Swego czasu, wśród skrzyniopalet zdecydowanie dominowały te wykonane w całości z drewna. Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rynek jest coraz bardziej zdominowany przez plastikowe skrzyniopalety w różnych rozmiarach. Z czego wynika ta zmiana trendu? Jaka jest przewaga skrzyniopalet z tworzyw sztucznych?

Cechy skrzyniopalet plastikowych

Przede wszystkim, skrzyniopalety z tworzyw sztucznych zwykle są składane. Zdecydowanie ułatwia to ich przechowywanie. Często przecież jest tak, że w magazynie nie ma towarów. W takiej sytuacji trzeba schować skrzyniopalety, co jest trudne, jeśli nie da się ich złożyć. Niestety, złożenie skrzyniopalet drewnianych nie jest możliwe.

Ponadto, na uwagę zasługuje również lekkość plastiku w porównaniu do drewna. Nawet największe skrzyniopalety z plastiku są bardzo lekkie, przez co można je swobodnie przenosić. Ponadto, lekkość jest również dużym ułatwieniem podczas pakowania skrzyniopalet plastikowych do samochodów. Rzecz w tym, iż każdy dodatkowy ciężar podczas pakowania pełnych skrzyniopalet jest mocno odczuwalny. Ponadto, nieraz dochodzi do sytuacji, gdy auto zostanie zbyt obciążone. Nie może ono wtedy ruszyć, przez co niemożliwy jest transport towarów. Jeśli jednak na magazynie wykorzystywane są skrzyniopalety z tworzyw sztucznych, ryzyko przeładowania jest zdecydowanie mniejsze.

Warto też zwrócić uwagę na to, iż skrzyniopalety plastikowe zwykle również łatwiej się czyści. Wynika to z faktu, iż generalnie czyszczenie jakiegokolwiek drewna nie należy do najprostszych. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż dzisiaj w magazynach obecne są skrzyniopalety w różnych rozmiarach oraz kształtach. Czasami są one tak skonstruowane, że niektóre ich fragmenty trudno jest doczyścić, nawet jeśli są plastikowe. Nie wynika to jednak z cech wykorzystanego materiału, lecz z budowy skrzyniopalet.

Jak wybrać dobre skrzyniopalety plastikowe?

Wybierając skrzyniopalety z tworzyw sztucznych ze strony https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/ przede wszystkim trzeba mieć na uwadze co będzie się w nich docelowo znajdowało. Jeśli mają być one używane w magazynie, w którym różnorodność towarów jest bardzo duża, z pewnością trzeba zakupić skrzyniopalety w różnych rozmiarach. Jeśli natomiast rodzaj produktów jest jasno określony, można zdecydować się na konkretny rozmiar.

Ponadto, jeśli w skrzyniopaletach trzyma się różne towary, dobrze nie tylko korzystać ze skrzyniopalet w różnych rozmiarach, ale również w odmiennych kolorach. Pozwala to odróżniać palety z poszczególnymi towarami, co ułatwia ich segregację w magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here