Kredyt dla firm na oświadczenie

0
Kredyt dla firm na oświadczenie

Kredyt w banku

Każdorazowo gdy staramy się o pozyskanie finansowania w banku musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Ze względu na obowiązujące banki przepisy, mamy pewność, że ten element nie zostanie pominięty, także jeśli mowa o kredycie firmowym. Zanim bank wyda decyzję w sprawie finansowania dla przedsiębiorcy sprawdzi dochody, okres działalności na rynku czy też szczegółowy biznesplan. Z kolei wszelkie opóźnienia w spłacie, brak płynności finansowej praktycznie przekreśla nasze szanse na finansowanie w banku. W takim razie, czy w ogóle możliwy jest do uzyskania kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Gdzie po dodatkowe środki dla firm

Mimo znacznego rozwoju i przyspieszenia jaki odnotowuje rynek finansów wielu z nas w dalszym ciągu jednoznacznie uważa, za dobre kredyty, a pożyczki w instytucjach pozabankowych, za złe. Jednakże mając jakiekolwiek doświadczenie w tej dziedzinie możemy stwierdzić, że nie można tak ogólnie tego ująć. Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, kredyt w banku wiąże się z szeregiem formalności i koniecznością udokumentowania zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie. To z kolei jest równoznaczne z tym, że nie każdy z przedsiębiorców będzie miał szansę na kredyt dla firm w banku. Mniej restrykcyjne w tej kwestii są z kolei instytucje pozabankowe. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że znalazły na rynku niszę do wypełnienia. Jeśli więc bank odmówił finansowania twojej firmie nie oznacza to, że nie mamy żadnej szansy na zdobycie potrzebnych środków. Instytucje pożyczkowe mają w swojej ofercie kredyty dla firm na oświadczenie.

Kredyt dla firm na oświadczenie

Kredyt dla firm na oświadczenie w instytucji pozabankowej to przede wszystkim mniej formalności, dokumentów i brak konieczności przedstawiania szczegółowego biznesplanu. Kredyt dla firm bez zaświadczeń nie oznacza oczywiście, że nie będziemy musieli przedstawić podstawowych dokumentów. Jednakże są to informacje, które dostępne są od ręki. Potrzebne będą nam podstawowe dokumenty potwierdzające działalność firmy, krótki opis biznesu oraz informacja na temat tego, na co chcemy przeznaczyć środki z pożyczki. Jednakże nie należy się niczego obawiać, bowiem te informacje są najczęściej elementami gotowego formularza, na którym składamy oświadczenie.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń to szansa dla wszystkich tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie i nie mają wystarczającej zdolności kredytowej aby starać się o finansowanie w banku. Z tego rozwiązania mogą skorzystać także przedsiębiorcy, którzy utracili płynność finansową np. z powodu klientów, którzy spóźniają się z płatnościami. To właśnie firmy pożyczkowe wypełniają wspomnianą lukę i są skłonne udzielić finansowania przedsiębiorcom bez zbędnych formalności i w jak najszybszym czasie.

Sprawy spadkowe

0
Sprawy spadkowe

Życie bywa bardzo nieprzewidywalne, o czym nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że mimo czynionych planów, nie na wszystko mamy wpływ i zawsze może wydarzyć się coś, czego nie przewidzimy. Niestety, los lubi obdarowywać nas nie tylko pozytywnymi niespodziankami, ale także przykrymi wydarzeniami, które często zmieniają całe nasze dotychczasowe życie.

Jedynym z najsmutniejszych takich zdarzeń może być nagła utrata bliskiej osoby. Nie ważne, czy będzie to członek naszej najbliższej rodziny czy też wieloletni przyjaciel – ból po stracie tak bliskiego człowieka zawsze jest ogromny i dojmujący. W takich sytuacjach nie myślimy o tym, co będzie później, w ogóle nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego, że świat się nie zatrzyma, ale będzie pędził do przodu. Jednakże tak właśnie się stanie, a my również będziemy musieli po chwilach żałoby powrócić do w miarę normalnego funkcjonowania. Będzie wtedy trzeba załatwić wiele spraw, jak choćby zainteresować się sprawami dziedziczenia po zmarłej osobie. Nie jest to temat, którym chętnie zajmują się jej bliscy, ale prędzej czy później i tak trzeba dowiedzieć się jak działa i czym jest prawo spadkowe. Ze wszystkimi pytaniami najlepiej jest się wówczas skierować do kogoś, kto zna się na tym najlepiej, a bez wątpienia będzie to adwokat od spraw spadkowych. Z całą pewnością odpowie on na każde pytanie oraz rozwieje liczne wątpliwości osób tym zainteresowanych.

Kiedy natomiast już wszystko stanie się jasne, warto będzie pozyskać kontakt do jeszcze jednego adwokata – najlepiej sprawdzi się adwokat dla spadkodawców i spadkobierców, którzy pomoże osobom dziedziczącym spadek w uregulowaniu wszelkich wymaganych prawem kwestii. Zrozumiała jest częsta niechęć do załatwiania tego typu spraw wśród ludzi, nikt nie chce bowiem wyglądać w oczach innych na tego, kto „czyha” na spadek. Jeśli jednak ostatnią wolą bliskiej osoby było rozdzielenie majątku pośród rodziny i przyjaciół, nie wypada nie uszanować tej decyzji.

Więcej na ten temat tutaj: adwokat prawo spadkowe

CO NAJCZĘŚCIEJ PSUJE SIĘ W SMARTFONACH? PORA TO SPRAWDZIĆ!

0
CO NAJCZĘŚCIEJ PSUJE SIĘ W SMARTFONACH? PORA TO SPRAWDZIĆ!

Każdego dnia wielu tysięcy użytkowników boryka się z problemem zepsutego telefonu. Co robią w takiej sytuacji? Zazwyczaj udają się do profesjonalnego serwisu, który jest w stanie zdiagnozować zaistniały problem. Co najczęściej psuje się w smartfonach?

W jaki sposób podzielić majątek po rozwodzie?

0
W jaki sposób podzielić majątek po rozwodzie?

Rozwód jest ciężkim, nie rzadko traumatycznym przeżyciem dla obydwojga małżonków. Nie mniej jednak, po rozpadzie pożycia małżeńskiego, często stanowi on jedyne wyjście z zaistniałej sytuacji. Wiele osób będących w takiej sytuacji zastanawia się jak podzielić majątek?

Podział majątku to kolejny ważny i ciężki do przeprowadzenia etap rozwodu. Więc jak podzielić majątek, by podział był sumienny i sprawiedliwy a cały proces nie wiązał się z traumą i niepotrzebnymi emocjami? Najlepszym wyjściem z zaistniałej sytuacji jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Wytłumaczy on jak przeprowadzić podział majątku, jakie dokumenty wypełnić i gdzie należy je złożyć. Przydatne informacje na ten temat bez problemu można znaleźć w internecie, korzystając z przeglądarki internetowej.

Nie mniej jednak, każdy podział majątku musi zostać skrupulatnie przemyślany i zaplanowany. Obydwie strony postępowania muszą zgodzić się na jego warunki i postanowienia. Podziału majątku można dokonać już w trakcie trwania procesu rozwodowego lub po jego zakończeniu. Dokumenty należy złożyć do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania.

Podział majątku może zostać przeprowadzony na kilka różnych sposobów. Ich przebieg zależy od decyzji podjętych przez współwłaścicieli majątku. Jednym ze sposobów podziału jest sprawiedliwy i równy podział dokonany pomiędzy obydwojgiem małżonków. Każde z nich otrzymuje połowę własności majątkowej. Innym sposobem na podział jest przepisanie całości majątku, np. domu, działki, firmy na jednego ze współmałżonków. Wówczas, musi on zobowiązać się do spłaty połowy wartości majątku na rzecz drugiego współmałżonka. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie na sprawiedliwy podział majątku. Jest nim sprzedaż całości własności i równy podział otrzymanych środków.

Podsumowując, wiedząc jak podzielić majątek w równy i sprawiedliwy sposób, można sądzić, że przynależne do tego wydarzenia emocje zostaną ograniczone. Tym samym, niepotrzebny stres ominie obydwie strony.

Więcej na ten temat tutaj: Podział majątku po rozwodzie

Bezproblemowe przemieszczanie się – to możliwe!

0
Bezproblemowe przemieszczanie się – to możliwe!

Od lat potrzebujesz auta jednak przeraża Cię jego wysoki koszt? Szukasz rozwiązania, dzięki któremu umożliwisz sobie ochronę płynności finansowej? Świetnie Cię rozumiemy – u Nas znajdziesz to czego potrzebujesz!

Udostępniaj znajomym, grupuj, wyszukuj – twoje indywidualne foldery ze zdjęciami!

0
Udostępniaj znajomym, grupuj, wyszukuj – twoje indywidualne foldery ze zdjęciami!

W dobie fotografii analogowej powszechne w każdym domu były albumy ze zdjęciami. Każdy posiadał w domu opasły album z fotografiami. Sposoby katalogowania ich były najróżniejsze. Grunt, by zawsze było wiadomo, który z nich pokazać znajomym przybywającym obejrzeć zdjęcia z wesela, a które cioci poszukującej starych zdjęć swoich rodziców i dziadków. W dobie fotografii cyfrowej jest bardzo podobnie – ale i zdjęcia, i foldery mają wirtualny charakter.

Ciekawe kształty dywanów

0
Ciekawe kształty dywanów

Na oryginalny wygląd dywanu może wpływać nie tylko jego kolorystyka, ale również konkretny kształt. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych modeli w formie prostokąta mogą być kwadratowe lub okrągłe warianty. Amatorzy niebanalnych propozycji z pewnością będą usatysfakcjonowani aktualną ofertą przygotowaną przez sklep Topworld. W sprzedaży znajdują się dywany odpowiadające najróżniejszym figurom geometrycznym.

W jakich wnętrzach sprawdzi się kwadratowy dywan?

Dywan nie musi zajmować całego pokoju – z jego pomocą równie dobrze można wyznaczyć mniejszą lub większą przestrzeń, oddzielając ją od reszty pomieszczenia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w dużych wnętrzach typu living room, w których efektowna oprawa podłogi może znajdować się przy stole z krzesłami lub przy zestawie wypoczynkowym. Dywany kwadratowe (zobacz na: https://www.topworld.pl/produkty/ksztalt/dywany-kwadratowe,2,37544) znakomicie pasują do pomieszczeń o tym samym kształcie geometrycznym, ale nie tylko – z powodzeniem można dopasować wybrany model do salonu lub sypialni w kształcie prostokąta. W przestronnych pokojach warto położyć dwa różne dywany – taki trend świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach.

Dywan w roli dekoracji

Efektownym dywanom o niebanalnych kształtach nie sposób odmówić walorów dekoracyjnych. Poszczególne modele mogą być przysłowiową wisienką na torcie w niejednej aranżacji. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na dywany okrągłe, które są dostępne w najróżniejszych odsłonach designerskich. Do romantycznie urządzonego wnętrza można dopasować model utrzymany w różowej lub kremowej tonacji. Dobrym wyborem okażą się także wzorzyste warianty inspirowane kwiatowymi motywami. Okrągły dywan może również pełnić rolę kolorystycznego urozmaicenia wnętrza – wystarczy zdecydować się na wariant utrzymany w barwie kontrastującej do tonacji dominujących w danym wnętrzu. Błękitne, szare czy beżowe koło najlepiej położyć w centralnym miejscu, aby było widoczne na pierwszy rzut oka. Taki dywanik można także umieścić w bocznej części pokoju, na przykład pod oknem lub pod ścianą. Dekoracyjne walory posiadają również modele w ośmiokątnym kształcie, które są wymarzoną propozycją dla zwolenników bardziej awangardowych rozwiązań.

Aranżacje inspirowane geometrycznym wzornictwem są jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. W takim wystroju doskonale sprawdzi się kwadratowy, okrągły lub owalny dywan – można także zdecydować się na połączenie kilku dywanów o różnych kształtach. Dzięki szerokiej ofercie wzorów i kolorów stworzenie harmonijnej aranżacji nie będzie trudnym zadaniem.

Sejf czy szafa na dokumenty?

0
Sejf czy szafa na dokumenty?

Istnieją firmy, w których konieczne jest zapewnienie dokumentom, czy innym ważnym lub cennym przedmiotom wyjątkowej ochrony przed kradzieżą, lub zniszczeniem. Mogą to być również substancje łatwopalne i wybuchowe, stwarzające zagrożenie dla ludzi. Także w domu, czy mieszkaniu często znajdują się wartościowe przedmioty, które chcemy odpowiednio chronić. W tej sytuacji konieczne staje się umieszczenie tych dóbr w miejscu, do którego dostęp będą miały tylko osoby upoważnione. Dodatkowo będzie ono stanowiło ochronę przed ogniem w przypadku pożaru. Gdzie przechowuje się tego typu tajne, niebezpieczne i cenne rzeczy ? Do wyboru mamy sejfy oraz szafy pancerne i ognioodporne. Możemy dobrać dla siebie jeden lub kilka z nich, w zależności od tego, co ma być tam przechowywane.

Sejfy

Sejfy przeznaczone są do przechowywania materiałów wartościowych, w tym ważnych lub tajnych dokumentów. Istnieje możliwość wyboru sejfu ognioodpornego. Wtedy dobra będą zabezpieczone nie tylko przez dostaniem się w niepowołane ręce, ale również przed zniszczeniem w wyniku pożaru. Sejfy ognioodporne różnią się między sobą poziomem zabezpieczenia ich zawartości przed spaleniem. Istnieją dwie normy, wg których produkuje się sejfy. Norma PN-EN 1047-1 odnosi się do dokumentów i mamy tutaj dwa rodzaje sejfów. W pierwszym dokumenty będą bezpieczne przez 60 minut od momentu wybuchu pożaru, a w drugim przez 120 minut. Druga norma (PN-EN 15569) określa poziom zabezpieczenia nośników danych. Podobnie, jak w przypadku dokumentów mogą one być bezpieczne przez 60 lub 120 minut.

Szafy na dokumenty

Wszelkiego rodzaju dokumentacja może być trzymana w zwykłych szafach biurowych. Jeśli jednak są to dane ważne lub poufne, najlepiej zdecydować się na szafę pancerną. Dostępne są również szafy ognioodporne, jeżeli materiały są wyjątkowo ważne i istnieje konieczność maksymalnego ich zabezpieczenia przez zniszczeniem oraz, jeżeli mamy do czynienia z substancjami stwarzającymi ryzyko dla zdrowia lub życia, czyli toksycznymi, łatwopalnymi lub wybuchowymi. O ile wcześniej wspomniane sejfy służą przede wszystkim do ochrony przechowywanej w nich zawartości, o tyle szafy ognioodporne są już zabezpieczeniem osób pracujących bezpośrednio z materiałami niebezpiecznymi. Norma dla szaf ognioodpornych ma symbol PN-EN 14470-1. Określa ona czas, przez jaki szafa będzie stanowiła ochronę dla ludzi przed wybuchem materiałów w nich przechowywanych, w razie wzrostu temperatury, np. w wyniku pożaru. Ma to na celu umożliwienie wszystkim potencjalnie zagrożonym osobom bezpieczne opuszczenie budynku, zanim dojdzie do wybuchu. Wyróżniamy szafy chroniące przez wybuchem przez 15, 30, 60 lub 90 minut od momentu znacznego wzrostu temperatury.

W przypadku przechowywania dokumentów, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed dostaniem się w ręce osób postronnych, ale jest ich po prostu duża i stale rosnąca ilość (np. akta), warto rozważyć zakup metalowej szafy dokumentowej dostępnej w różnych wariantach.

Jak widać, istnieje duża zależność pomiędzy rodzajem dóbr, jakie chcemy przechować i zabezpieczyć, a typem mebla, w którym zostaną one umieszczone. Wszelkie potrzebne sejfy i szafy na dokumenty można zamówić w firmie HARTMANN TRESORE, specjalizującej się w doborze odpowiedniego wyposażenie zabezpieczającego do domu, mieszkania, czy firmy. Dokładna oferta znajduje się pod linkiem: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-dokumenty/

Systemy Informatyczne dla firm – Jak budować przewagę?

0
Systemy Informatyczne dla firm – Jak budować przewagę?

Praca na produkcji to duże wyzwanie. Musimy mierzyć się nie tylko z ciągle zmieniającymi się warunkami na rynku, ale także ze sporą konkurencją. Jak zatem sobie radzić, aby mimo wszystko stać się liderem w swojej dziedzinie? Na co zwrócić największą uwagę?

Krok pierwszy: optymalizuj pracę maszyn i ludzi

Park maszyn nie zawsze jest wykorzystywany w całości – często jakąś maszynę trzeba naprawić lub nie ma jej aktualnie kto obsłużyć. Aby wszystkie te procesy – włącznie z samą produkcją – przebiegały sprawnie i zajmowały jak najmniej czasu, warto jest zadbać o odpowiednie narzędzia do zarządzania zasobami. Takim narzędziem może być system klasy ERP, który nie tylko zbierze, ale także opracuje dane niezbędne do lepszego gospodarowania dostępnymi maszynami i personelem.

Krok drugi: zadbaj o odpowiednie oprogramowanie do zarządzania

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo jest duże lub właśnie zaczyna się rozrastać, wdrożenie odpowiedniego systemu do zarządzania i planowania produkcji jest niezbędne, abyśmy mogli osiągnąć sukces. Dzięki systemom klasy ERP możemy wielokrotnie przyspieszyć prace produkcyjne, a także ograniczyć zaleganie półproduktów na magazynach, dzięki czemu poprawiamy wydajność zakładu na wielu polach na raz. ERP ma również znaczenie dla ludzi – z odpowiednim wsparciem nasi pracownicy również będą sprawniejsi i szybsi w wykonywaniu swoich zadań, a także umożliwi im to zredukowanie liczby pomyłek.

Krok trzeci: stawiaj jakość za najważniejszy cel

Aby firma osiągnęła sukces, niezbędny jest dobry produkt. Dlatego jakość wykonania finalnego przedmiotu powinna być dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Jeżeli dysponujemy oprogramowaniem do planowania produkcji, możemy pozwolić sobie na zakup lepszych komponentów, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o ich zaleganie w magazynie – system ERP sam dopasuje minimalną ilość części, która jest niezbędna do wykonania zlecenia. Takie działanie ma również inną zaletę: gdy musimy zmieniać półprodukty pomiędzy zleceniami, możemy realizować je szybciej, a także nie zostaniemy z hałdą niepotrzebnych już części po zakończeniu prac.

Sprawdź: Systemy Informatyczne dla firm

Chwilówka internetowa a debet na koncie

0
Chwilówka internetowa a debet na koncie

Problemy finansowe nie stanowią obecnie tak dużego problemu jak kiedyś, ze względu na istnienie firm pożyczkowych, które udzielają kredytów na korzystnych warunkach. Z takiej oferty może skorzystać osoba, która ukończyła 18 lat, mieszka na terenie kraju oraz posiada swój własny rachunek bankowy. Z tym ostatnim często może być problem, gdyż dzieląc konto wraz z małżonkiem nie ma możliwości wzięcia pożyczki. W przypadku braku środków na koncie również nie otrzymamy pieniędzy, gdyż nie będziemy w stanie wykonać przelewu weryfikacyjnego. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu.

Chwilówka internetowa bez przelewania grosza

Większość firm pozabankowych udziela pożyczek na uproszczonych warunkach, jednak dla bezpieczeństwa klientów wymaga weryfikacji za pomocą przelewu. Ma to zapobiegać oszustwom oraz wyłudzeniom danych, a dodatkowo sprawdzić, czy klient spełnia warunki formalne, aby otrzymać kredyt. Obecnie większość firm udziela chwilówek online z komornikiem, dlatego z takiej oferty mogą korzystać również osoby, które nie posiadają korzystnej historii w bazach dłużników. W tym przypadku problemem może być przelew weryfikacyjny, jeżeli nasze konto jest zajęte przez komornika. Dla wielu osób oznaczałoby to brak możliwości skorzystania z oferty chwilówki, jednak firmy takie jak LatwyKredyt.pl nie wymagają od klientów nawet posiadania własnego konta bankowego, gdyż zarówno weryfikacja tożsamości, jak i wypłata gotówki odbywa się za pośrednictwem czeku GIRO.

Czym jest chwilówka pozabankowa online z czekiem GIRO?

Osoby, które starają się o uzyskanie pożyczki, ale nie posiadają własnego konta, mają na nim debet lub zajęcie komornicze, mogą skorzystać z możliwości wypłaty przez czek GIRO. Wniosek o przyznanie chwilówki składa się tradycyjnie przez formularz dostępny na stronie internetowej, jednak zaznacza się w nim chęć skorzystania z wypłaty za pośrednictwem czeku. Wówczas po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail lub przez sms przyjdą informacje niezbędne do realizacji czeku. Aby otrzymać pieniądze wystarczy udać się do placówki bankowej lub na pocztę, gdzie cała gotówka zostanie wypłacona do ręki. Należy tylko pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, bo na jego podstawie zostanie przeprowadzona weryfikacja tożsamości.

Chwilówka online na konto

Chwilówka online na konto

Czek GIRO jest jedną z możliwości wypłaty pożyczki. Najczęściej jednak wybieraną formą jest chwilówka online na konto. Cały proces weryfikacji i wypłaty pieniędzy odbywa się przez internet, co jest znacznym ułatwieniem dla osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu gotówki. Dzięki usłudze Kontomatik proces weryfikacji jest uproszczony do minimum i przebiega natychmiastowo, bez konieczności przelewania grosza. Dane z konta bankowego są wykorzystane tylko do sprawdzenia tożsamości, dlatego nie ma możliwości, aby firma pożyczkowa w jakiś sposób ingerowała w ich zawartość. Kontomatik to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najszybszych form weryfikacji chwilówek internetowych bez przelewania grosza.

ZOBACZ TEŻ