Split payment

0
Split payment

Od lipca 2018 roku w VAT funkcjonuje mechanizm podzielonej płatności. Split payment polega na tym, iż płatność za nabytą usługę lub towar dokonywana następujący sposób: wpłata stanowiąca wartość sprzedaży netto jest płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy dostawcy albo rozliczana w inny sposób, natomiast zapłata stanowiąca kwotę podatku VAT jest wpłacana na specjalny rachunek bankowy dostawcy tj.rachunek VAT.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

0
Kredyt hipoteczny krok po kroku

Czy wiesz, od czego rozpocząć swoje starania o kredyt hipoteczny? Jakie elementy decydują o tym, czy pożyczka faktycznie zostanie przyznana?

Projektowanie sklepów internetowych – komu je zlecić?

0
Projektowanie sklepów internetowych – komu je zlecić?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dobrze wykonana strona www to klucz do sukcesu w branży e-commerce. Nic więc dziwnego, że największe serwisy aukcyjne wciąż udoskonalają swoje strony, a w internecie jest niemało gotowych szablonów takich sklepów. Czasem jednak potrzebujemy wykonać na tyle niestandardowy projekt, że najlepiej zatrudnić w tym celu grafika i informatyka.

Jak wygląda projektowanie sklepów internetowych?

Każda decyzja o założeniu strony internetowej powinna zacząć się od zadania sobie podstawowego pytania: jakie są moje oczekiwania i cele? Dobrze jest spisać je w kilku prostych punktach, by móc je przekazać osobie zajmującej się projektowaniem sklepów internetowych. Warto też zastanowić się nad estetyką strony – po pierwsze wiele osób ceni dobrze wyglądające strony, po drugie np. strona przeładowana grafikami i animacjami strona mocno obniża jej wydajność – a to wpływa również na pozycję w wyszukiwarkach. Konieczne jest też zadbanie o tzw. „user experience”, czyli ogólne wrażenie, jakie będzie miał użytkownik podczas pobytu na naszej stronie. Wszystko to są rzeczy, które każdy doceni, ale nie każdy da sobie radę z wykonaniem ich w praktyce.

Projektowanie sklepów internetowych – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wybierając wykonawcę upewnijmy się, że jest profesjonalistą, a nie amatorem, który może popełnić błędy przy konfigurowaniu strony. Nieprawidłowe wykonanie strony może skutkować jej obniżoną wydajnością, a nawet zagrożeniem bezpieczeństwa użytkowników. Dlatego projektowanie sklepu internetowego najlepiej powierzyć dobrej firmie – idealnie, jeżeli przy projekcie będzie współpracować grafik z informatykiem, np. tu: netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe. Jeżeli zależy nam na tym, by być w osobistym kontakcie z osobami tworzącymi nasz sklep, można też wpisać w wyszukiwarkę np. „projektowanie sklepów internetowych Pszczyna” – branża e-commerce rozwija się prężnie, a co za tym idzie – firm obsługujących sklepy internetowe także jest coraz więcej.

Kreda szkolna – podstawowe wyposażenie każdej klasy

0
rodzaje kredy szkolnej

Kreda szkolna jest nieodłącznym elementem wyposażenia klasy w szkole. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie bez niej lekcji. Za pomocą kredy są zapisywane najważniejsze informacje, które nauczyciel chce przekazać uczniom.

Wybór kredy szkolnej jest ogromny w sklepach. Można zakupić zestawy kredy szkolnej jednokolorowej, jak i wielokolorowej. Zazwyczaj taki zestaw składa się z kilku kred.

Czym jest kreda szkolna?

Kreda, która jest wykorzystywana do pisania po tablicy szkolnej jest wytwarzana ze skały osadowej. Skała osadowa znajduję się na dnie mórz oraz oceanów. Jest to odmiana czystych wapieni, które są pozbawione domieszek.

Jeżeli chodzi o skład kredy szkolnej, jej głównym składnikiem jest kalcyt. Poza nim występują również mikroskopowe skorupki kokolitów i otwornice, jak i drobnoziarnisty mikryt. Kreda naturalnie występuje jako wapień, marmur, szpat wapienny. Kreda można określić jako skałę miękką, która jest porowata i ma mały ciężar właściwy. Kredę szkolną możemy również znaleźć pod nazwą kalcyt oraz kreda naturalna.

Kreda szkolna dla dzieci

Kreda szkolna wykorzystywana jest zazwyczaj podczas zajęć szkolnych. Jednak to nie jest jej jedyne zastosowanie. Kreda szkolna jest bardzo często wykorzystywana przez dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Taką kredą można malować po chodniku, tworzyć różne niesamowite obrazki i grać w klasy.

W jakich kolorach dostępna jest kreda szkolna?

Kreda szkolna występuje w różnych kolorach. Najczęściej kupowana jest kreda biała. Z kolei kolorowa kreda świetnie sprawdza się do podkreślania istotnych elementów zdania lub figur geometrycznych.

Kreda kolorowa również jest wykorzystywana do zabawy podwórkowej. Z jej pomocą dzieci mogą tworzyć wielobarwne rysunki na podwórku lub tablicy, jeżeli taką posiadają w domu.

Jeżeli chcemy dziecku kupić kredę do zabawy, szukajmy takiej która pokryta jest specjalną powłoką, która sprawa że palce dzieci nie są brudne. Równie dobrym wyborem jest kreda mało pylącą, mało łamliwa oraz taka którą można zmyć wodą.

Przeczytaj też: http://www.optimusplus.pl/wklady-do-dlugopisow-i-olowkow-na-ratunek-ulubionemu-pisakowi/

Najlepsze prezenty na święta dla dzieci

0
Najlepsze prezenty na święta dla dzieci

Świąteczny klimat na dobre zagościł do naszej codzienności. Wystawy sklepowe kuszą bogatymi witrynami, tysiące kolorowych światełek rozświetla ulice miast, a w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki. To niewątpliwie magiczny czas, jednakże dla wielu z nas bardzo stresujący i zabiegany. Chcemy wszystko zaplanować, żeby czas spędzony z rodziną był naprawdę wyjątkowy. W tym wszystkim nie może zabraknąć prezentów dla naszych bliskich. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Co kupić naszym najmłodszym, żeby się z tego cieszyli, jednocześnie będąc wartościowym produktem? Jest kilka propozycji, które doskonale wpisują się w ten motyw.

Czas na targi!

0
Czas na pokaz

Dobry wizerunek firmy w dużej mierze uzależniony jest od tego, jak jest ona przedstawiana klientom. W dobie internetu, gdzie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada profile na stronach czy w rejestrach internetowych warto pokazać swoją firmę w inny sposób. Dobrym miejscem na taką dodatkową reklamę z pewnością są targi czy innego rodzaju pokazy. W takim przedsięwzięciu z pomocą przychodzą firmy, które wykonują indywidualne stoiska na targi.

Stoiska wystawiennicze to jeden ze sposobów na reklamę firmy. Ich głównym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi oglądających, na co składa się wiele elementów, w tym choćby kolory i ich rozmieszczenie, forma czy tekstylia i materiały, z których wykonane są stoiska wystawiennicze.

Istnieją firmy, które kompleksowo zajmują się tą tematyką. Stoiska targowe od expotextil.pl to najlepszy tego przykład. Firma świadczy kompletną obsługę, zajmuje się nie tylko samym montowaniem czy demontowaniem stoiska targowego. Ponadto bierze odpowiedzialność za przechowywanie stoisk, a także ich transport.

Stoiska targowe od expotextil.pl to gwarancja najwyższej jakości dzięki szerokiej wiedzy posiadanej przez członków zespołu, jak i kontaktom w branży, powstałym dzięki długoletniemu doświadczeniu. Stoiska na targi powstają „na miarę”, zgodnie z życzeniem i projektem klienta. Firma pomaga klientom na każdym etapie powstawania projektu, a do każdego klienta podchodzi indywidualnie. Głównym celem jest stworzenie stoiska, które będzie przyciągać uwagę osób oglądających. Od tego w bardzo dużej mierze uzależniony jest sukces firmy, która wystawia i pokazuje swoje logo na targach czy podobnych imprezach.

Firma zapewnia także klientom serwisowanie stoisk targowych. W zakresie prac serwisowych znajduje się przede wszystkim wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów stoisk wystawienniczych. Już na etapie powstawania stoisk wybierane są wysokiej klasy produkty, których użycie przedkłada się na jakość wykonania stoisk. Możliwe jest to dzięki długoletniej znajomości branży i wypracowaniem kontaktów, owocujących dostępem do nowości na rynku.

Hosting dobrym rozwiązaniem

0
Hosting dobrym rozwiązaniem

We współczesnym świecie śmiało można powiedzieć, że Internet zaczął spełniać nie tylko rolę edukacyjną, lecz także reklamową. Jest bo bowiem bezsprzecznie doskonałe narzędzie zarówno do prowadzenia jak i stałego rozwijania swojej działalności gospodarczej. Wręcz niesamowite jest to, że rzeczywistość wirtualna nie zna zupełnie żadnych ograniczeń jeśli chodzi na przykład o kraj, wielkość firmy czy też rodzaj prowadzonej działalności.

Życie na kasie

0
Życie na kasie

Czy praca na stanowisku kasjera i ekspedient jest łatwa? To zależy, z jakiego punktu widzenia będziemy patrzyli na to zagadnienie. Ze strony klienta praca ta wydawać by się mogła naprawdę bardzo łatwo. Bowiem co to jest nabijanie tylko na kasę – przesuwanie przed czytnikiem – i robienie podsumy wszystkiego. No tak wydawać by się mogło, że jest to praca łatwa. Jednak takie zdanie można w bardzo łatwy sposób zmienić, jeżeli tylko człowiek znajdzie się sam na takim stanowisku w pierwszym dniu i będzie uczestnikiem/świadkiem najróżniejszych sytuacji.

Praca kasjer / ekspedient, ekspedienta nie należy do najłatwiejszych. Tak samo jak praca członka ekipy budowlanej lub też dyrektora od spraw handlowych w wielkim konsorcjum biznesowym. Tak, są to zupełnie różne stanowiska, jednak zakres obowiązków jest bardzo duży. Jednak wracając do kasjera, który ma swoją pracę w jakimś sklepie, jak może wyglądać jego przykładowy dzień? To wszystko zależne jest oczywiście od tego, w jakim sklepie tę pracę dokładnie wykonuje. Inaczej będzie wyglądała jego praca w zwykłym warzywniaku, inaczej w perfumerii, a jeszcze zupełnie inaczej cała sprawa będzie wyglądała, jeżeli ktoś będzie zatrudniony w wielkim hipermarkecie, których u nas przecież nie brakuje.

W wielkim hipermarkecie na kasach są typowo kasjerzy, którzy rzadko mają w swoich obowiązkach wpisane wykładanie towaru. W ich obowiązkach wpisana jest obsługa kasy i tylko to. Ale nie oznacza to faktu, że nie znajdą się w sytuacji, że w przypadku braku ruchu nie znajdą się na innym dziale do pomocy. Tak również może być, jak najbardziej. Jednak ich obowiązki to na ogół obsługa kasy fiskalnej, terminala płatniczego, prawidłowe nabijanie wszystkich towarów na kasę i wszystkim, co jest związane z obsługą tego stanowiska. Również jego sprzątanie, jeżeli coś się zbije, rozwali, rozleje, jak to różnie bywa. Z kolei kasjer w małym sklepiku spożywczym lub w warzywniaku będzie miał więcej obowiązków do wykonania. Na ogół takich kasjerów jest dwóch lub nawet trzech na zmianie.

Jedna osoba kasuje a reszta zajmuje się na bieżąco wykładaniem towaru. W szczególności w sklepie warzywniczym taki asortyment należy uzupełniać na bieżąco, bowiem warzywa i owoce to bardzo chodliwy towar. Czasem bywa tak, że kasjerka, kasjer na zmianę kasuje. Jedna osoba po godzinie, druga osoba po godzinie, aby każdy mógł trochę odpocząć od kasy i przy okazji wykazać się przy innych czynnościach. Nie można jednak zapominać, że najważniejszym elementem pracy wszystkich kasjerów, niezależnie od sklepu, który będzie ich zatrudniał jest obsługa samego klienta. W końcu to on przynosi cały towar do kasy, aby kasjer mógł go nabić. I te spotkania są czasem bardzo trudne, bo jak sami wiemy klienci są najróżniejsi (wystarczy zresztą spojrzeć tylko na siebie!). Z niektórymi klientami można bez problemu porozmawiać o pogodzie lub nawet o bieżących wydarzeniach politycznych, a z niektórymi…. tak, jak najszybciej byśmy się chętnie pożegnali, bowiem do przyjaznych osób oni nie należą. Ale nic już z tym nie poradzimy.

Zakup sprzętu na kredyt po ukończeniu 18 lat

0
Zakup sprzętu na kredyt po ukończeniu 18 lat

Bardzo wielu osób rozpoczynających pracę w wieku 18 lat, myśli już o tym, co będą mogły kupić za zarobione pieniądze. Pierwszy telewizor, komputer a w przypadku niektórych osób pierwszy samochód. Czy dodatkową gotówkę na zakup tych rzeczy może uzyskać wcześniej, czy dopiero gdy uda nam się uzbierać odpowiednią sumę pieniędzy?

Osoby posiadające ukończone 18 lat na ogół mają problem z uzyskaniem dodatkowego kredytu czy pożyczki. Banki nie chętnie udzielają takiego finansowania, z racji tego, że osoba, która dopiero weszła w pełnoletność, nie posiada jeszcze żadnej historii kredytowej, a zdolność kredytową uzyskała dopiero nie dawno. Uzyskanie kredytu gotówkowego w takiej sytuacji na sam dowód i zaświadczenie o dochodach, graniczy praktycznie z cudem – mówi w rozmowie z nami Szymon Tracz, przedstawiciel portalu Portfel24.  No, chyba że mamy dodatkowych poręczycieli, którzy będą żyrować nam kredyt. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu może okazać się dużo łatwiejsze.

Zakup ratalny

Jeśli zależy nam stricte na zakupię sprzętu RTV, czy AGD, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup ratalny. Z takiej opcji możemy skorzystać bezpośrednio w każdej większej placówce, w której można taki sprzęt zakupić. Co więcej, taką opcję udostępniają również sklepy internetowe. Dzięki temu zakup sprzętu z rozłożonymi ratami miesięcznymi, możliwy jest praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać interesujący nas sprzęt, w zależności od tego, czy to ma być zmywarka, lodówka czy może telewizor. W podsumowaniu zakupów, przy opcji płatność wystarczy wybrać zakupy ratalne. Musimy się jednak w tym miejscu liczyć z tym, że do skorzystania z takiej opcji konieczne będzie przedstawienie dodatkowych dokumentów np. w postaci zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z rachunku bankowego.

Internetowa pożyczka

Jeszcze jedną alternatywną opcją mogą okazać się pożyczki internetowe. Udziela ich większość firm z sektora pozabankowego. Tutaj jednak musimy zachować szczególną czujność. Po pierwsze, dlatego że koszty takiej pożyczki mogą być znacznie wyższe niż w tradycyjnym banku. Są co prawda nieliczne firmy, które są w stanie zaoferować nam zbliżone koszty co banki udzielające kredyty internetowe, jednak takich firm jest na prawdę garstka. Dlatego też, szukając pożyczki od 18 lat, warto zwrócić szczególną uwagę na koszty tego typu pożyczek.

Można to na spokojnie sprawdzić za pomocą kalkulatorów, jakie zamieszczone są na stronach internetowych firm udzielających pożyczki przez internet. Wpisujemy interesującą nas kwotę pożyczki, okres jej spłaty i po podaniu tych danych, mamy już jasną i przejrzystą informację na temat kosztów pożyczki. Dopiero gdy oferta spełnia nasze oczekiwania, możemy podjąć decyzję o złożeniu internetowego wniosku o pożyczkę.

Dużym atutem tego typu internetowych pożyczek jest na pewno ich szybka realizacja, Tutaj praktycznie nie trzeba w nieskończoność czekać na uzyskanie decyzji kredytowej. Wnioski rozpatrywane są w błyskawicznym tempie a czas oczekiwania na przelew pożyczki bezpośrednio na nasze konto bankowe, najczęściej wynosi nie więcej jak kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Większość firm pożyczkowych korzysta z możliwości, jakie dają przelewy natychmiastowe, dzięki którym przelew pożyczki z jednego konta na drugie, zajmuje nie więcej jak kilka czy kilkanaście sekund.

3 sposoby na usprawnienie pracy handlowca w firmie

0
3 sposoby na usprawnienie pracy handlowca w firmie

Sprzedaż w oparciu o model 2B2 od zawsze opierała się na ciężkiej pracy i doświadczeniu handlowców. Jednak obecnie zespół skutecznych sprzedawców jest niewystarczający, aby firma w pełni zrealizowała swój potencjał sprzedażowy. Pracę ludzi coraz mocniej wspierają nowoczesne technologie. Chodzi o szybkość działania i automatyzację procesów. Poznaj trzy narzędzia, dzięki którym praca zespołu sprzedażowego stanie się jeszcze bardziej efektywna.

ZOBACZ TEŻ