Świat jest pełen języków, a znajomość kilku z nich ma ogromny wpływ na nasze życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Umiejętność posługiwania się językiem obcym otwiera nam drzwi do kariery, dzięki czemu możemy liczyć na znacznie lepsze oferty zatrudnienia, a co za tym idzie i wyższą pensję. Znajomość innego języka może także zwiększyć grono znajomych i przyjaciół spoza granic naszego kraju. Ponadto nauka języka obcego znacząco wpływa na nasz rozwój osobisty, co usprawnia jakość życia w różnych jego obszarach, m.in. poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Nauka języków obcych jest aktualnie w modzie. Szkoły języków obcych rozrastają się w zawrotnym tempie, a ich oferta kusi i zachęca do nauki. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni dla siebie język obcy do nauki.

Przyjemność z nauki to podstawa

Cofnij się o kilka lat i przypomnij sobie swoje lata szkolne – czy nauka przedmiotów, które do twoich ulubionych nie należały, była dla ciebie przyjemna i w pełni skuteczna? Z dużym prawdopodobieństwem odpowiedź brzmi NIE. Nauka czegoś, co jest dla nas zwykłym obowiązkiem, nie skończy się z zadowalającym efektem. W życiu dorosłym jesteśmy o tyle w komfortowej sytuacji, że możemy sami wybrać przedmiot, którego chcemy się nauczyć. Tak więc, jeśli uwielbiasz francuskie komedie i chcesz oglądać je bez pomocy lektora, zapisz się na kurs z języka francuskiego! Znasz tajniki włoskiej kuchni i chcesz także poznać ten niezwykle porywający język? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać się na zajęcia z języka włoskiego! Aby nauka języków obcych była skuteczna, musi oznaczać dla ciebie przede wszystkim czystą przyjemność i wielką radość.

Decyzja należy tylko do ciebie

Od zawsze marzyłeś o nauce języka hiszpańskiego, ale każdy z kim dzieliłeś się swoim pomysłem reagował mało entuzjastycznie? „Przecież angielski daje o wiele większe możliwości!”. „Polacy powinni uczyć się niemieckiego, bo to nasi sąsiedzi!”. „Komunikacja w języku hiszpańskim? Mało opłacalna umiejętność…”. Po takich słowach większość osób kończy w szkołach języka angielskiego. Owszem, znajomość angielskiego jest niezwykle przydatna, ale nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko dlatego, że znając angielski, dostaniesz lepszą pracę. Gospodarka naszego państwa staje się rozwija, a zagraniczne firmy z chęcią otwierają oddziały w Polsce. Przeglądając oferty pracy, już teraz można znaleźć niezwykle ciekawe (i wysoko opłacalne) stanowiska pracy dla osób, które znają języki dość mało popularne w naszym kraju. Pamiętaj, że decyzja wyboru języka obcego do nauki należy przede wszystkim do ciebie!

Skorzystaj z bezpłatnych lekcji pokazowych

Jeśli należysz do osób, którym naprawdę ciężko jest podjąć samodzielną decyzję, poszukaj w swojej okolicy szkoły języków obcych, która oferuje darmowe zajęcia pokazowe. Bez żadnych zobowiązań, a przede wszystkim płatności, rozwiejesz wszystkie wątpliwości, co do wyboru danego języka obcego do nauki. Możesz poprosić także o konsultację z doświadczonym lektorem, który po wstępnym wywiadzie określi, czy twój wymarzony język obcy jest dla ciebie odpowiednim wyborem. 

Źródło: 3WAY – Szkoła językowa Toruń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here