Ochrona telefonu przed wirusami

0
Ochrona telefonu przed wirusami

Ochrona komputera przed zagrożeniami płynącymi z sieci stała się już czymś powszechnym. Z odpowiednich oprogramowań antywirusowych chętnie korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Niestety, nie każdy jeszcze myśli, by zainstalować również antywirus na telefon – a przecież znajduje się w nim tyle cennych danych!

Dlaczego warto pomyśleć o ochronie telefonu?

Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy służył jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości. Wraz z rozwojem technologii, stał się on dużo bardziej funkcjonalny. Można wykonywać nim zdjęcia, słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe, wysyłać pliki, a także dokonywać płatności. To oznacza, że telefon zawiera wiele naszych prywatnych danych i cennych dokumentów, które mogą stać się łupem potencjalnego hakera. Niektóre złośliwe oprogramowania potrafią również telefon zablokować, przez co utracić można cenne dane. Dlatego ochrona smartfona jest równie ważna, jak i ochrona komputera – polecamy dobry antywirus na komórkę: https://www.kaspersky.pl/android-security

Gdzie znaleźć odpowiedni antywirus dla telefonu?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje konkretny antywirus na android. Odpowiedź jest pozytywna – tak, istnieje. Oprogramowanie zostało wyprodukowane przez firmę Kaspersky, lidera rynkowego pod względem ochrony urządzeń. Co program ma do zaoferowania? Po pierwsze, robi to, co standardowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów, czyli blokuje podejrzane pliki i strony internetowe, a także aplikacje. Zatrzymuje on również oprogramowanie spyware, które monitoruje lokalizacje, wiadomości i połączenia. Poza tym posiada narzędzie Anti-Theft, które chroni urządzenie i znajdujące się w nim dane w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu. Program wykorzystuje też uczenie maszynowe do ochrony przed nowymi zagrożeniami. Można więc powiedzieć, że propozycja od firmy Kaspersky w pełni spełnia swoje zdanie. Dodatkowo, program jest prosty i intuicyjny w działaniu, dlatego mogą się nim posługiwać z łatwością osoby nawet niezaawansowane w obsłudze telefonu komórkowego. Program działa w tle i nie zakłóca pracy urządzenia.

Wszechobecny dostęp do Internetu z wykorzystaniem telefonu komórkowego daje dużo korzyści. Pozwala zorientować się w terenie, zapłacić za obiad, wysłać ważnego maila do pracy czy zapisać się na zajęcia plastyczne. Niestety, każda działalność tego typu zostawia ślad, a dane przechowywane w telefonie mogą zawsze stać się celem ataku. Dlatego tak ważne jest, by zainwestować w odpowiednie oprogramowanie, które w skuteczny sposób będzie zapewniało ochronę naszego smartfona.

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie

0
Jak dojechać na lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinie jest niezwykle popularne wśród podróżnych korzystających z tanich linii lotniczych. Zlokalizowane jest 40 km od centrum Warszawy, w okolicy Nowego Dworcu Mazowieckiego. Ze względu na duży ruch panujący w stolicy, dotarcie na lotnisko bywa kłopotliwe. Poniżej podpowiemy, jak zaplanować dojazd do portu lotniczego w zależności od wybranego środka transportu.

Transport publiczny

Ze względu na znaczną odległość od centrum miasta, Warszawski Transport Miejski nie obsługuje połączenia. Aby dostać się do portu lotniczego transportem publicznym, musimy skorzystać z połączeń pociągowych Kolei Mazowieckich. Możemy wsiąść na dowolnej stacji kolejowej w Warszawie i wysiąść na stacji Modlin. Stamtąd, wprost pod terminal zawiezie nas autobus wahadłowy przynależny do Kolei Mazowieckich. Autobus odjeżdża ze stacji kolejowej Modlin co 20-30 minut i jest zsynchronizowany z rozkładem jazdy pociągów.

Taksówka z Warszawy na lotnisko w Modlinie – jaki jest koszt?

Ceny za kurs w jedną stronę w dzień wynoszą od 100 do 200 zł (dotyczy to najpopularniejszych korporacji taksówkarskich). Niższych cen możemy spodziewać się korzystając z aplikacji typu Uber. Czas przejazdu wynosi 35 do 40 minut.

Bezpośredni autobus z centrum Warszawy na lotnisko w Modlinie

Alternatywą dla korzystania z drogiej taksówki oraz dla niezbyt komfortowych podróży pociągiem, jest skorzystanie z autobusu, który startuje z centrum Warszawy i dowozi podróżnych pod wejście na teren terminala lotniczego w Modlinie. Połączenia realizowane są przez prywatne firmy, takie jak https://shuttle24.pl/en/. Rezerwacji biletów można dokonać na stronie internetowej przewoźnika. Płatność odbywa się drogą internetową. Odwołanie przejazdu bezpłatnie jest możliwe nawet do 3 godzin przed planowaną datą odjazdu.

Cena za bilet jest porównywalna do tej, którą zapłacimy za przemieszczenie się między centrum miasta a lotniskiem pociągiem łączonym z autobusem, o którym wspominaliśmy w pierwszym akapicie. Autobusy są przystosowane do przewożenia osób z bagażami. Rezerwacji można dokonać zarówno na trasie z Warszawy do Modlina, jak i z Modlina do Warszawy. Po przylocie do kraju, zobaczymy czekający autokar tuż przy wyjściu z lotniska.

Usługi dowozu na lotnisko typu Door to door

Gdy potrzebny jest nam transfer na lotnisko Modlin z miast innych niż Warszawa, warto rozejrzeć się za ofertą firm, które realizują usługi przewozu grupowych w systemie door to door. Usługi tego typu zakładają odebranie pasażerów z maksymalnie trzech miejsc po drodze, aby nie opóźniać momentu dotarcia na lotnisko.

Na które zawody, jest największe zapotrzebowanie?

0
zawody przyszłości

Rynek pracy zmienia się dość dynamicznie, dzieje się tak w wyniku zmian demograficznych, do których dochodzi w naszym społeczeństwie, pojawienia się nowych technologii, jak i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają wpływ na zawody przyszłości, których przedstawiciele będą cenni i rozchwytywani przed pracodawców. Przed wyborem kierunku studiów, warto zwrócić uwagę na wymagania rynku pracy. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy w wyuczonym zawodzie.

Lista zawód przyszłości

Specjalista branży IT – nie trzeba czekać, żeby zapotrzebowanie na ten zawód wzrosło, ponieważ już jest wysokie. Dynamiczny rozwój technologii, doprowadzi nas do pojawienia się nowych stanowisk na rynku pracy. W przeciągu najbliższych lat popularność zyskają również stanowiska, które są związane z tworzeniem aplikacji oraz gier komputerowych.

Biotechnolog – w naszym kraju jest to zawód ‚raczkujący’, jednak z czasem zapotrzebowanie na tego typu specjalistów będzie coraz większe. Medycyna, farmakologia, czy ochrona środowiska ciągle się rozwija. Kolejną zaletą wyboru takiego kierunku studiów jest niska konkurencyjność.

Logistyk – po studiach o takim kierunku, możemy liczyć na pracę zarówno w transporcie, jak i budownictwie czy motoryzacji. Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, w którym odbywa się produkcja oraz sprzedaż, logistycy są potrzebni. Ponieważ są oni odpowiedzialni za planowanie i nadzorowanie procesów produkcyjnych.

Przeczytaj też: http://www.optimusplus.pl/zla-atmosfera-w-pracy-jak-sie-jej-pozbyc/

Lekarz – w wyniku tego, że w Polsce warunki finansowe dla pracowników branży medycznej są znacznie gorsze, niż u naszych zachodnich sąsiadów, większość polskich lekarzy wyjechała za granicę, w poszukiwaniu lepszej pracy. Przez to w naszym kraju jest deficyt specjalistów, a problemów zdrowotnych przybywa.

Trener personalny/dietetyk – w obecnych czasach dbanie o siebie, zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i wizualnym jest bardzo popularne. Z czasem zawód trenera oraz dietetyka będą się przenikać, dlatego warto pomyśleć o tych dwóch specjalizacjach jednocześnie.

Analityk big data – firmy powszechnie gromadzą spore ilości danych, których analiza bardzo często jest istotna dla rozwoju i przedsiębiorstwa. Aby zostać analitykiem musimy posiadać wiedzę z zakresu ekonomii, statystyki oraz matematyki. Ten rodzaj pracy opiera się na analizie danych i dobieraniu rozwiązań.

Źródło: https://www.glosujbezmeldunku.pl/

Środki ochrony przy pracy na wysokości

0
Środki ochrony przy pracy na wysokości

W celu zabezpieczeniu pracownika przed upadkiem należy stosować odpowiednie środki ochrony. Pierwszym co przychodzi na myśl jest niewątpliwe kask ochronny. Istnieje wiele typów kasków, nie należy zapominać, że każdy kask jest przeznaczony do innej aktywności i tak jak kask rowerowy będzie spełniał swoją funkcję podczas jazdy na rowerze, tak już nie powinniśmy stosować go w sportach zimowych czy wspinaczce. W takim razie jak dobrać środki ochrony przy pracy na wysokościach, aby spełniały one swoje funkcje?

Split payment

0
Split payment

Od lipca 2018 roku w VAT funkcjonuje mechanizm podzielonej płatności. Split payment polega na tym, iż płatność za nabytą usługę lub towar dokonywana następujący sposób: wpłata stanowiąca wartość sprzedaży netto jest płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy dostawcy albo rozliczana w inny sposób, natomiast zapłata stanowiąca kwotę podatku VAT jest wpłacana na specjalny rachunek bankowy dostawcy tj.rachunek VAT.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

0
Kredyt hipoteczny krok po kroku

Czy wiesz, od czego rozpocząć swoje starania o kredyt hipoteczny? Jakie elementy decydują o tym, czy pożyczka faktycznie zostanie przyznana?

Projektowanie sklepów internetowych – komu je zlecić?

0
Projektowanie sklepów internetowych – komu je zlecić?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dobrze wykonana strona www to klucz do sukcesu w branży e-commerce. Nic więc dziwnego, że największe serwisy aukcyjne wciąż udoskonalają swoje strony, a w internecie jest niemało gotowych szablonów takich sklepów. Czasem jednak potrzebujemy wykonać na tyle niestandardowy projekt, że najlepiej zatrudnić w tym celu grafika i informatyka.

Jak wygląda projektowanie sklepów internetowych?

Każda decyzja o założeniu strony internetowej powinna zacząć się od zadania sobie podstawowego pytania: jakie są moje oczekiwania i cele? Dobrze jest spisać je w kilku prostych punktach, by móc je przekazać osobie zajmującej się projektowaniem sklepów internetowych. Warto też zastanowić się nad estetyką strony – po pierwsze wiele osób ceni dobrze wyglądające strony, po drugie np. strona przeładowana grafikami i animacjami strona mocno obniża jej wydajność – a to wpływa również na pozycję w wyszukiwarkach. Konieczne jest też zadbanie o tzw. „user experience”, czyli ogólne wrażenie, jakie będzie miał użytkownik podczas pobytu na naszej stronie. Wszystko to są rzeczy, które każdy doceni, ale nie każdy da sobie radę z wykonaniem ich w praktyce.

Projektowanie sklepów internetowych – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wybierając wykonawcę upewnijmy się, że jest profesjonalistą, a nie amatorem, który może popełnić błędy przy konfigurowaniu strony. Nieprawidłowe wykonanie strony może skutkować jej obniżoną wydajnością, a nawet zagrożeniem bezpieczeństwa użytkowników. Dlatego projektowanie sklepu internetowego najlepiej powierzyć dobrej firmie – idealnie, jeżeli przy projekcie będzie współpracować grafik z informatykiem, np. tu: netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe. Jeżeli zależy nam na tym, by być w osobistym kontakcie z osobami tworzącymi nasz sklep, można też wpisać w wyszukiwarkę np. „projektowanie sklepów internetowych Pszczyna” – branża e-commerce rozwija się prężnie, a co za tym idzie – firm obsługujących sklepy internetowe także jest coraz więcej.

Kreda szkolna – podstawowe wyposażenie każdej klasy

0
rodzaje kredy szkolnej

Kreda szkolna jest nieodłącznym elementem wyposażenia klasy w szkole. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie bez niej lekcji. Za pomocą kredy są zapisywane najważniejsze informacje, które nauczyciel chce przekazać uczniom.

Wybór kredy szkolnej jest ogromny w sklepach. Można zakupić zestawy kredy szkolnej jednokolorowej, jak i wielokolorowej. Zazwyczaj taki zestaw składa się z kilku kred.

Czym jest kreda szkolna?

Kreda, która jest wykorzystywana do pisania po tablicy szkolnej jest wytwarzana ze skały osadowej. Skała osadowa znajduję się na dnie mórz oraz oceanów. Jest to odmiana czystych wapieni, które są pozbawione domieszek.

Jeżeli chodzi o skład kredy szkolnej, jej głównym składnikiem jest kalcyt. Poza nim występują również mikroskopowe skorupki kokolitów i otwornice, jak i drobnoziarnisty mikryt. Kreda naturalnie występuje jako wapień, marmur, szpat wapienny. Kreda można określić jako skałę miękką, która jest porowata i ma mały ciężar właściwy. Kredę szkolną możemy również znaleźć pod nazwą kalcyt oraz kreda naturalna.

Kreda szkolna dla dzieci

Kreda szkolna wykorzystywana jest zazwyczaj podczas zajęć szkolnych. Jednak to nie jest jej jedyne zastosowanie. Kreda szkolna jest bardzo często wykorzystywana przez dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Taką kredą można malować po chodniku, tworzyć różne niesamowite obrazki i grać w klasy.

W jakich kolorach dostępna jest kreda szkolna?

Kreda szkolna występuje w różnych kolorach. Najczęściej kupowana jest kreda biała. Z kolei kolorowa kreda świetnie sprawdza się do podkreślania istotnych elementów zdania lub figur geometrycznych.

Kreda kolorowa również jest wykorzystywana do zabawy podwórkowej. Z jej pomocą dzieci mogą tworzyć wielobarwne rysunki na podwórku lub tablicy, jeżeli taką posiadają w domu.

Jeżeli chcemy dziecku kupić kredę do zabawy, szukajmy takiej która pokryta jest specjalną powłoką, która sprawa że palce dzieci nie są brudne. Równie dobrym wyborem jest kreda mało pylącą, mało łamliwa oraz taka którą można zmyć wodą.

Przeczytaj też: http://www.optimusplus.pl/wklady-do-dlugopisow-i-olowkow-na-ratunek-ulubionemu-pisakowi/

Najlepsze prezenty na święta dla dzieci

0
Najlepsze prezenty na święta dla dzieci

Świąteczny klimat na dobre zagościł do naszej codzienności. Wystawy sklepowe kuszą bogatymi witrynami, tysiące kolorowych światełek rozświetla ulice miast, a w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki. To niewątpliwie magiczny czas, jednakże dla wielu z nas bardzo stresujący i zabiegany. Chcemy wszystko zaplanować, żeby czas spędzony z rodziną był naprawdę wyjątkowy. W tym wszystkim nie może zabraknąć prezentów dla naszych bliskich. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Co kupić naszym najmłodszym, żeby się z tego cieszyli, jednocześnie będąc wartościowym produktem? Jest kilka propozycji, które doskonale wpisują się w ten motyw.

Czas na targi!

0
Czas na pokaz

Dobry wizerunek firmy w dużej mierze uzależniony jest od tego, jak jest ona przedstawiana klientom. W dobie internetu, gdzie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada profile na stronach czy w rejestrach internetowych warto pokazać swoją firmę w inny sposób. Dobrym miejscem na taką dodatkową reklamę z pewnością są targi czy innego rodzaju pokazy. W takim przedsięwzięciu z pomocą przychodzą firmy, które wykonują indywidualne stoiska na targi.

Stoiska wystawiennicze to jeden ze sposobów na reklamę firmy. Ich głównym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi oglądających, na co składa się wiele elementów, w tym choćby kolory i ich rozmieszczenie, forma czy tekstylia i materiały, z których wykonane są stoiska wystawiennicze.

Istnieją firmy, które kompleksowo zajmują się tą tematyką. Stoiska targowe od expotextil.pl to najlepszy tego przykład. Firma świadczy kompletną obsługę, zajmuje się nie tylko samym montowaniem czy demontowaniem stoiska targowego. Ponadto bierze odpowiedzialność za przechowywanie stoisk, a także ich transport.

Stoiska targowe od expotextil.pl to gwarancja najwyższej jakości dzięki szerokiej wiedzy posiadanej przez członków zespołu, jak i kontaktom w branży, powstałym dzięki długoletniemu doświadczeniu. Stoiska na targi powstają „na miarę”, zgodnie z życzeniem i projektem klienta. Firma pomaga klientom na każdym etapie powstawania projektu, a do każdego klienta podchodzi indywidualnie. Głównym celem jest stworzenie stoiska, które będzie przyciągać uwagę osób oglądających. Od tego w bardzo dużej mierze uzależniony jest sukces firmy, która wystawia i pokazuje swoje logo na targach czy podobnych imprezach.

Firma zapewnia także klientom serwisowanie stoisk targowych. W zakresie prac serwisowych znajduje się przede wszystkim wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów stoisk wystawienniczych. Już na etapie powstawania stoisk wybierane są wysokiej klasy produkty, których użycie przedkłada się na jakość wykonania stoisk. Możliwe jest to dzięki długoletniej znajomości branży i wypracowaniem kontaktów, owocujących dostępem do nowości na rynku.

ZOBACZ TEŻ