Zwrot podatku z Niemiec

Jeżeli masz problem z rozliczeniem zagranicznym, i przytłaczają Cię wszystkie formalności i skomplikowane przepisy polecamy skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podatkowego. Pracujący tam specjaliści posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie z tego zakresu, dzięki czemu będziesz miał gwarancję, że wszystko zostanie prawidłowo sporządzone. Unikniesz dzięki temu komplikacji, nieporozumień i konieczności składania korekty. Jeśli pracowałeś legalnie za granicą, zgłoś się do nas, a pomożemy Ci uzyskać korzystny zwrot podatku z Niemiec.

Kto musi złoży rozliczenie podatku z Niemiec?

Jeżeli pracowałeś w Niemczech, nie oznacza to automatycznie, że masz obowiązek złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Jest to konieczne w przypadku osób, które pracowały legalnie w Niemczech i uzyskały dochód przekraczający 10 700 euro, a w ich karcie podatkowej wpisane są kwoty w pozycjach 17. lub 20. Obowiązek ten spoczywa również na podatnikach, którzy w przeciągu roku pracowali w więcej niż jednym miejscu, a także na emerytach i rencistach.

Wszystkie niezbędne dane dotyczące wynagrodzenia i odprowadzonych składek na podatek dochodowy znajdziesz w karcie Lohnsteuerbescheinigung. Otrzymuje się ją od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego 

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Zanim zgłosisz się do nas, upewnij się, że masz przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty takie jak:

  • wypełniona ankieta osobowa,
  • kopia dokumentu tożsamości, 
  • kopia karty podatkowej Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigung.
  • Druk EU-EWR, czyli zaświadczenie o zarobkach w innych krajach,
  • potwierdzenie  kosztów za dojazdu do pracy, najem mieszkania lub domu, regularnego opłacaniu rachunków za media w postaci umów faktur lub paragonów

Jak długo czeka się na decyzję podatkową?

W Niemczech nie ma ustawowo określonego terminu, jaki będzie obowiązywał urząd skarbowy jeżeli chodzi o zwrot podatku z Niemiec. Najczęściej jest to jednak okres od 3 do 6 miesięcy.

Jak uzyskać wysoki zwrot?

Rozliczenie podatku z Niemiec przewiduje możliwość skorzystania z licznych ulg podatkowych. Są one jednak przeznaczone dla osób posiadających prawo składania rozliczenia nieograniczonego. Dzieje się tak, jeśli pracowałeś na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni. Umożliwia to także wspólne rozliczanie się ze współmałżonkiem, co pozwala na uzyskanie większych pieniędzy związanych z nadpłatą podatkową.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług – oferujemy możliwość rozliczenia z wielu krajów Unii Europejskiej między innymi z Holandii coraz popularniejszego kierunku, jakim jest Belgia. Więcej informacji o przepisach panujących w tym kraju znajdziesz na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku/belgia/. Skontaktuj się z nami już dziś i odzyskaj należne Ci pieniądze! Zapraszamy – Holandia.org.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here