Czym jest dochód pasywny?

Dość często media mówią o „dochodzie pasywnym”, który ma być formą pozyskiwania pieniędzy. Warto więc wiedzieć, co to jest i jak go uzyskać. Jest to dochód, który uzyskujemy w równych odstępach czasu bez nieustannego angażowania swoich sił. Ci, którzy osiągają taki dochód, nazywani są rentierami.

Aby mieć taki zysk, trzeba na początku wykonać jakąś pracę, czyli np. kupić nieruchomość.

Najczęstszą formą dochodu pasywnego, okazują się odsetki z depozytów bankowych. Oddajemy do banku część pieniędzy, na określony czas, a za to, otrzymujemy comiesięczne, albo jednorazowe odsetki, według umowy. Oczywiście jest to lokata terminowa. Możemy założyć też bezterminową i wówczas nie będzie terminu zakończenia jej działania, a odsetki otrzymujemy co miesiąc. Na takiej samej zasadzie, mogą też działać konta oszczędnościowe.

Inną propozycją na pozyskanie dochodu pasywnego, będzie reklama w Internecie. Spore zyski mają ci, którzy posiadają popularną stronę internetową, bloga, albo kanał youtube. Reklamy mogą mieć też formę: banera, buttonów, billboarda, skycraperów, albo boxów z buttonami. Jeśli ktoś kliknie w tekst reklamy, będzie przeniesiony na stronę reklamodawcy.

Czym jest dochód pasywny?

Jeszcze inną okazją, dającą nam dochód pasywny będzie wynajem nieruchomości. Jest to najprostsze, jeśli już posiadamy jakąś nieruchomość. Jeśli nie, będziemy musieli ją zakupić, aby później oddać pod wynajem.

Można wówczas wynająć jako powierzchnia do zamieszkania, albo prowadzenia usług, im większa będzie powierzchnia, tym większy będzie później taki dochód pasywny. Jeśli jesteśmy właścicielami działki, możemy wybudować na niej budynek, a następnie go wynajmować. Jednak musisz pamiętać, że to Twoim obowiązkiem, będzie dbanie o nieruchomość i jej otoczenie, wykonywanie remontów i napraw.

Musisz się też liczyć z tym, że mogą się pojawić nieuczciwi lokatorzy, którzy nie będą chcieli płacić, a to może oznaczać spore kłopoty. Dlatego też, dokładnie musisz się zastanowić, czy chcesz wchodzić w takie coś i czy w razie pojawiających się problemów, będziesz potrafił sobie poradzić. Oczywiście należy też naliczać i odprowadzać podatek od takiego wynajmu, do Urzędu Skarbowego, bo w przeciwnym razie zostaną na Ciebie nałożone kary.

Warto też popatrzeć na marketing sieciowy, który polega na polecaniu produktów albo usług. Wówczas sprzedawca otrzymuje określony w umowie % od dokonanej sprzedaży, a do tego może budować własną sieć dystrybutorów, gdzie otrzymuje dochód od każdego kolejnego zamówienia.

Taki marketing uważany jest za przyszłość biznesu, bo daje wszystkim równe szanse. Nie jest ważne wykształcenie, płeć, język obcy, ani wiek. Może pracować tutaj każdy, kto chce osiągnąć sukces.

Do tego, pracuje się o dowolnej porze, bez żadnych ograniczeń. Każdy jest dla siebie szefem i decyduje o tym jak pracuje, z kim pracuje, ile czasu i w jakich godzinach. To jest bardzo luźna forma zarobkowania, która jednocześnie jest bardzo skuteczna, i może zapewnić spore dochody. Dlatego też, coraz więcej osób jest zainteresowanych zaangażowaniem się w nią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here