Skąd wziąć pieniądze na samochód

Większość Polaków nie stać, by kupić samochód za gotówkę. Jednocześnie ilość nabywanych pojazdów mechanicznych każdego roku wzrasta. Wszystko dzięki licznych możliwościom uzyskania finansowego wsparcia z zewnętrznych źródeł. Jeśli i Ty marzysz o aucie, ale nie posiadasz wystarczających oszczędności, sprawdź, gdzie zwrócić się o pomoc.

Kredyt na samochód – oferty banków

Nie ma wątpliwości, że kredyt samochodowy jest najczęściej wykorzystywaną formą finansowego wsparcia w zakresie nabywania auta. To zobowiązanie celowe, a więc udzielane na preferencyjnych warunkach. To kredyt, którego dodatkowym zabezpieczeniem staje się pojazd mechaniczny, ryzyko kredytowe znacznie więc maleje, a kredytobiorca uznawany jest za wiarygodnego i wypłacalnego klienta. Dzięki temu banki oferują też finansowe wsparcie na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Okazuje się, że kredyt samochodowy jest znacznie tańszy, aniżeli kredyt gotówkowy na dowolny cel, do tego kredytobiorca może liczyć na dodatkowe bonusy. Co istotne, zaciągając kredyt na auto, kredytobiorca od razu staje się jedynym właścicielem pojazdu mechanicznego, a więc może nim swobodnie dysponować. W razie problemów finansowych może też go sprzedać, aby uzyskać środki na uregulowanie zaciągniętego zobowiązania.

Bieżące oferty kredytów na samochód charakteryzują się niskim oprocentowaniem, brakiem prowizji za udzielenie kredytu, możliwością uzyskania rabatów u partnerów biznesowych banków. Do tego kredyt na auto można uzyskać szybko i przez internet, a nabywać można samochody nowe lub używane. Z tej propozycji instytucji bankowych mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Oczywiście, osoby szukające źródła finansowania zakupu auta, mogą korzystać również z kredytów gotówkowych na dowolny cel. To najczęściej brane zobowiązania, natomiast charakteryzują się nieco gorszymi warunkami, niż kredyty celowe. Ich zaletą jest za to fakt, że uzyskane środki można wydawać w dowolny sposób, banki nie ingerują w to, na co zostaną przeznaczone. To dobra opcja dla tych, którzy posiadają oszczędności, ale te nie są wystarczającej wartości, by pokryć całą inwestycję.

Pożyczki pozabankowe – czy warto?

Alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z ofert banków ze względu na brak zdolności kredytowe, są pożyczki od instytucji pozabankowych. Tzw. chwilówki udzielane są na dowód, bez weryfikacji zdolności w zakresie spłaty miesięcznych rat. Udzielane są jednak na niską wartość, maksymalnie do 10 tysięcy złotych i krótki czas współpracy. Tego rodzaju finansowe wsparcie jest opłacalne, jeśli pożyczkobiorca spełnia wszystkie warunki zapisane w umowie. Jeśli spóźnia się ze spłatą rat, naliczane są zazwyczaj bardzo wysokie odsetki karne, które nierzadko prowadzą do tzw. pętli zadłużenia.

Leasing – opcja dla firm

Kolejną możliwością jest leasing. Taką mają podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Zaletą współpracy z firmami leasingowymi jest to, że sporą część comiesięcznej raty udaje się wrzucać w koszty prowadzenia biznesu, dzięki czemu zmniejszają się konieczne do zapłaty podatki. Niestety, leasing ma też wady, a główną jest to, że leasingobiorca nie jest właściciel auta, a jedynie go użycza. Może wykupić samochód dopiero po spłacie ostatniej raty leasingowej. Do tego czasu nie może nim swobodnie dysponować, nie może go między innymi sprzedać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here