Bitcoiny przebyły daleką drogę od 2009 roku. Na początku niewiele osób traktowało ją jako środek płatniczy z potencjałem. Nie była wiele warta, więc znikała z twardych dysków lub „zbierała kurz” w czeluściach zapomnianych folderów. Przez ten czas zyskała nie tylko popularność, ale i wartość. W tej chwili można wymienić ją na wiele walut fiducjarych. Wśród nich znajdują się funty, dolary, euro, a nawet złotówki. No dobrze, ale jak wypłacić bitcoin, który jest jedynie kryptowalutą? Okazuje się, że teraz to możliwe!

Istnieje sześć opcji na spieniężenie Twojej kryptowaluty. To giełda, kantor, bankomat, karty debetowe, konto walutowe i wymiana z innymi. Poniżej omówimy każdą z możliwości.

  • Giełda – To miejsce dla osób o możnych nerwach. Gdy dojdziesz do wniosku, że chcesz sprzedać swoje bitcoiny to jedno z najlepszych miejsc, w których możesz to zrobić. Poobserwuj przez jakiś czas to, jak kształtują się kursy. Wybierz ten, który najbardziej Cię interesuje. Jeśli skorzystasz z tzw. wymiany błyskawicznej, środki w wybranej przez Ciebie walucie niezwłocznie znajdą się na Twoim koncie. W ten sposób wirtualny bitcoin, przyniesie Ci realny zysk.
  • Kantor – To zdecydowanie miejsce, w którym dokonasz szybkiej transakcji, ale będziesz również najbardziej stratny. Kantory naliczają sobie wysokie prowizje. Warto pamiętać, że znacznie drożej sprzedają kryptowalutę, niż kupują. Sprawdź oferty kilku kantorów, aby wybrać tę najlepszą dla siebie. Transakcja jest bezpieczna i przebiega bez problemów.
  • Bankomat – Bitcoin wypłata z bankomatu to jedno z bardziej nowoczesnych rozwiązań. Cała procedura zależy od tego, z jakiego usługodawcy korzystamy. Do wypłaty środków, będziemy potrzebować bankomatu z możliwością wypłaty środków za pośrednictwem telefonu lub tabletu. Musimy mieć również takie urządzenie z portfelem elektronicznym przy sobie. Możesz wybierać między kilkoma pośrednikami, którzy świadczą takie usługi. Mowa o, np. Halcash, Skycash i Bitcantor.
  • Karty debetowe – Czyli kolejna „nowinka”. To gałąź, która dynamicznie się rozwija i wciąż poszerza swoje możliwości. Coraz więcej firm interesuje się tym rozwiązaniem. Taka karta działa jak tradycyjna karta debetowa. Możemy płacić nią wszędzie tam, gdzie honorowana jest płatność kartą. Akceptują ją również bankomaty na całym świecie. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania, tak i tu, aby nią płacić, musisz zasilić swoje konto. Usługodawcy wymagają często podania kilku informacji o sobie. Jeśli nie chcemy ich ujawniać, nadal będziemy mogli zostać posiadaczami karty debetowej, jednak musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Usługodawca może, np. nakładać limity na ilość transakcji lub na ilość wydanych środków.
  • Konto walutowe – To idealna opcja dla biznesmenów. Daje ono wiele możliwości inwestycyjnych. Sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach, w których obracamy dużymi kwotami kryptowalut. Korzystając z tego rozwiązania, mamy pod ręką wiele rozwiązań. Mając wgląd do kursów różnych walut fiducjarnych, możemy samodzielnie wymienić swoje bitcoiny na te, które najbardziej nam odpowiadają.

Wymiana z innymi – To rozwiązanie dla osób, które wolą kontakt z drugim człowiekiem i chcą sprawdzić swoje zdolności negocjacyjne. W sieci działa wiele serwisów, które gromadzą osoby, chcące sprzedać lub kupić kryptowaluty. Możesz znaleźć je nawet we własnym mieście. Najpopularniejszą stroną jest www.localbitcoins.com. Jeśli chodzi o przebieg takiej transakcji, to możemy skorzystać z wielu dostępnych form przelewów bankowych. Dostępne są takie opcje, jak m.in. SEPA, PayPal, Payza, przelewy międzynarodowe, a nawet Western Union.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here