Jaki powinien być dobry pełnomocnik w procesie rozwodowym?

Wedle amerykańskich psychologów rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Większych cierpień przysparza jedynie śmierć bliskiej osoby. Przyczyną ogromnego stresu może być przebieg samej rozprawy, ale też ustalenia dotyczące podziału majątku czy opieki nad małoletnimi dziećmi…

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc pełnomocnika?

Doświadczony radca prawny bądź adwokat pomoże nam sprawnie przejść przez cały proces. Pomoże rozwiązać kwestię podziału majątku, opieki nad dziećmi czy ewentualnych alimentów. Jego pomoc przyda się, gdy jesteśmy laikami i język prawniczy jest dla nas naprawdę trudny. Pomoc pełnomocnika będzie nieodzowna, gdy konflikt między małżonkami jest bardzo nasilony… Radca prawny działa wtedy jak przysłowiowy bufor. Dodatkowo wielu klientów nie jest jest świadomym jakie prawa im przysługują. I nic dziwnego, mało kto ma na co dzień styczność z prawem.

Jaki powinien być idealny pełnomocnik w procesie rozwodowym?

Pełnomocnik powinien być dyskretny. Jego klienci muszą mu w pełni zaufać. A to nie jest łatwe. W trakcie rozprawy rozwodowej bardzo często poruszane są najintymniejsze kwestie. Dlatego wypracowane jest bezcenne. Jeżeli pełnomocnik zawiedzie zaufanie klienta, to ich dalsza współpraca jest praktycznie niemożliwa.

Radca prawny wspiera swojego klienta merytoryczną wiedzą oraz praktyką. Dzięki temu klienci mogą mieć nadzieję, że uzyskają satysfakcjonujące ich rozstrzygnięcie na sali sądowej. Dobry pełnomocnik nigdy nie spoczywa na laurach, nie przestaje pogłębiać swoją wiedzę. Wszak przepisy nieustannie się zmieniają…

Kiedy sąd może orzec rozwód?

Wedle polskiego prawa musi dojść do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami. Muszą też zaistnieć odpowiednie przesłanki pozytywne, są to:

– całkowity rozpad więzi emocjonalnej,
– całkowity rozpad więzi fizycznej,
– Całkowity rozpad więzi ekonomicznej między małżonkami.

Oczywiście ocena czy między małżonkami doszło do trwałego rozkładu pożycia jest bardzo trudne. Każdy sędzia feruje taką ocenę na podstawie swojego własnego doświadczenia życiowego. Gdy widzi szansę na uratowanie małżeństwa może wysłać małżonków do profesjonalnego i bezstronnego mediatora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here