Dlaczego warto kupować oryginalne tusze do drukarek

Każdy użytkownik drukarki staje w końcu przed potrzebą kupienia nowego toneru lub tuszu. Pojawia się wtedy pytanie, czy kupić oryginalny tusz, czy zamiennik. Na początku warto sprawdzić, czym się od siebie różnią, oraz jakie są ich wady, oraz zalety. Przyjrzymy się również zagadnieniu, kiedy warto wybrać oryginalny tusz, a kiedy jego zamienni. Serdecznie zapraszamy.

Czym charakteryzują się oryginalne tusze do drukarek

Wiele znanych firm produkujących drukarki takich, jak HP, Epson czy Canon produkują również własne dopasowane do specyfiki urządzeń tusze i tonery. Co to oznacza? Firma przed wypuszczeniem produktu na rynek dokładnie go sprawdza pod względem jakości i dopasowania do konkretnego urządzenia lub grupy urządzeń. W efekcie, choć cena ich jest wyższa, oryginalne tusze i tonery do drukarek są znacznie lepszej jakości i nie powodują uszkodzeń.

Potwierdzają to badania wykonane przez niezależną firmę, która porównywała oryginalne tusze HP z zamiennikami. W badaniach zostało sprawdzonych 216 zamienników od 9 różnych firm. Wykazały one, że większość zamienników tuszy i tonerów do drukarek nie spełniała norm jakościowych, a wskaźnik usterek przy ich wykorzystaniu wynosił aż 41,7%.

Warto również pamiętać, że coraz częściej firmy oferują tanie i oryginalne tusze do drukarek, a różnica pomiędzy dobrej jakości zamiennikiem bywa nieznaczna. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając ceny na tonatuszu.pl/.

Oryginał i zamiennik – jakie są między nimi różnice

Czym dokładnie różni się oryginalny tusz do drukarek od zamienników? Zacznijmy od tego, że oryginalne tusze i tonery charakteryzują się wysoką klasą, co wynika z faktu, że przed trafieniem na rynek poddawane są licznym testom produkcyjnym. Ma to więc wpływ na kilka istotnych cech produktu.

Przede wszystkim wysoka jakość wydruku, która w przypadku monochromatycznych stron tekstu nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak chcesz drukować większe ilości zdjęć lub różnego typu materiałów graficznych to z pewnością oryginalne tusze do drukarek atramentowych będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Kolejną kwestią jest wydajność, która jest podawana na każdym opakowaniu, niezależnie czy kupujesz zamiennik, czy oryginał. Warto dokładnie porównać i przeanalizować różne produktu. Zazwyczaj oryginały są znacznie bardziej wydajne, czyli jedno opakowanie tuszu wystarcza na większą ilość stron. Jednak można znaleźć zamienniki, których wydajność jest taka sama za mniejszą cenę.

Trzecia i chyba najważniejsza rzecz dotycząca różnic między zamiennikami i oryginalnymi tuszami to awaryjność. Znacznie częściej zdarza się, że zamienniki tuszów i tonerów do drukarek ulega awarii podczas użytkowania, lub znacznie szybciej zasycha, doprowadzając do zatkania i uszkodzenia dysz w drukarce.

Kiedy warto zdecydować się na zamiennik, a kiedy wybrać oryginał

Warto pamiętać, że zamienników tuszów i tonerów jest na rynku naprawdę bardzo dużo. Różnią się one ceną oraz jakością. Są jednak sytuacje, kiedy zamiennik będzie bardziej przydatny od tuszu oryginalnego.

Korzystanie z zamienników jest opłacalne w sytuacji, kiedy drukujesz dużo materiałów, które nie wymagają wysokiej jakości, czyli głównie w takich miejscach jak małe biura, czy firmy. To również dobre rozwiązanie w domu, jeśli chcesz zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do drukarki, a nie zależy Ci na druku kolorowych fotografii. Warto pamiętać, że z zamienników tuszy i tonerów do drukarki warto korzystać w miarę regularnie, by nie doszło do ich zaschnięcia i zatkania się dyszy.

Bardzo istotny jest również sam wybór zamiennika. W przypadku oryginalnych produktów różnych firm na przykład Hewlett-Packard masz pewność, że za tą cenę otrzymasz dobrej jakości produkt. W przypadku zamiennika nigdy nie masz pewności. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić dane techniczne dotyczące tuszu lub tonera, przede wszystkim jego wydajność i pojemność, a także poszukać opinii innych użytkowników na jego temat.

Czym są regenerowane tonery i tusze do drukarek

Innym rozwiązaniem obniżającym koszty eksploatacji drukarki jest wybór regeneracji tuszy i tonerów do drukarek. Co to dokładnie oznacza?

Przede wszystkim napełnienie kartridżów atramentowych nową porcją tuszu. Można zrobić do w domu, jeśli posiada się specjalne pojemniki z możliwością ponownego uzupełnienia. Jednak znaczeni lepszą opcją jest skorzystanie z usług firm, które się tym zajmują profesjonalnie. Nie tylko dodadzą nowy tusz, ale również dokładnie sprawdzą i oczyszczą z pyłu głowice i dysze. Dzięki temu drukarka atramentowa będzie mogła dalej sprawnie funkcjonować. Podobne rozwiązanie można zastosować w drukarkach laserowych, jednak w tym wypadku potrzebne są do tego specjalne narzędzia, a cały proces powinien się odbyć w specjalnym pomieszczeniu. Firma zajmująca się regeneracją tonerów i tuszy powinna również dokładnie zbadać i wymienić uszkodzone przy eksploatacji elementy.

To oczywiście też kosztuje, ale może być dobrą opcją dla tych, którzy drukują dużo i często, a nie chcą korzystać z zamienników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here