Zakup sprzętu na kredyt po ukończeniu 18 lat

Bardzo wielu osób rozpoczynających pracę w wieku 18 lat, myśli już o tym, co będą mogły kupić za zarobione pieniądze. Pierwszy telewizor, komputer a w przypadku niektórych osób pierwszy samochód. Czy dodatkową gotówkę na zakup tych rzeczy może uzyskać wcześniej, czy dopiero gdy uda nam się uzbierać odpowiednią sumę pieniędzy?

Osoby posiadające ukończone 18 lat na ogół mają problem z uzyskaniem dodatkowego kredytu czy pożyczki. Banki nie chętnie udzielają takiego finansowania, z racji tego, że osoba, która dopiero weszła w pełnoletność, nie posiada jeszcze żadnej historii kredytowej, a zdolność kredytową uzyskała dopiero nie dawno. Uzyskanie kredytu gotówkowego w takiej sytuacji na sam dowód i zaświadczenie o dochodach, graniczy praktycznie z cudem – mówi w rozmowie z nami Szymon Tracz, przedstawiciel portalu Portfel24.  No, chyba że mamy dodatkowych poręczycieli, którzy będą żyrować nam kredyt. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu może okazać się dużo łatwiejsze.

Zakup ratalny

Jeśli zależy nam stricte na zakupię sprzętu RTV, czy AGD, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup ratalny. Z takiej opcji możemy skorzystać bezpośrednio w każdej większej placówce, w której można taki sprzęt zakupić. Co więcej, taką opcję udostępniają również sklepy internetowe. Dzięki temu zakup sprzętu z rozłożonymi ratami miesięcznymi, możliwy jest praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać interesujący nas sprzęt, w zależności od tego, czy to ma być zmywarka, lodówka czy może telewizor. W podsumowaniu zakupów, przy opcji płatność wystarczy wybrać zakupy ratalne. Musimy się jednak w tym miejscu liczyć z tym, że do skorzystania z takiej opcji konieczne będzie przedstawienie dodatkowych dokumentów np. w postaci zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z rachunku bankowego.

Internetowa pożyczka

Jeszcze jedną alternatywną opcją mogą okazać się pożyczki internetowe. Udziela ich większość firm z sektora pozabankowego. Tutaj jednak musimy zachować szczególną czujność. Po pierwsze, dlatego że koszty takiej pożyczki mogą być znacznie wyższe niż w tradycyjnym banku. Są co prawda nieliczne firmy, które są w stanie zaoferować nam zbliżone koszty co banki udzielające kredyty internetowe, jednak takich firm jest na prawdę garstka. Dlatego też, szukając pożyczki od 18 lat, warto zwrócić szczególną uwagę na koszty tego typu pożyczek.

Można to na spokojnie sprawdzić za pomocą kalkulatorów, jakie zamieszczone są na stronach internetowych firm udzielających pożyczki przez internet. Wpisujemy interesującą nas kwotę pożyczki, okres jej spłaty i po podaniu tych danych, mamy już jasną i przejrzystą informację na temat kosztów pożyczki. Dopiero gdy oferta spełnia nasze oczekiwania, możemy podjąć decyzję o złożeniu internetowego wniosku o pożyczkę.

Dużym atutem tego typu internetowych pożyczek jest na pewno ich szybka realizacja, Tutaj praktycznie nie trzeba w nieskończoność czekać na uzyskanie decyzji kredytowej. Wnioski rozpatrywane są w błyskawicznym tempie a czas oczekiwania na przelew pożyczki bezpośrednio na nasze konto bankowe, najczęściej wynosi nie więcej jak kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Większość firm pożyczkowych korzysta z możliwości, jakie dają przelewy natychmiastowe, dzięki którym przelew pożyczki z jednego konta na drugie, zajmuje nie więcej jak kilka czy kilkanaście sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here