Jak otworzyć konto osobiste w banku przez internet

Usługi bankowe online zyskały na popularności w czasach pandemii, bo dzięki nim konsumenci mogą zarządzać finansami z dowolnego miejsca na świecie. Banki, w odpowiedzi na rozpowszechnienie pracy zdalnej, zmodyfikowały swoje oferty, dzięki czemu klienci mogą zakładać konta osobiste bez wizyty w oddziale, a nawet spotkania z kurierem. Chcesz dowiedzieć się, jak otworzyć rachunek bankowy przez internet? Przeczytaj poniżej.

Zalety posiadania internetowego rachunku osobistego

Komfort i oszczędność pieniędzy są jednymi z czynników, które sprawiają, że dana usługa jest korzystna. Warto zauważyć, że są to główne właściwości internetowego konta w banku. Co należy do najbardziej istotnych zalet tego rodzaju rachunku?

 • Środki finansowe są pod pełną kontrolą dzięki 24-godzinnemu dostępowi do konta online,
 • niskie opłaty za przelewy i transakcje kartą (lub ich brak), w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami,
 • możliwość kupowania w sklepach internetowych z bezzwłocznym regulowaniem rachunków online, realizując szybkie płatności poprzez Apple Pay lub Google Pay,
 • zyskanie czasu na przyjemności, ponieważ wizyta w oddziale staje się zbędna nawet podczas zawarcia umowy o prowadzenie rachunku, czy dodatkowe produkty, np. konto oszczędnościowe.

Podsumowując, internetowe konto bankowe ułatwia realizowanie codziennych czynności i przynosi finansowe korzyści. Historia rachunku w smartfonie umożliwia bieżące kontrolowanie wydatków.

Jak samodzielnie otworzyć konto przez internet?

Nie ma potrzeby posiadania złożonej finansowej czy informatycznej wiedzy, żeby otworzyć konto osobiste w banku. Proces jest prosty, a formularze udostępniane przez instytucje bankowe – intuicyjne. Pierwszy krok stanowi złożenie wniosku online, który jest dostępny na stronie wybranego banku z instrukcją dotyczącą jego wypełnienia. Należy podać swoje dane osobowe i informacje z dowodu osobistego lub – w niektórych przypadkach – załączyć jego zdjęcie/skan. Następnie kluczowe jest potwierdzenie tożsamości nowego klienta przez bank. Zazwyczaj dostępne są trzy opcje:

 • wideorozmowa z doradcą,
 • przelew z innego rachunku,
 • spotkanie z kurierem.

Aby aktywować konto bankowe online, niezbędny jest login i hasło. Dostarczane są one w zintegrowany sposób, np. poprzez e-mail lub SMS. Takie dane widoczne są również w umowie.

Weryfikacja wideo – dla osób otwierających pierwsze konto

Zakładając rachunek osobisty, możliwe jest skorzystanie z komputera, tabletu czy smartfona. Posiadając urządzenie z działającą kamerą, można potwierdzić tożsamość podczas rozmowy z konsultantem banku. Dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość przebywania w każdym miejscu, nawet za granicą. Po wideokonferencji zyskuje się dostęp do usługi.

Weryfikacja przez przelew – opcja dla osób posiadających rachunek bankowy

Równie szybkim procesem, trwającym nawet do 10 minut, umożliwiającym weryfikację tożsamości jest skorzystanie z konta osobistego, które jest już aktywne. Właściciel danego produktu może potwierdzić swoje dane osobowe, realizując przelew na określoną kwotę. Po wykonaniu transakcji bank sprawdza tożsamość i zwraca pieniądze. To rozwiązanie pozwala otworzyć konto bankowe przez internet w szybki sposób.

Zachęcające warunki finansowe

Dodatkowe usługi przy tradycyjnych rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych zazwyczaj wiążą się z ponoszeniem opłat. W przypadku kont internetowych rola pracowników banku jest zdecydowanie ograniczona, dlatego utrzymanie tego rodzaju produktu jest tańsze.

Dodatkowe funkcje bez zbędnego wydawania pieniędzy

Wśród ofert dostępnych na rynku wyróżnia się konto bankowe przez internet (https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta) w Santander Bank Polska, które obejmuje darmowe:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy natychmiastowe oraz na numer telefonu,
 • wypłaty z bankomatu należącego do banku,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Do rachunku jest dołączana karta bankomatowa, którą można dostosować do własnych potrzeb. Wykonanie 5 transakcji w miesiącu pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów za jej użytkowanie. Oprócz tego dostępna jest możliwość wykupienia ubezpieczenia, które zapewnia ochronę przed skutkami nieuprawnionego wykorzystania tego środka płatniczego.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy kont internetowych

Posiadając internetowy rachunek bankowy szybko i łatwo można otworzyć konto oszczędnościowe, którego zaletą jest atrakcyjne oprocentowanie, pozwalające na regularne odkładanie pieniędzy z zyskiem. Aplikacja mobilna umożliwia jego natychmiastowe założenie bez wychodzenia z domu. Inną opcją jest karta kredytowa, dzięki której będziesz miał do dyspozycji dodatkowe środki finansowe.

Konto bankowe przez internet – dla każdego

Współczesne realia technologiczne pozwalają każdemu na intuicyjne i komfortowe zarządzanie domowym budżetem przy pomocy bankowości elektronicznej. Nie czujesz się usatysfakcjonowany z działania swojego dotychczasowego rachunku? Możliwe jest przeniesienie konta przez internet wraz z Twoimi zleceniami stałymi, poleceniami zapłaty i przelewów do Santander Bank Polska. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na taki krok!

Materiał zewnętrzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here