stolarz

Zawód ten w Polsce cieszy się naprawdę dużą popularnością oraz renomą. Wiele szkół zawodowych coraz częściej rekrutuje kandydatów na profile związane z wykonywaniem takiego zawodu w przyszłości. Polacy bardzo doceniają styl oraz solidną pracę fachowców. Wiele z nich ludzi wykonywać niepowtarzalne meble, które będą zdobiły ich domy. Czy taka renoma i popularność przekłada się na zarobki? Jak wygląda zarobków stolarza w naszym kraju? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-stolarz/

Jak wygląda mediana zarobków stolarza w naszym kraju?

Taktyczne zarobki stolarza w naszym kraju wynoszą około 3400 zł brutto. Jest to zebrane ze wszystkich form zatrudnienia, a także ich rodzaju. Rynek szczegółowo odnosi się do pracy starzy, ponieważ to właśnie połowa z nich zarabia kwoty znajdującej się w przedziale od 2690 zł, do 4180 zł. Na swoim koncie może co miesiąc widzieć kwoty wyższe, niż 4180 zł. Jednak kolejna ćwiartka niestety nie pochwali się zarobkami większymi niż 2690 zł. 

Wszystkie podane kwoty jest to kwota brutto podana w rozliczeniu miesięcznym. Dodatkowo wynagrodzenie to zostało uśrednione. Najpopularniejszą specjalnością w dziedzinie stolarstwa jest stolarz meblowy oraz stolarz budowlany. Osoby z takimi specjalizacjami mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie, niż zwykły stolarz.

Zarobki stolarza meblowego i stolarzem budowlanego

Stolarz budowlany na miesiąc zarabia około 3700 zł brutto miesięcznie. Na nieco więcej może liczyć stolarz meblowy, którego wynagrodzenie wynosi około 4000 zł brutto. Dużo zależy też od regionu kraju, a także wielkości ośrodka, którym dany stolarz jest zatrudniony. Na dużo większe wynagrodzenie będą mogli liczyć to że pracujący w dużych miastach, niż Ci pracujący na prowincjach.

Zobacz też: http://www.optimusplus.pl/stolarz-praca-na-etacie-czy-wlasna-firma-stolarska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here