-EN 14470-1. Określa ona czas, przez jaki szafa będzie stanowiła ochronę dla ludzi przed wybuchem materiałów w nich przechowywanych, w razie wzrostu temperatury, np. w wyniku pożaru. Ma to na celu umożliwienie wszystkim potencjalnie zagrożonym osobom bezpieczne opuszczenie budynku, zanim dojdzie do wybuchu. Wyróżniamy szafy chroniące przez wybuchem przez 15, 30, 60 lub 90 minut od momentu znacznego wzrostu temperatury.

W przypadku przechowywania dokumentów, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed dostaniem się w ręce osób postronnych, ale jest ich po prostu duża i stale rosnąca ilość (np. akta), warto rozważyć zakup metalowej szafy dokumentowej dostępnej w różnych wariantach.

Jak widać, istnieje duża zależność pomiędzy rodzajem dóbr, jakie chcemy przechować i zabezpieczyć, a typem mebla, w którym zostaną one umieszczone. Wszelkie potrzebne sejfy i szafy na dokumenty można zamówić w firmie HARTMANN TRESORE, specjalizującej się w doborze odpowiedniego wyposażenie zabezpieczającego do domu, mieszkania, czy firmy. Dokładna oferta znajduje się pod linkiem: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-dokumenty/

Systemy Informatyczne dla firm – Jak budować przewagę?

0
Systemy Informatyczne dla firm – Jak budować przewagę?

Praca na produkcji to duże wyzwanie. Musimy mierzyć się nie tylko z ciągle zmieniającymi się warunkami na rynku, ale także ze sporą konkurencją. Jak zatem sobie radzić, aby mimo wszystko stać się liderem w swojej dziedzinie? Na co zwrócić największą uwagę?

Krok pierwszy: optymalizuj pracę maszyn i ludzi

Park maszyn nie zawsze jest wykorzystywany w całości – często jakąś maszynę trzeba naprawić lub nie ma jej aktualnie kto obsłużyć. Aby wszystkie te procesy – włącznie z samą produkcją – przebiegały sprawnie i zajmowały jak najmniej czasu, warto jest zadbać o odpowiednie narzędzia do zarządzania zasobami. Takim narzędziem może być system klasy ERP, który nie tylko zbierze, ale także opracuje dane niezbędne do lepszego gospodarowania dostępnymi maszynami i personelem.

Krok drugi: zadbaj o odpowiednie oprogramowanie do zarządzania

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo jest duże lub właśnie zaczyna się rozrastać, wdrożenie odpowiedniego systemu do zarządzania i planowania produkcji jest niezbędne, abyśmy mogli osiągnąć sukces. Dzięki systemom klasy ERP możemy wielokrotnie przyspieszyć prace produkcyjne, a także ograniczyć zaleganie półproduktów na magazynach, dzięki czemu poprawiamy wydajność zakładu na wielu polach na raz. ERP ma również znaczenie dla ludzi – z odpowiednim wsparciem nasi pracownicy również będą sprawniejsi i szybsi w wykonywaniu swoich zadań, a także umożliwi im to zredukowanie liczby pomyłek.

Krok trzeci: stawiaj jakość za najważniejszy cel

Aby firma osiągnęła sukces, niezbędny jest dobry produkt. Dlatego jakość wykonania finalnego przedmiotu powinna być dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Jeżeli dysponujemy oprogramowaniem do planowania produkcji, możemy pozwolić sobie na zakup lepszych komponentów, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o ich zaleganie w magazynie – system ERP sam dopasuje minimalną ilość części, która jest niezbędna do wykonania zlecenia. Takie działanie ma również inną zaletę: gdy musimy zmieniać półprodukty pomiędzy zleceniami, możemy realizować je szybciej, a także nie zostaniemy z hałdą niepotrzebnych już części po zakończeniu prac.

Sprawdź: Systemy Informatyczne dla firm

Chwilówka internetowa a debet na koncie

0
Chwilówka internetowa a debet na koncie

Problemy finansowe nie stanowią obecnie tak dużego problemu jak kiedyś, ze względu na istnienie firm pożyczkowych, które udzielają kredytów na korzystnych warunkach. Z takiej oferty może skorzystać osoba, która ukończyła 18 lat, mieszka na terenie kraju oraz posiada swój własny rachunek bankowy. Z tym ostatnim często może być problem, gdyż dzieląc konto wraz z małżonkiem nie ma możliwości wzięcia pożyczki. W przypadku braku środków na koncie również nie otrzymamy pieniędzy, gdyż nie będziemy w stanie wykonać przelewu weryfikacyjnego. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu.

Chwilówka internetowa bez przelewania grosza

Większość firm pozabankowych udziela pożyczek na uproszczonych warunkach, jednak dla bezpieczeństwa klientów wymaga weryfikacji za pomocą przelewu. Ma to zapobiegać oszustwom oraz wyłudzeniom danych, a dodatkowo sprawdzić, czy klient spełnia warunki formalne, aby otrzymać kredyt. Obecnie większość firm udziela chwilówek online z komornikiem, dlatego z takiej oferty mogą korzystać również osoby, które nie posiadają korzystnej historii w bazach dłużników. W tym przypadku problemem może być przelew weryfikacyjny, jeżeli nasze konto jest zajęte przez komornika. Dla wielu osób oznaczałoby to brak możliwości skorzystania z oferty chwilówki, jednak firmy takie jak LatwyKredyt.pl nie wymagają od klientów nawet posiadania własnego konta bankowego, gdyż zarówno weryfikacja tożsamości, jak i wypłata gotówki odbywa się za pośrednictwem czeku GIRO.

Czym jest chwilówka pozabankowa online z czekiem GIRO?

Osoby, które starają się o uzyskanie pożyczki, ale nie posiadają własnego konta, mają na nim debet lub zajęcie komornicze, mogą skorzystać z możliwości wypłaty przez czek GIRO. Wniosek o przyznanie chwilówki składa się tradycyjnie przez formularz dostępny na stronie internetowej, jednak zaznacza się w nim chęć skorzystania z wypłaty za pośrednictwem czeku. Wówczas po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail lub przez sms przyjdą informacje niezbędne do realizacji czeku. Aby otrzymać pieniądze wystarczy udać się do placówki bankowej lub na pocztę, gdzie cała gotówka zostanie wypłacona do ręki. Należy tylko pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, bo na jego podstawie zostanie przeprowadzona weryfikacja tożsamości.

Chwilówka online na konto

Chwilówka online na konto

Czek GIRO jest jedną z możliwości wypłaty pożyczki. Najczęściej jednak wybieraną formą jest chwilówka online na konto. Cały proces weryfikacji i wypłaty pieniędzy odbywa się przez internet, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu gotówki. Dzięki usłudze Kontomatik proces weryfikacji jest uproszczony do minimum i przebiega natychmiastowo, bez konieczności przelewania grosza. Dane z konta bankowego są wykorzystane tylko do sprawdzenia tożsamości, dlatego nie ma możliwości, aby firma pożyczkowa w jakiś sposób ingerowała w ich zawartość. Kontomatik to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najszybszych form weryfikacji chwilówek internetowych bez przelewania grosza.

Podpaski czy tampony – co lepsze?

0
Podpaski czy tampony – co lepsze?

Miesiączka oznacza zwykle m.in. bóle brzucha i ogólne osłabienie organizmu. Aby zagwarantować sobie komfort i wygodę, lepiej unikać wysiłku fizycznego i oszczędzać siły, a także trzeba wybrać odpowiednie zabezpieczenie – tampony lub podpaski. Poniżej plusy i minusy tych produktów.

Fotele i pufy do salonu

0
Fotele i pufy do salonu

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie lub dom jest duży czy mały, jedno z pomieszczeń zawsze służy spędzaniu wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi, przyjmowaniu gości a także wieczornemu odpoczynkowi i relaksowi. Takim miejscem w większości domów jest salon. Warto urządzić go z głową, przemyśleć rozmieszczenie każdego mebla mającego się w nim znaleźć, po to, aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale także sprzyjało komfortowemu wypoczynkowi.

Zasadność posiadania foteli i puf w salonie

Jednym z ważniejszych mebli które powinny znaleźć się w salonie oprócz sofyfotele oraz pufy. Odpowiednie dobranie fotela nie jest taką łatwą sprawą. Jeśli zdecydujemy się za zbyt duży mebel, uzyskamy wrażenie zagraconego pokoju. Będziemy się w nim czuli przytłoczeni oraz może zdarzyć się tak, że przechodząc przez pokój będziemy potykali się o nadmiar rzeczy i mebli dookoła. Dobrze dobrany fotel będzie nie tylko świetnym miejscem do wypoczynku, ale także doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Odpowiednie dobranie faktury którym jest obity, koloru oraz kształtu może sprawić, że będzie przyciągał wzrok gości oraz ich zainteresowanie. Stanie się jednym z kluczowych elementów w pokoju gościnnym.

Pufy do salonu to kolejny element który powinien znaleźć się w każdym dobrze zaplanowanym salonie. Niektórym kojarzy się jeszcze z czasami PRL-u, gdzie każdy pokój gościnny wyposażony był w przynajmniej dwie pufy stanowiące komplet z wersalką oraz fotelami.

W tamtych czasach meble te były często koniecznością, nie zajmowały wiele miejsca, ale jednocześnie wykonywane były z kiepskiej jakości materiałów oraz nie wyglądały atrakcyjnie. Ten trend się jednak zmienił z upływem czasu. Współcześnie w sklepach meblowych znaleźć można ciekawie wykonane pufy, które będą idealnie zdobiły przestrzeń w salonie.

Wykonane są z dobrej jakości materiałów i często odgrywa rolę stylowego podnóżka. Ciekawe kolorystycznie i wizualnie pufy i fotele do salonu można znaleźć na stronie https://www.las-mebli.pl/ która oferuje tego typu meble w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych.

Jaki fotel do salonu wybrać?

Podejmując się wyzwania jakim jest wybór fotela do salonu trzeba pamiętać o podstawowym zadaniu jakie ma pełnić. Należy kierować się jego kształtem oraz twardością. Podstawowym zadaniem jest odciążenie kręgosłupa zarówno po pracy fizycznej jak i biurowej. Ważne jest także odpowiednie dobranie podłokietników, tak aby czas spędzony w fotelu był przyjemnością a nie karą.

Fotele uszaki. Tego typu meble idealnie sprawdzają się jeśli zależy nam na wypoczynku. Mają charakterystyczny kształt, dzięki którym kręgosłup zostaje odciążony. Warto zwrócić uwagę także na modele z podnóżkiem, które nie tylko ciekawie wyglądają, ale jednocześnie pozwolą odpocząć zmęczonym nogom (usprawnią krążenie krwi, zmniejszą ryzyko powstawania bolących żylaków),

Fotele rozkładane. Wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, takie jak regulacja zagłówka, funkcja relax czy dodatkowy pojemnik na pościel. Taki fotel pozwoli odpowiednio wypocząć, ale będzie pełnił świetną funkcje użytkową gdy pojawią się goście. Może posłużyć wówczas za dodatkowe łóżko,

Fotele nowoczesne obrotowe lub na wysokich łóżkach. Jeśli chcemy urządzić wnętrze w minimalistycznym stylu warto zdecydować się na nowoczesny, nietypowo wyglądający fotel. Tu do wyboru mamy fotele w klasycznych odcieniach szarości i beżu oraz te bardziej intensywne (czerwienie, pomarańcze, modne butelkowe zielenie) które mogą stanowić centralny punkt przyciągający uwagę w salonie.

Wygodny fotel w salonie to podstawa

Ciekawe zaprojektowanie przestrzeni w salonie będzie stanowiło pewną wizytówkę właściciela. Wybierając fotele oraz pufy należy zwrócić uwagę na to, aby obicie było wykonane z materiałów jak najlepszej jakości (nie mechaciło się, łatwo się czyściło) a jednocześnie pełniło rolę która została mu przeznaczona. Wszystkie produkty oferowane na stronie wykonane są z materiałów plamoodpornych, wygodnych w użytkowaniu, pozwalających na osiągnięcie jak największego komfortu.

Masa Ziemi i jej badania na przestrzeni lat

0
Masa Ziemi i jej badania na przestrzeni lat

Masa Ziemi jest jedną z jednostek masy stosowanych w astronomii. Jest ona około 3 miliony razy mniejsza od masy Słońca i około 80 razy większa od masy Księżyca. Wynosi ok. 6*1024 kg i używamy jej głównie jako punkt odniesienia w porównywaniu mas innych planet Układu Słonecznego oraz pozasłonecznych, skalistych planet. Co poza tym o niej wiemy? Jak starano się ją obliczyć w dawnych czasach? Te tematy poruszymy w niniejszym artykule.

ZOBACZ TEŻ