Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – doradztwo

0
911

Jeszcze do niedawna przedsiębiorstwo, które utraciło płynność finansową skazane było na bankructwo i wyprzedaż majątku firmy. Pozyskane tą drogą środki służyły zaspokojeniu wierzycieli a przedsiębiorca zostawał z niczym, a raczej z długami. Od kilku lat w prawie polskim otworzyła się ścieżka prawna dla restrukturyzacji firmy, dzięki której firma chroni się przed likwidacją a wierzyciele nie tracą wniesionych w nią środków.

Skuteczna restrukturyzacja firmy

Wraz z prawem do restrukturyzacji na polskim rynku usług prawnych otworzyła się nowa usługa świadczona przez specjalizujące się w doradztwie  gospodarczym instytucje doradcze. Opracowywanie planów restrukturyzacji wymaga wdrażania szeregu działań prowadzących do opanowania kryzysu finansowego w przedsiębiorstwie. https://www.wojcikdoradztwo.pl/ w ramach doradztwa najpierw identyfikuje obszary w firmie wymagające naprawy wskazując jednocześnie takie, które funkcjonują w sposób prawidłowy i generują zysk.

Od takie postawienia sprawy czyli identyfikacji istniejących w organizacji problemów jest już blisko do wniesienia zmian, czasem bardzo radykalnych. Współpraca z doświadczoną w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw firmą daje ogromne szanse na ucieczkę przed likwidacją przedsiębiorstwa. Czasem w restrukturyzację wpisane jest zamykanie nierentownych działów i rezygnacja z usług czy produkcji generujących nadmierne koszty w stosunku do przychodów. Modyfikacja profilu działalności to ważna część opracowywania planów restrukturyzacji.

Dla kogo restrukturyzacja?

Restrukturyzacja firmy to usługa doradcza skierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw, w których widoczne są już pierwsze oznaki kryzysu finansowego i zbliża się zagrożenie niewypłacalności. Ale ekonomiści zalecają sięgniecie po tego rodzaju usługę również tym przedsiębiorstwom, które wpadają w okresowe problemy z płynnością finansową. W takich przypadkach warto sięgnąć po doświadczonego doradcę restrukturyzacyjnego, o posiadanych kompetencjach w obszarze danej branży. W ten sposób właściciel przedsiębiorstwa dodatkowo zwiększa swoje szanse na skuteczną restrukturyzację i powolne wychodzenie z problemów finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here