Jeśli jesteś w trakcie nauki języka angielskiego to warto pomyśleć o tym, by udokumentować jego znajomość. Posiadanie odpowiednich certyfikatów zdecydowanie przyda Ci się podczas aplikacji na uczelnie wyższe, ale też w trakcie szukania pracy – pracodawcy zdecydowanie przyjaźniejszym okiem patrzą na osoby, posiadające udokumentowane umiejętności. Jednym z rozwiązań jest posiadanie certyfikatu FCE.

Czym jest certyfikat FCE?

Jest to jeden z wielu certyfikatów, jakie można uzyskać przy odpowiedniej znajomości języka angielskiego. Certyfikat FCE uzyskuje się po pozytywnym zdaniu egzaminu z języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym wyższym. Dzięki Certyfikatowi Cambridge English: First będziesz mieć możliwość studiowania na anglojęzycznych uczelniach, zdobycia pracy na rynku anglojęzycznym czy też po prostu nie będziesz mieć większych problemów z mieszkanie w anglojęzycznych krajach. Plusów posiadania go jest o wiele więcej! Jednak, to Ty musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze – możliwość rozwijania kariery zawodowej, a może po prostu chcesz poznać język na tyle, by móc mieszkać za granicą?

Jak uzyskać certyfikat FCE?

Aby otrzymać certyfikat FCE, musisz zdać egzamin. Egzamin i sam certyfikat jest ceniony na całym świecie przez wiele uczelni oraz firm. Głównie dzięki temu, że odzwierciedla faktyczną znajomość języka – jest w ten sposób skonstruowany, że sprawiedliwie ocenia kompetencje osób zdających. Masz możliwość wybrania miejsca i czasu, w którym chcesz zdać egzamin. W wielu polskich miastach masz możliwość przystąpienia do niego – wbrew pozorom nie tylko w Warszawie można zdać egzamin FCE.

A teraz pora na najważniejsze – jak już uda Ci się uzyskać certyfikat FCE to możesz być naprawdę z siebie dumnym – możesz wierzyć bądź nie ale zdobyłeś jedną z najbardziej cenionych kwalifikacji. Jeśli nadal zechcesz pogłębiać swoją wiedzę ze znajomości języka angielskiego pamiętaj, że możesz uzyskać dalsze certyfikaty, na coraz to wyższych poziomach zaawansowania. Każdy taki certyfikat to inwestycja w Twoją przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here