Kredyty i popularność banku

Pewna część z nas jeśli chodzi o kredyt to wybiera bank lokalny, bo w tym banku mają kogoś znajomego i właśnie dzięki temu stale te osoby mają te aktualne informacje dotyczące kredytu. Takie podejście ma pewnego rodzaju wady, ale z drugiej ( https://pozyczkolog.pl/ ) strony kontakty z kierownictwem banku mogą być aż tak dobrymi, że konkretna osoba może dostać opcję taką jak zawieszenie w spłacaniu rat, jeśli w danej chwili nie radzi sobie najlepiej finansowo. Sytuacje tego rodzaju mają miejsce i co równie istotne trafiają się znacznie częściej w tych nieciekawych ekonomicznie czasach. Mowa tu o tym, że wtedy gdy nastaje kryzys ktoś może nie doczekać się premii lub nawet dochodzi do tej o wiele bardziej nieciekawej sytuacji powiązanej z redukcją etatów. Właśnie wtedy przydają się dobre znajomości w lokalnym banku, bo to dosłownie ratuje życie.

Porównywanie ofert

Nie trzeba dwa razy mówić o tym, że ludzie porównują oferty kredytów i to na bieżąco. Tak jest ze względu na to, że chcą się przekonać, czy ten ulubiony lokalny bank ma faktycznie tę najlepszą ofertę. Rzecz jasna często nie jest ona idealną, ale ludzie ( https://pozyczkolog.pl/ ) i tak wybierają kredyt który uznają za okazję, a takową jest ten z banku lokalnego ze względu na dodatkowe możliwości, których nie dają te kredyty z innych banków. Raz może być to jakieś zawieszenia rat kredytu, a innym razem obniżone oprocentowanie, które jest opcją dostępną dla klienta biorącego piąty lub szósty kredyt w konkretnym banku. Jednym słowem jest to ta wyższa zdolność kredytowa powiązana tylko z tym jednym bankiem. Nie zawsze spotyka się tego typu ciekawe warunki, ale coś w tym stylu zachęca ludzi do nie zmieniania banku i chyba dlatego pozostają dokładnie przy tej samej opcji, po to by mieć z tego korzyści. Takie podejście banków jest do pewnego stopnia normą, bo dla nich klient nie przechodzący z kredytem do innego banku to korzyść i dlatego w jakiś sposób trzeba utrzymać tego stałego klienta.

Podejście ludzi

Wiadomo dokładnie o tym, że ludzie mogą się przenieść z kredytem, jeśli ten drugi bank zaproponuje im niższą ratę i na dokładkę niższe oprocentowanie kredytu. Tego typu przechodzenie do innego banku jest nawet tym często spotykanym zjawiskiem i co równie istotne bank od którego klienci odchodzą zaczyna modyfikować tę własną ofertę kredytową, po to by zatrzymać przy sobie klientów. Tego typu zmiana może nawet dotyczyć aktualnie spłacanych kredytów, bo klienci pozostający i tacy nowi których przybywa to rzecz jasna zyski dla danego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here