Dlaczego nie mogę otworzyć konta bankowego

Jeśli złożyłeś wniosek o konto bankowe i odmówiono Ci, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego. Być może sprawdziłeś swój raport kredytowy i nie zauważyłeś żadnych problemów, więc co to może być? Banki i unie kredytowe sprawdzają inny raport, aby dowiedzieć się o historii bankowej wnioskodawcy. Dowiedz się więcej o tym, jak działają zatwierdzenia konta bankowego, dlaczego możesz mieć problemy i co zrobić, gdy odmówiono Ci zatwierdzenia. Kiedy chcesz otworzyć konto bankowe, możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że nie możesz po prostu otworzyć konta – musisz złożyć wniosek. To powiedziawszy, w wielu przypadkach możesz złożyć wniosek online, więc nie musisz iść do fizycznego oddziału. Składając wniosek, zazwyczaj musisz podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego, adres zamieszkania i adres e-mail. Może być również konieczne okazanie dokumentu tożsamości wydanego przez organ państwowy, aby zweryfikować swoją tożsamość (czasami nawet dwa).

Jeśli w ciągu ostatnich siedmiu lat miałeś konto bankowe, które zostało zamknięte z ujemnym saldem, bank może odmówić Ci otwarcia nowego konta. W niektórych przypadkach bank może wymagać od Ciebie uiszczenia starych niezapłaconych opłat, zanim będziesz mógł uzyskać zatwierdzenie. W innych przypadkach może nie zatwierdzić Cię, dopóki wydarzenie nie zostanie całkowicie wyłączone z twojego zgłoszenia. Jeśli byłeś podejrzany o oszustwo lub kradzież tożsamości związaną z kontem czekowym lub oszczędnościowym, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony przez przyszłe banki, o ile ten znak znajduje się w Twojej dokumentacji. Warto również wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/

O tym warto pamiętać!

Jeśli masz historię pisania czeków, które odbijają lub obciążają twoje konto niewystarczającą aktywnością środków, wysyła to wiadomość do banków, że możesz nie być w stanie skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi. Przekroczenie rachunku i wypisanie złych czeków może kosztować bank pieniądze, więc są podstawą do odmowy złożenia wniosku. Raport o koncie pokazuje również, o ile kont bankowych złożyłeś wniosek. Jeśli złożyłeś wniosek o zbyt wiele w krótkim czasie, może to być powód, dla którego instytucje finansowe wahają się przed zatwierdzeniem Cię. Banki i SKOK-i poszukują posiadaczy rachunków, którzy będą zarządzać swoimi pieniędzmi odpowiedzialnie, nie stając się zobowiązaniem. Jeśli stwarzasz ryzyko z powodu takich problemów w przeszłości, możesz zostać odrzucony. Każdy bank będzie miał swoje własne standardy i wymagania dotyczące zatwierdzenia, więc tylko dlatego, że zostałeś odrzucony przez jednego, nie oznacza, że zostaniesz odrzucony przez inny. Pomocne może być sprawdzenie w maksymalnie trzech lub czterech bankach. Nie chcesz przesadzać, ponieważ zbyt wiele zapytań może być również czerwoną flagą. Jeśli nie dostajesz po nie, możesz chcieć zbadać konta o niższym ryzyku, takie jak przedpłacone konto czekowe, które pozwoli Ci przechowywać pieniądze, dokonywać płatności i zakupów. Warto również wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here