Jak dojechać na lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinie jest niezwykle popularne wśród podróżnych korzystających z tanich linii lotniczych. Zlokalizowane jest 40 km od centrum Warszawy, w okolicy Nowego Dworcu Mazowieckiego. Ze względu na duży ruch panujący w stolicy, dotarcie na lotnisko bywa kłopotliwe. Poniżej podpowiemy, jak zaplanować dojazd do portu lotniczego w zależności od wybranego środka transportu.

Transport publiczny

Ze względu na znaczną odległość od centrum miasta, Warszawski Transport Miejski nie obsługuje połączenia. Aby dostać się do portu lotniczego transportem publicznym, musimy skorzystać z połączeń pociągowych Kolei Mazowieckich. Możemy wsiąść na dowolnej stacji kolejowej w Warszawie i wysiąść na stacji Modlin. Stamtąd, wprost pod terminal zawiezie nas autobus wahadłowy przynależny do Kolei Mazowieckich. Autobus odjeżdża ze stacji kolejowej Modlin co 20-30 minut i jest zsynchronizowany z rozkładem jazdy pociągów.

Taksówka z Warszawy na lotnisko w Modlinie – jaki jest koszt?

Ceny za kurs w jedną stronę w dzień wynoszą od 100 do 200 zł (dotyczy to najpopularniejszych korporacji taksówkarskich). Niższych cen możemy spodziewać się korzystając z aplikacji typu Uber. Czas przejazdu wynosi 35 do 40 minut.

Bezpośredni autobus z centrum Warszawy na lotnisko w Modlinie

Alternatywą dla korzystania z drogiej taksówki oraz dla niezbyt komfortowych podróży pociągiem, jest skorzystanie z autobusu, który startuje z centrum Warszawy i dowozi podróżnych pod wejście na teren terminala lotniczego w Modlinie. Połączenia realizowane są przez prywatne firmy, takie jak https://shuttle24.pl/en/. Rezerwacji biletów można dokonać na stronie internetowej przewoźnika. Płatność odbywa się drogą internetową. Odwołanie przejazdu bezpłatnie jest możliwe nawet do 3 godzin przed planowaną datą odjazdu.

Cena za bilet jest porównywalna do tej, którą zapłacimy za przemieszczenie się między centrum miasta a lotniskiem pociągiem łączonym z autobusem, o którym wspominaliśmy w pierwszym akapicie. Autobusy są przystosowane do przewożenia osób z bagażami. Rezerwacji można dokonać zarówno na trasie z Warszawy do Modlina, jak i z Modlina do Warszawy. Po przylocie do kraju, zobaczymy czekający autokar tuż przy wyjściu z lotniska.

Usługi dowozu na lotnisko typu Door to door

Gdy potrzebny jest nam transfer na lotnisko Modlin z miast innych niż Warszawa, warto rozejrzeć się za ofertą firm, które realizują usługi przewozu grupowych w systemie door to door. Usługi tego typu zakładają odebranie pasażerów z maksymalnie trzech miejsc po drodze, aby nie opóźniać momentu dotarcia na lotnisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here