Udostępniaj znajomym, grupuj, wyszukuj – twoje indywidualne foldery ze zdjęciami!

W dobie fotografii analogowej powszechne w każdym domu były albumy ze zdjęciami. Każdy posiadał w domu opasły album z fotografiami. Sposoby katalogowania ich były najróżniejsze. Grunt, by zawsze było wiadomo, który z nich pokazać znajomym przybywającym obejrzeć zdjęcia z wesela, a które cioci poszukującej starych zdjęć swoich rodziców i dziadków. W dobie fotografii cyfrowej jest bardzo podobnie – ale i zdjęcia, i foldery mają wirtualny charakter.

Dobre zdjęcia są warte zachowania

Tylko nieliczne fotografie cyfrowe drukujemy i wkładamy w ramki bądź albumy. Wiele z nich przechowujemy w cyfrowej postaci w swoich komputerach lub smartfonach. Mając smartfon nowej generacji, taki jak SM-G975FZBDOPV, można wykonywać bardzo wysokiej jakości zdjęcia. Są one wystarczająco ostre, mają wyraźne kolory i intrygujące ujęcia. Z różnych względów jednak nie potrzebujemy mieć ich u siebie w albumie w postaci papierowej. Trzymanie ich na dysku smartfona, na przykład takiego jak niebieski Samsung Galaxy S10+ 128 GB, jest postępowaniem bardzo ekologicznym i oszczędzającym czas, pieniądze oraz papier fotograficzny.

Jak dzielić się fotografiami cyfrowymi ze znajomymi?

Dziś wiele osób dzieli się swoimi zdjęciami, publikując je w mediach społecznościowych. Dzięki temu nasi bliscy i dalecy znajomi, a nawet zupełnie obce osoby (gdy sobie tego życzymy) mogą obejrzeć nasze zdjęcia profilowe, te z wypadu do ZOO albo z wycieczki do Kopenhagi. Łącząc swój smartfon SM-G975FZBDOPV z mediami społecznościowymi, możesz, wchodząc w swoją galerię, jednym przyciskiem udostępnić swoje nowe zdjęcie znajomym w mediach społecznościowych. Ale to nie wszystko. Nowej generacji smartfony, takie jak niebieski Samsung Galaxy S10+ 128 GB, pozwalają na porządkowanie zdjęć w foldery – to zupełnie nowa jakość katalogowania zdjęć w smartfonie!

Odpowiednio nazwane foldery ze zdjęciami

Robiąc zdjęcia, warto na bieżąco zapisywać je w odpowiednim folderze, na przykład „Grecja 2019”, zawierającym wszystkie zdjęcia z tegorocznego wyjazdu. Bardzo łatwo można też przenosić pojedyncze zdjęcia lub całe grupy pomiędzy zdjęciami, chcąc chociażby wybrać ze zdjęć z wakacji kilka selfies, idealnych jako zdjęcie profilowe. Każdy album może zostać odpowiednio zatytułowany. Dzięki temu unikniemy przeglądania setek zdjęć, by znaleźć to konkretne, które chcemy pokazać znajomemu na żywo. Można również udostępniać w ten sposób całe foldery – jednym kliknięciem wrzucić do mediów społecznościowych swój katalog ze zdjęciami z telefonu SM-G975FZBDOPV z konferencji naukowej i udostępnić je na grupie osób powiązanych z twoją branżą, aby pochwalić się wynikami.

Zdjęcia nie dla każdego!

Warto utrzymywać w swoich folderach ze zdjęciami porządek. Chodzi o to, aby w każdej chwili móc sięgnąć do konkretnego zdjęcia bez potrzeby przeglądania ich dużych ilości. To również nasz komfort psychiczny – nasz mózg lubi, gdy wszystko dookoła ma swoje miejsce! Aby udostępniać wybrane foldery odpowiednim grupom, można zaznaczyć właściwe opcje prywatności w mediach społecznościowych lub skorzystać z podobnej funkcjonalności na swoim smartfonie. Dzięki opcjom udostępniania możliwe jest zachowywanie pewnych poufnych treści i fotografii tylko dla wybranych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here