Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny

Mimo nieustających podwyżek cen i galopującej inflacji, najwyższej od kilkunastu lat, popyt na mieszkania i domy w Polsce jest wyższy niż kiedykolwiek w historii. Podwyżki nie ominęły oczywiście i tego sektora – drożejące w zawrotnym tempie od 2020 roku materiały budowlane odciskają swoje piętno na końcowych cenach budynków mieszkalnych. O ile parę lat temu dużą popularnością cieszyła się budowa domu na własną rękę, to obecnie głównie przez niestabilność cenową to podejście odchodzi powoli na dalszy plan, na rzecz zakupu gotowych domów wybudowanych przez developera.

Koszta są nierzadko wyższe niż przy budowie samodzielnej, ale kupujący ma pewność, że kwota jaką przeznaczy na wymarzony dom nie ulegnie zmianie. Nie można tego powiedzieć o pewnym ryzyku z jakim wiąże się budowa domu – poprzez rozłożenie całego procesu w czasie, rosnące koszta materiałów budowlanych mogą doprowadzić do podwyższenia całkowitej kwoty jaką chcieliśmy przeznaczyć o kilkanaście, czy też nawet kilkadziesiąt tysięcy. W dużych miastach znacznie większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania. Lepsze lokalizacje, znacznie niższe koszta zakupu, czy pewna wygoda użytkowa jaka się z nimi wiążę powoduje, że są one częstym wyborem.

Bloki stawiane przez developerów rosną jak grzyby po deszczu, nierzadko wszystkie mieszkania są wykupione zanim budynek zostanie wykończony. Jednak spoglądając na strukturę zarobkową społeczeństwa, można śmiało założyć że większość do zakupu mieszkania za kilkaset tysięcy będzie potrzebowało kredytu. A że czasy są, jakie są musimy postarać się, żeby w naszej głowie hasło kredyt hipoteczny 2022 nie okazało się nieprzemyślaną decyzją. Kilka lat temu, wiązało się to z pewną wizytacją kilku banków i porównaniu kredytów hipotecznych jakie oferują, żeby ostatecznie wybrać najlepszą ofertę.

Pewnym ułatwieniem, byli agenci którzy specjalizują się w wyszukiwaniu i analizie różnych kredytów hipotecznych za nas. Jednak z rozwojem internetu pojawiły się znacznie prostsze i tańsze narzędzia – porównywarki kredytowe, w których bardzo łatwo można sprawdzić ranking kredytów hipotecznych. Ponadto oferują one wyliczenie w kilka chwil potencjalnej zdolności kredytowej, rat kredytu i wszystkich kosztów – czego chcieć więcej! Musimy jednak pamiętać, że w internecie powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł wiedzy. Mówimy tutaj zarówno o poszukiwaniu aktualnych informacji o świecie, jak i o kwestiach finansowych. Tak samo jak nie chcemy robić zakupów internetowych z niepewnych sklepów, w obawie że nie dostaniemy oczekiwanego towaru wcale lub nie będzie on spełniał norm jakościowych jakie oczekiwaliśmy, tak samo musimy uważać przy portalach zajmujących się kredytowaniem.

Oferta kredytów hipotecznych

Jednym z takich sprawdzonych portali, na jakich możemy wyszukiwać informację finansowe w szerokich aspekcie tego pojęcia, jest bankier.pl. Strona ta przeprowadzi nas przez tematy ekonomiczne, o jakich powinniśmy zdawać sobie sprawę, podpowie nam czym są stopy procentowe, jakie są przewidywania dotyczące wzrostu cen bazując na opiniach najlepszych specjalistów – a także, jakże by inaczej – oferuję ranking kredytów hipotecznych, który możemy znaleźć pod adresem https://www.bankier.pl/smart/kredyty-hipoteczne. Strona jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, a co najważniejsze możemy sprawdzić wszystko bez wyjścia za próg naszego domu, co jeszcze niedawno byłoby niemożliwe. Korzystając z narzędzia udostępnionego nam przez tak renomowany portal możemy mieć pewność, że informacje jakie tam uzyskamy będą najlepsze z możliwych. Bardzo łatwo z podanej strony możemy przenieść się na strony banków oferujących kredyt hipoteczny 2022, w celu sprawdzenia całości regulaminów, informacji kontaktowych i innych rzeczy, które mogą nas zainteresować przed zawarciem umowy kredytowej. Na stronie bankier.pl możemy podać kwotę kredytowania jaka nas interesuje, a także okres spłaty. Wszystkie informacje są aktualizowane dynamicznie po wprowadzeniu danych, łatwo można więc wybrać opcję, jaką uznamy za najbardziej korzystną.

Nowoczesny i minimalistyczny design porównywarki pozwala nam bez przeszkód poruszać się po interfejsie wypatrując informacji. Oczywiście – tym co najbardziej nas interesuje będzie końcowa kwota miesięcznej raty kredytu – wychodząc naprzeciw użytkownikowi jest ona najmocniej podkreślona i najlepiej widoczna. Oprócz tego możemy zobaczyć także informację o RRSO, potrzebnym wkładzie własnym, marży oraz prowizji banku. Wszystkie oferty są posortowane, tak żebyśmy mogli zacząć od przeglądania tych, jakie są w rzeczywistości najbardziej korzystne. U dołu możemy zobaczyć ocenę porównywarki kredytów hipotecznych – duża liczba głosów i wysoka średnia może nas zapewnić o wiarygodności wyszukiwanych informacji. Porównywarka jest w pełni darmowa, więc spróbujcie sami – unikniecie wielu bankowych wizyt, niepotrzebnego stania w kolejkach, a będziecie na pewno zadowoleni z zaprezentowanego zestawienia ofert. Możemy tam znaleźć także poradniki i najczęstsze pytania, dotyczące kredytu hipotecznego, wraz z odpowiedziami ekspertów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here