Ochrona telefonu przed wirusami

0
1660

Ochrona komputera przed zagrożeniami płynącymi z sieci stała się już czymś powszechnym. Z odpowiednich oprogramowań antywirusowych chętnie korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Niestety, nie każdy jeszcze myśli, by zainstalować również antywirus na telefon – a przecież znajduje się w nim tyle cennych danych!

Dlaczego warto pomyśleć o ochronie telefonu?

Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy służył jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości. Wraz z rozwojem technologii, stał się on dużo bardziej funkcjonalny. Można wykonywać nim zdjęcia, słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe, wysyłać pliki, a także dokonywać płatności. To oznacza, że telefon zawiera wiele naszych prywatnych danych i cennych dokumentów, które mogą stać się łupem potencjalnego hakera. Niektóre złośliwe oprogramowania potrafią również telefon zablokować, przez co utracić można cenne dane. Dlatego ochrona smartfona jest równie ważna, jak i ochrona komputera – polecamy dobry antywirus na komórkę: https://www.kaspersky.pl/android-security

Gdzie znaleźć odpowiedni antywirus dla telefonu?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje konkretny antywirus na android. Odpowiedź jest pozytywna – tak, istnieje. Oprogramowanie zostało wyprodukowane przez firmę Kaspersky, lidera rynkowego pod względem ochrony urządzeń. Co program ma do zaoferowania? Po pierwsze, robi to, co standardowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów, czyli blokuje podejrzane pliki i strony internetowe, a także aplikacje. Zatrzymuje on również oprogramowanie spyware, które monitoruje lokalizacje, wiadomości i połączenia. Poza tym posiada narzędzie Anti-Theft, które chroni urządzenie i znajdujące się w nim dane w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu. Program wykorzystuje też uczenie maszynowe do ochrony przed nowymi zagrożeniami. Można więc powiedzieć, że propozycja od firmy Kaspersky w pełni spełnia swoje zdanie. Dodatkowo, program jest prosty i intuicyjny w działaniu, dlatego mogą się nim posługiwać z łatwością osoby nawet niezaawansowane w obsłudze telefonu komórkowego. Program działa w tle i nie zakłóca pracy urządzenia.

Wszechobecny dostęp do Internetu z wykorzystaniem telefonu komórkowego daje dużo korzyści. Pozwala zorientować się w terenie, zapłacić za obiad, wysłać ważnego maila do pracy czy zapisać się na zajęcia plastyczne. Niestety, każda działalność tego typu zostawia ślad, a dane przechowywane w telefonie mogą zawsze stać się celem ataku. Dlatego tak ważne jest, by zainwestować w odpowiednie oprogramowanie, które w skuteczny sposób będzie zapewniało ochronę naszego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here