Ochrona danych osobowych

Każda firma musi dokładać wszelkich starań, by gromadzone przez nią dane osobowe były należycie chronione. Reguły te są ściśle określone przez RODO. W jaki sposób należy egzekwować je w firmie?

RODO – co dokładnie określa?

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych funkcjonuje  na terytorium Unii Europejskiej już od dwóch lat. Sukces tego dokumentu widoczny jest na każdym kroku. Dzięki niemu wzrosła nie tylko świadomość ludzi na temat udostępnianych przez siebie danych. Poprawie uległ także poziom ich ochrony. Firmy muszą bowiem jasno określić cel, w jakim konkretne dane gromadzą, przechowują i przetwarzają. Jeśli wytyczne nie będą spełniane, to firmie grożą potężne kary, które mogą sięgnąć nawet wartości 4% rocznego obrotu. Nic więc dziwnego, że wszyscy przedsiębiorcy szybko rozpoczęli adaptację do nowego prawa. Początkowo problemem była właściwa interpretacja przepisów. Dlatego wsparcie prawników we wdrażaniu zmian jest nieoceniona także i dziś.

Ochrona danych osobowych – jak wygląda pomoc prawna?

Dostosowując działalność firmy do wymogów stawianych przez RODO warto robić to pod czujnym okiem specjalistów. Dzięki temu nasze kroki będą przemyślane i nie wprowadzą niepotrzebnego chaosu. Szkolenia i pomoc z zakresu ochrony danych osobowych organizują kancelarie prawne. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://www.kancelaria-ciesielski.pl/rodo-2020/. Współpraca z kancelarią przynosi nam wiele korzyści. Szkolenie z ochrony danych osobowych jest przeprowadzane w siedzibie firmy w określonym terminie. Pracownicy biorąc w nim udział nie tylko poznają wytyczne od strony teoretycznej. Dzięki praktycznym ćwiczeniom dowiedzą się, jak wykorzystać je w prawdziwym życiu. Kancelarie pomogą także uporządkować dokumentacje w firmie i zadbać o jej właściwe przechowywanie. Przeprowadzany audyt pomoże także wskazać mocne i słabe strony firmy. Dzięki temu zoptymalizujemy jej pracę i poprawimy rozwój. Z fachowym wsparciem ochrona danych osobowych w Twojej firmie będzie stała na najwyższym poziomie. Dlatego warto o tym pomyśleć już na wczesnym etapie planowania firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here