praca

Kurs na copywritera już ukończony? Pierwsze teksty ukończone, a portfolio i cennik wstępnie przygotowane? W takim razie jest to najwyższy czas na to, abyś zdobył dla siebie jakieś zlecenie i przekonał się, czy tę całą zdobytą wiedzę potrafisz wykorzystać w praktyce. A możesz ją wykonywać i stacjonarnie, i całkowicie zdalnie. Możesz sprawdzić, jak znaleźć dobrą pracę w Kielcach, by np. zatrudnić się w istniejącej już agencji marketingowej albo agencji reklamowej, a możesz też od razu stać się wolnym strzelcem i działać tylko i wyłącznie na swój własny rachunek.

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, bądź wierny swojej pierwotnej koncepcji i jak najlepiej wykorzystaj daną ci szansę. W końcu warsztat, zdobyte praktyczne umiejętności czy nawet talent to jednak nie wszystko. Czasami nawet w lepszym położeniu są te osoby, które mają pewne braki w doświadczeniu bądź ogólnym wykształceniu, ale potrafią przykryć to wszystko swoją naturalną pewnością siebie i… umiejętnością wynajdywania najlepszych ofert pracy w copywritingu!

Umiejętność sprzedaży wykorzystujesz już przy szukaniu zleceń. No – może nie podczas samego szukania, ale w momencie, gdy wysyłasz swoją ofertę do klienta i stajesz do walki z liczną konkurencją. A ta konkurencja jest niestety bardzo duża. Zwłaszcza wtedy, gdy praca Kielce jest naprawdę interesująca i gdy ma ci ona zapewnić wyraźnie solidne wynagrodzenie, które przy tym wszystkim będziesz mógł uzyskiwać co miesiąc, a nie wyłącznie okazjonalnie. Pogódź się wiec z tym, że będziesz musiał walczyć z konkurencją. Copywritingiem zaczęło interesować się coraz więcej osób. Niestety – zajęły się nim również te osoby, którym być może brakuje talentu, ale za to starają się go zrekompensować niskimi stawkami, które potrafią skusić nawet dużego gracza na rynku. A ty przecież nie chcesz pisać za marne grosze.

Dobry copywriter powinien się cenić i nie powinien obniżać ustalonych wcześniej stawek tylko po to, by zdobyć kolejne zlecenie (no chyba że klient chce zamówić większą ilość tekstów i zaproponujesz mu jakiś rabat). Skoro więc niskie stawki nie będą twoim atutem, musisz w jakiś inny sposób zadziałać na zleceniodawców. Prezentuj im swoje najlepsze prace. Odpowiadając na ogłoszenia, zawsze używaj w swoich wiadomościach języka korzyści. Pisz o tym, co zleceniodawca zyska, jeżeli właśnie z tobą zacznie współpracować. Na pewno możesz mu coś konkretnego zaoferować. No i koniecznie pamiętaj o tym, by każdej osobie odpisywać oddzielnie i nigdy nie wysyłać tzw. masowych wiadomości bazujących na standardowych sformułowaniach.

Jeżeli liczysz na wysokie zarobki w branży związanej z copywritingiem, musisz dosłownie codziennie przeglądać oferty pracy w Kielcach i na bieżąco na nie reagować, by nikt cię w tym nie ubiegł i nikt nie sprzątnął ci ciekawej propozycji sprzed nosa. Tak naprawdę to wszystko. Praca Kielce na stanowisku copywritera początkowo jest oczywiście trudna, gdy dopiero się jej uczysz, ale z czasem wszystko staje się łatwiejsze. Wkrótce sam znajdziesz swój sposób na szukanie zleceń. Musisz tylko do niego dojść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here