W jaki sposób podzielić majątek po rozwodzie?

0
1934

Rozwód jest ciężkim, nie rzadko traumatycznym przeżyciem dla obydwojga małżonków. Nie mniej jednak, po rozpadzie pożycia małżeńskiego, często stanowi on jedyne wyjście z zaistniałej sytuacji. Wiele osób będących w takiej sytuacji zastanawia się jak podzielić majątek?

Podział majątku to kolejny ważny i ciężki do przeprowadzenia etap rozwodu. Więc jak podzielić majątek, by podział był sumienny i sprawiedliwy a cały proces nie wiązał się z traumą i niepotrzebnymi emocjami? Najlepszym wyjściem z zaistniałej sytuacji jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Wytłumaczy on jak przeprowadzić podział majątku, jakie dokumenty wypełnić i gdzie należy je złożyć. Przydatne informacje na ten temat bez problemu można znaleźć w internecie, korzystając z przeglądarki internetowej.

Nie mniej jednak, każdy podział majątku musi zostać skrupulatnie przemyślany i zaplanowany. Obydwie strony postępowania muszą zgodzić się na jego warunki i postanowienia. Podziału majątku można dokonać już w trakcie trwania procesu rozwodowego lub po jego zakończeniu. Dokumenty należy złożyć do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania.

Podział majątku może zostać przeprowadzony na kilka różnych sposobów. Ich przebieg zależy od decyzji podjętych przez współwłaścicieli majątku. Jednym ze sposobów podziału jest sprawiedliwy i równy podział dokonany pomiędzy obydwojgiem małżonków. Każde z nich otrzymuje połowę własności majątkowej. Innym sposobem na podział jest przepisanie całości majątku, np. domu, działki, firmy na jednego ze współmałżonków. Wówczas, musi on zobowiązać się do spłaty połowy wartości majątku na rzecz drugiego współmałżonka. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie na sprawiedliwy podział majątku. Jest nim sprzedaż całości własności i równy podział otrzymanych środków.

Podsumowując, wiedząc jak podzielić majątek w równy i sprawiedliwy sposób, można sądzić, że przynależne do tego wydarzenia emocje zostaną ograniczone. Tym samym, niepotrzebny stres ominie obydwie strony.

Więcej na ten temat: kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here