zawody przyszłości

Rynek pracy zmienia się dość dynamicznie, dzieje się tak w wyniku zmian demograficznych, do których dochodzi w naszym społeczeństwie, pojawienia się nowych technologii, jak i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają wpływ na zawody przyszłości, których przedstawiciele będą cenni i rozchwytywani przed pracodawców. Przed wyborem kierunku studiów, warto zwrócić uwagę na wymagania rynku pracy. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy w wyuczonym zawodzie.

Lista zawód przyszłości

Specjalista branży IT – nie trzeba czekać, żeby zapotrzebowanie na ten zawód wzrosło, ponieważ już jest wysokie. Dynamiczny rozwój technologii, doprowadzi nas do pojawienia się nowych stanowisk na rynku pracy. W przeciągu najbliższych lat popularność zyskają również stanowiska, które są związane z tworzeniem aplikacji oraz gier komputerowych.

Biotechnolog – w naszym kraju jest to zawód ‚raczkujący’, jednak z czasem zapotrzebowanie na tego typu specjalistów będzie coraz większe. Medycyna, farmakologia, czy ochrona środowiska ciągle się rozwija. Kolejną zaletą wyboru takiego kierunku studiów jest niska konkurencyjność.

Logistyk – po studiach o takim kierunku, możemy liczyć na pracę zarówno w transporcie, jak i budownictwie czy motoryzacji. Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, w którym odbywa się produkcja oraz sprzedaż, logistycy są potrzebni. Ponieważ są oni odpowiedzialni za planowanie i nadzorowanie procesów produkcyjnych.

Przeczytaj też: http://www.optimusplus.pl/zla-atmosfera-w-pracy-jak-sie-jej-pozbyc/

Lekarz – w wyniku tego, że w Polsce warunki finansowe dla pracowników branży medycznej są znacznie gorsze, niż u naszych zachodnich sąsiadów, większość polskich lekarzy wyjechała za granicę, w poszukiwaniu lepszej pracy. Przez to w naszym kraju jest deficyt specjalistów, a problemów zdrowotnych przybywa.

Trener personalny/dietetyk – w obecnych czasach dbanie o siebie, zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i wizualnym jest bardzo popularne. Z czasem zawód trenera oraz dietetyka będą się przenikać, dlatego warto pomyśleć o tych dwóch specjalizacjach jednocześnie.

Analityk big data – firmy powszechnie gromadzą spore ilości danych, których analiza bardzo często jest istotna dla rozwoju i przedsiębiorstwa. Aby zostać analitykiem musimy posiadać wiedzę z zakresu ekonomii, statystyki oraz matematyki. Ten rodzaj pracy opiera się na analizie danych i dobieraniu rozwiązań.

Źródło: https://www.glosujbezmeldunku.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here