Każdego roku tysiące maturzystów decyduje się na studia prawnicze. Deregulacja zawodów prawniczych sprawiła, że kandydatów jest jeszcze więcej, co wiąże się nie tylko z problemem dostania się na same studia, ale w późniejszej perspektywie – także na aplikację. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera inną ścieżkę kariery, czyli pracę w korporacji lub firmie finansowej. Wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu w takim miejscu można zdobyć nie tylko na studiach stricte prawniczych, ale także na takich kierunkach jak prawo w biznesie.

Prawo to nie tylko aplikacja

Dla wielu osób ukończenie studiów prawniczych jest równoznaczne ze zdawaniem na wybraną aplikację. Alternatywą może być praca w urzędzie czy policji. Rosnącą popularnością cieszy się jednak praca w korporacjach i firmach międzynarodowych; zatrudnienie mogą znaleźć tam absolwenci nieposiadający statusu radcy prawnego czy nawet aplikanta. Większe znaczenie ma posiadana wiedza i umiejętności. Prawnicy pracujący w tego rodzaju firmach nie mogą też narzekać na zarobki – według badań (Sedlak&Sedlak) wysokością pensji często nie tylko dorównują osobom z ukończoną aplikacją, ale nawet przewyższają je (w zależności od stażu pracy i posiadanego doświadczenia).

Praktyczny kierunek

Studenci prawa często narzekają na zły system kształcenia – na wielu uczelniach nacisk kładzie się na naukę teorii, pomija się natomiast praktyczny warsztat czy szkolenie umiejętności miękkich. Prawo w biznesie (np. w WSB we Wrocławiu) to kierunek zaprojektowany tak, by przygotować studentów do pracy w zawodzie prawnika jeszcze w trakcie studiów, bez konieczności dodatkowych szkoleń czy studiów podyplomowych.

Idealne rozwiązanie dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców

Niektóre osoby już na początku swojej kariery zawodowej wiedzą, że ich celem jest założenie własnej firmy. Dla przyszłego przedsiębiorcy niezwykle istotna jest nie tylko znajomość własnej branży czy mechanizmów rynkowych, ale także prawa. Prawo w biznesie to zatem idealne rozwiązanie także dla osób, które nie planują pracować w zawodzie prawniczym, ale wiedza na temat przepisów jest im niezbędna do prowadzenia własnej działalności.

Prawo w biznesie to innowacyjny kierunek studiów. Więcej informacji na jego temat można znaleźć np. na stronie internetowej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here