rodzaje kredy szkolnej

Kreda szkolna jest nieodłącznym elementem wyposażenia klasy w szkole. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie bez niej lekcji. Za pomocą kredy są zapisywane najważniejsze informacje, które nauczyciel chce przekazać uczniom.

Wybór kredy szkolnej jest ogromny w sklepach. Można zakupić zestawy kredy szkolnej jednokolorowej, jak i wielokolorowej. Zazwyczaj taki zestaw składa się z kilku kred.

Czym jest kreda szkolna?

Kreda, która jest wykorzystywana do pisania po tablicy szkolnej jest wytwarzana ze skały osadowej. Skała osadowa znajduję się na dnie mórz oraz oceanów. Jest to odmiana czystych wapieni, które są pozbawione domieszek.

Jeżeli chodzi o skład kredy szkolnej, jej głównym składnikiem jest kalcyt. Poza nim występują również mikroskopowe skorupki kokolitów i otwornice, jak i drobnoziarnisty mikryt. Kreda naturalnie występuje jako wapień, marmur, szpat wapienny. Kreda można określić jako skałę miękką, która jest porowata i ma mały ciężar właściwy. Kredę szkolną możemy również znaleźć pod nazwą kalcyt oraz kreda naturalna.

Kreda szkolna dla dzieci

Kreda szkolna wykorzystywana jest zazwyczaj podczas zajęć szkolnych. Jednak to nie jest jej jedyne zastosowanie. Kreda szkolna jest bardzo często wykorzystywana przez dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Taką kredą można malować po chodniku, tworzyć różne niesamowite obrazki i grać w klasy.

W jakich kolorach dostępna jest kreda szkolna?

Kreda szkolna występuje w różnych kolorach. Najczęściej kupowana jest kreda biała. Z kolei kolorowa kreda świetnie sprawdza się do podkreślania istotnych elementów zdania lub figur geometrycznych.

Kreda kolorowa również jest wykorzystywana do zabawy podwórkowej. Z jej pomocą dzieci mogą tworzyć wielobarwne rysunki na podwórku lub tablicy, jeżeli taką posiadają w domu.

Jeżeli chcemy dziecku kupić kredę do zabawy, szukajmy takiej która pokryta jest specjalną powłoką, która sprawa że palce dzieci nie są brudne. Równie dobrym wyborem jest kreda mało pylącą, mało łamliwa oraz taka którą można zmyć wodą.

Przeczytaj też: http://www.optimusplus.pl/wklady-do-dlugopisow-i-olowkow-na-ratunek-ulubionemu-pisakowi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here