Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Odpowiednio odbyta integracja, jest zawsze ważnym elementem, nie ważne czy mówimy o szkole, czy miejscu pracy. Takie tworzenie odpowiednich relacji między ludźmi może być łatwiejsze podczas imprez, które będą organizowane specjalnie z myślą o konkretnej grupie ludzi.

Mają one charakter zapoznawczy, ale także pozwalają budować pozytywne relacje, scalać zespół, a także mogą być traktowane jako nagroda, za dotychczasowe dobre efekty pracy. Poza tym, w przypadku integracji pracowniczej, dochodzi jeszcze motywacja, że w przyszłości, przy osiągnięciu odpowiednich wyników, także będzie można liczyć na tego typu nagrody.

Oczywiście wiadomo, że taki wyjazd organizowany jest głównie z myślą o pracownikach. Po to, aby mogli się zabawić, odprężyć, zrelaksować, a także poznać z trochę innej perspektywy. Jednak wypada, żeby szefostwo również brało udział w takiej imprezie integracyjnej, albo chociaż żeby przyjechało na chwilę.

Co więcej, obserwując podwładnych w takich luźnych stosunkach, będzie można się o nich naprawdę wiele dowiedzieć, a to pozwoli lepiej ich motywować do pracy także w przyszłości. Może się okazać, że na takim wyjeździe szara myszka w pracy jest jak ryba w wodzie, gdy obok niej jest większe grono osób, a ktoś zdyscyplinowany, poważny i kulturalny, może się okazać osobą, która nie potrafi zapanować nad możliwością spożywania darmowego alkoholu.

Jeżeli mamy nadzieję, jak najwięcej dowiedzieć się o pracownikach podczas takiej imprezy, to warto przygotować różne zadania. Świetnie sprawdzi się tutaj Paintball, który pozwoli wyłonić przywódcę grupy, a także osobę, która będzie ciągle chowała się za innymi. Ta niby prosta zabawa, może nam naprawdę wiele powiedzieć o ludziach.

Ciekawą formą imprezy, może być wysłanie pracowników na jazdę konną, guady, albo windsurfing. Może się okazać, że wielu z nich chciało tego spróbować, ale nie mieli okazji. Wówczas też zobaczymy, kto chętnie podejmuje się nowych wyzwań, kto jest uparty w dążeniu do celu, a kto stroni od takich atrakcji i szybko się poddaje.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Może się okazać, że naszym pracownikom spodoba się wypad do parku rozrywki, albo do aqua parku. W końcu to dobry sposób na pląsy i zrelaksowanie się, a przecież każdy lubi od czasu do czasu czuć się jak małe dziecko. Nie mniej pamiętajmy, że taki prezent zazwyczaj docenią pracownicy młodzi, energiczni, którzy mają w sobie nadmiar sił. Osoby bardziej stateczne, nie do końca mogą być zadowolone z takiej formy zabawy.

Jeżeli nie mamy zbyt dużo finansów, a chcemy w jakiś sposób nagrodzić pracowników wspólnym wyjściem, to zawsze możemy pomyśleć o kręglach albo bilardzie. Jest to fajna zabawa, a sama świadomość, że wszystko będzie finansowane przez pracodawcę sprawi, że podwładni poczują się wyróżnieni i chętnie z takiej oferty skorzystają.

Jeśli chcemy mieć pewność, że trafimy w gusta każdego pracownika, że wszyscy będą zadowoleni i nie zależy nam przy tym, aby być oryginalnym, to zawsze możemy postawić na zabawę taneczną. Jest to tradycyjna impreza integracyjna, która zazwyczaj odbywa się w restauracji. Pracownicy będą zadowoleni i będą widzieli, że nam na nich zależy i że doceniamy to, co robią dla firmy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here