Najpierw kredyt na samochód, a później nieprzewidziane zdarzenia losowe, np. wypadek i pobyt w szpitalu czy niezdolność do pracy. Takiego scenariusza nie możesz wykluczyć, ale nie musi on oznaczać problemów ze spłatą kolejnych rat kredytu. Zapewnić komfort finansowy swoim najbliższym można już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Wymarzony samochód zamierzasz kupić na kredyt. Pod uwagę bierzesz umowę kredytową na stosunkowo krótki okres. Jednak życie pisze zaskakujące scenariusze, nie zawsze miłe dla kredytobiorcy. Wśród nich są: utrata pracy, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku, trwała całkowita niezdolność do pracy, a nawet śmierć. Wymagane ubezpieczenie samochodu nie rozwiąże tego typu problemów. Jednak można zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową na cały okres kredytu i niezależnie od miejsca  zdarzenia. Rozpocznie się ona w dniu uruchomienia kredytu. Standardowo trwa do końca umowy kredytowej, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem spłat, ale nie dłużej niż 96 miesięcy. Tak jest w przypadku Ubezpieczenia Spłaty Kredytu Premium CPI (Credit Payment Insurance), oferowanego w sieci dealerskiej Toyota.

Jeszcze bezpieczniej

Ubezpieczenie samochodu jest jednym z warunków przyznania kredytu samochodowego. OC komunikacyjne pozostaje obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce. Kredytodawcy wymagają wykupienia ubezpieczenia AC Kolejnym krokiem jest złożenie kopii polisy ubezpieczeniowej. Musi ona zawierać adnotację o dokonaniu cesji praw.

Ubezpieczenie samochodu przydaje się w różnych sytuacjach, jednak nie tych związanych ze spłatą kredytu. Ubezpieczenie CPI nie tylko pokrywa wydatki w przypadku zdarzeń losowych ale również umożliwia większą kontrolę finansów. Standardowo termin wypłaty odszkodowania wynosi do trzydziestu dni liczonych od daty otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu.

Kredytobiorca decyduje, czy chce skorzystać z dodatkowego zakresu ochrony. Zapewnienie komfortu finansowego sobie i najbliższym z pewnością nie należy do kosztownych rozwiązań. Na stawkę ubezpieczeniową wpływa wysokość udzielonego kredytu, przeważnie ubezpieczenie takie wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przykładowo sfinansowanie składki w kredycie może wynieść miesięcznej dla Yarisa od 21 zł, Aurisa – od 29 zł, Corolli – od 30 zł, a RAV4 – od 50 zł.

Szczegóły dotyczące zasad i terminów płatności składki znajdują się we Wnioskopolisie i OWU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here