Internet

Decydując się na usługi dla swojego biznesu, jednym z najważniejszych jest internet od sprawdzonego dostawcy. Pytanie nie jest jednak tak oczywiste, jak wybór dostawcy i abonamentu internetowego. Pakiety usług internetowych są zazwyczaj wyceniane na podstawie szybkości, a prędkość zależy od sposobu korzystania z Internetu.

Jakiej prędkości potrzebuje Twoja firma?

Pierwszym krokiem do ustalenia, jakiej prędkości Internetu potrzebujesz, jest określenie, ile aktualnie masz. Podczas sprawdzania planu pokaże Ci maksymalną dostępną prędkość, wiele czynników może wpłynąć na rzeczywistą prędkość, do której mają dostęp Twoje urządzenia.

Lepszą taktyką jest użycie narzędzia, takiego jak nasz test szybkości Internetu, aby sprawdzić rzeczywistą prędkość. Warto też regularnie powtarzać testy i obliczać średnią prędkość. Przetestuj również w różne dni, o różnych porach i w różnych okolicznościach, aby uzyskać pełny obraz. Na przykład sprawdź we wczesnych godzinach porannych i później po południu i przetestuj zarówno połączenia Wi-Fi, jak i przewodowe.

Połączenie przewodowe jest bardziej spójne i dokładniej odzwierciedla przepustowość uzyskiwaną od dostawcy. Z tego powodu, nawet jeśli Twoje biuro zazwyczaj korzysta z połączenia bezprzewodowego, podłącz go na co najmniej kilka testów. Uzyskanie liczb z obu metod połączenia może również pomóc w zdiagnozowaniu potencjalnych wąskich gardeł w sieci bezprzewodowej. Po określeniu średniej prędkości porównaj te liczby z bieżącym planem. Mimo że pakiet szybkiego Internetu zapewnia dużą prędkość na papierze, rzeczywiste codzienne prędkości mogą być niższe niż to, czego potrzebuje Twoja firma.

Zatłoczenie linii może spowodować, że rzeczywiste prędkości spadną poniżej deklarowanej prędkości maksymalnej. Oznacza to, że jeśli w sieci jest jednocześnie wielu użytkowników, spowalnia to wszystkich. W idealnym przypadku sieć powinna być wystarczająco solidna, aby poradzić sobie z takim scenariuszem (sieci światłowodowe szczególnie dobrze radzą sobie z dużym ruchem), ale nawet najsilniejsze sieci mogą od czasu do czasu ulec zablokowaniu.

Używane urządzenia mogą również ograniczać prędkość Internetu. Na przykład możesz mieć połączenie internetowe o przepustowości 250 megabitów na sekundę (Mb / s), ale jeśli Twoje urządzenie obsługuje tylko 100 Mb / s, nigdy nie doświadczysz pełnej dostępnej prędkości.

Ten problem może pojawiać się dość często w przypadku starszych urządzeń bezprzewodowych. Stare routery i laptopy mogą nie obsługiwać najnowszych standardów bezprzewodowych, a sprzęt zazwyczaj wymaga wymiany, aby rozwiązać ten problem. Sprawdź podręczniki dołączone do urządzeń i upewnij się, że specyfikacje są zgodne. 802.11ac to najpopularniejszy używany nowoczesny protokół Wi-Fi, obsługujący prędkości do 1,3 Gb / s (Gb / s) i właśnie tego zalecamy szukać na każdym nowym routerze lub innym zakupionym urządzeniu bezprzewodowym. Teraz, gdy zidentyfikowaliśmy obecne prędkości i potencjalne wąskie gardła, czas określić sposób wykorzystania i oszacować, czego faktycznie potrzebuje Twoja firma. Chociaż typowe zadania często wymagają mniejszej przepustowości łącza internetowego, niż można by się spodziewać, liczba użytkowników wykonujących te zadania w tym samym czasie może szybko zwiększyć wymagania dotyczące przepustowości w firmie.

Wybór rodzaju Internetu może również odgrywać dużą rolę w szybkości, jakiej doświadczasz. Internet kablowy może spowolnić, gdy więcej osób jest online. Jednak internet światłowodowy zapewnia niezmiennie duże prędkości, niezależnie od tego, czy używasz wielu urządzeń. Porównując światłowód kraków w porównaniu z kablem, szybkość i niezawodność zawsze dotyczą światłowodowych połączeń internetowych. Dobrą praktyczną zasadą pozwalającą sobie na trochę zapasu jest obliczenie zapotrzebowania, a następnie podwojenie go. Gwarantuje to, że Twoja firma jest gotowa na intensywne czasy, a sieć internetowa nie rozpadnie się, gdy będzie najbardziej potrzebna. Szukasz informacji o tym jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Nic prostszego, wybierz najlepszy obecnie na rynku internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Internet Kraków pomoże Ci w sprawnym prowadzeniu firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here